🚨 اخبار ارز دیجیتال

گزارش داغ CPI به بیت کوین و رالی اتریوم ضربه وارد می کند، سهام نیز سقوط می کند

BTC، ETH، آلت کوین ها و سهام در مواجهه با گزارش CPI بالاتر از حد انتظار سقوط کردند.

ارزهای دیجیتال و بازارهای سهام پس از گزارش تورم ۱۳ سپتامبر که ارقام غیرمنتظره بالایی را نشان داد، درد را احساس می کنند.

علیرغم کاهش قیمت بنزین به پایین‌ترین سطح چند ماهه و سرد شدن بازار مسکن، تورم اصلی ماهانه ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۸.۳ درصد نسبت به سال قبل رسید.

در حالی که فعالان بازار و سرمایه گذاران افزایش بعدی نرخ بهره فدرال رزرو را ۰.۷۵ واحد پایه تخمین زدند، بسیاری نیز با فرض ضعیف اول سپتامبر موافق بودند. گزارش ۱۳ CPI نرمتر از حد انتظار خواهد بود.

با توجه به اینکه اعتقاد بر این بود که بازار ۰.۷۵ bps افزایش قیمت داشته است، معامله گران ارزهای دیجیتال انتظار داشتند که بیت کوین، اتریوم و برخی آلت کوین ها بالاتر روند.

بدیهی است که کاملا برعکس اتفاق افتاده است.

داو حدود ۲.۶ درصد سقوط کرد، در حالی که S&P 500 و نزدک به ترتیب ۲.۹ درصد و ۳.۶ درصد سقوط کردند. جای تعجب نیست که دارایی های ریسک نیز کاهش یافت، به طوری که قیمت بیت کوین بیش از ۵۰ درصد از سود آخر هفته اخیر خود را از دست داد و ۹ درصد کاهش یافت و به ۲۰۳۵۰ دلار رسید. تنها یک روز مانده به ادغام، قیمت اتر نیز با ۷.۲۹ درصد کاهش به ۱۵۹۰ دلار رسید و اکثر ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر در حال حاضر متحمل ضرر تک رقمی یا دو رقمی شده اند.

رالی آخر هفته بیت کوین از ۹ سپتامبر تا ابتدای هفته ادامه یافت و قیمت را به ۲۲۸۰۰ دلار رساند، اما تجزیه و تحلیل قبلی هشدار داد که بیت کوین نیز نزدیک به یک مقاومت سربار کلیدی معامله می شود.

همانطور که در زیر مشاهده می کنید، مقاومت چند ماهه BTC از بالاترین سطح تاریخ با باز شدن بازار و کاهش قیمت به ۲۲۴۰۰ دلار با انتشار داده های ماهانه CPI در رسانه ها حفظ شد. این تحلیل همچنین روند ادامه دار “تداوم پرچم خرس” را از زمانی که بیت کوین در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ به ۶۹۰۰۰ دلار رسید، نشان می دهد.

نمودار ۱ روزه BTC/USDT.منبع: Trading View

در صورتی که یک رویداد ادغام بسیار صعودی رخ ندهد، محتمل ترین جهت بیت کوین به سمت پایین باقی می ماند.

نکته مثبتی که باید به آن توجه کرد این است که قیمت بیت کوین با وجود اصلاحات در ۱۳ سپتامبر همچنان بین ۲۵۴۰۰ تا ۱۷۶۰۰ دلار در محدوده ۹۰ روزه (جعبه صورتی) تیک می زند. از دیدگاه من، «اینجا چیزی برای دیدن وجود ندارد» تا زمانی که قیمت به زیر ۱۸۵۰۰ دلار برسد یا به پایین‌ترین سطح سالانه ۱۷۶۰۰ دلار سقوط کند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Ray Salmond

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا