اخبار ارز دیجیتال

هنگ کنگ پروژه خرده فروشی CBDC تکمیل شده با استیبل کوین تحت حمایت CBDC را اعلام کرد

مرجع پولی هنگ کنگ و مرکز نوآوری BIS در طراحی منحصر به فرد CBDC که واقعیت های صدور ارز در منطقه ویژه اداری را منعکس می کند، همکاری کردند.

مرجع پولی هنگ کنگ نمونه اولیه ارز دیجیتال بانک مرکزی خرده فروشی Aurum (CBDC) تکمیل شده را در 21 اکتبر رونمایی کرد. این سیستم که با همکاری مرکز نوآوری بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) توسعه یافته است، ساختار منحصر به فردی دارد که پیچیدگی آن را منعکس می کند. سیستم فعلی صدور ارز هنگ کنگ.

Aurum از یک سیستم بین بانکی عمده فروشی و یک کیف پول الکترونیکی خرده فروشی تشکیل شده است. کیف‌پول‌های الکترونیکی توسط بانک‌های محلی ایجاد می‌شوند و دارای رابط تلفن هوشمند هستند. سیستم اعتبارسنجی از صدور بیش از حد بانک و بازخرید مضاعف کاربر جلوگیری می کند.

CBDC های خرده فروشی واسطه ای در کیف پول های الکترونیکی و از استیبل کوین های پشتوانه CBDC در سیستم های بین بانکی استفاده می شود. استیبل کوین نادر با پشتوانه CBDC به صورت دیجیتالی سیستم پولی موجود هنگ کنگ را با اسکناس‌هایی که توسط سه موسسه مالی منتشر شده و توسط بانک مرکزی پشتیبانی می‌شود، منعکس می‌کند. CBDC یک بدهی مستقیم بانک مرکزی است، در حالی که یک استیبل کوین بدهی بانک صادرکننده است و بانک مرکزی مالک دارایی های اساسی است. نویسنده بیان می کند:

“از آنجایی که متوجه شدیم یک استیبل کوین با پشتوانه CBDC قبلاً انجام نشده است، ما احساس کردیم که انجام این کار می تواند تحقیقات افزایش یافته روی استیبل کوین های بخش خصوصی را تکمیل کند. در واقع، تفاوت بین استیبل کوین های Aurum و بخش خصوصی در این است که موجودی استیبل کوین Aurum با واقعی تطبیق داده می شود. مانده‌های تسویه ناخالص زمانی (RTGS) بانک‌های صادرکننده و بانک‌های مرکزی.»

به گفته طراحان، سطح بالایی از جدایی بین دفتر کل عمده فروشی و خرده فروشی به سیستم سطح بالایی از انعطاف پذیری سایبری می دهد.

معاملات خرده فروشی تحت نام مستعار انجام می شود. فقط واسطه هایی که عملکرد مشتری خود را بشناسید می توانند هویت شما را تأیید کنند. سوابق خروجی تراکنش خرج نشده برای ردیابی ناشناس مالکیت ارز دیجیتال از طریق چندین تراکنش به عنوان حفاظتی در صورت شکست بانک تجاری استفاده می شود.

مرتبط: چین نیست: گزارش شده است که هنگ کنگ می خواهد تجارت رمزنگاری قانونی شود

هنگ کنگ نظرسنجی CBDC خود را در ژوئن 2021 به عنوان بخشی از استراتژی جامع فین تک 2025 خود راه اندازی کرد. مقامات پولی در حال معرفی CBDC های خرده فروشی و عمده فروشی به طور جداگانه هستند. او گفت هیچ «نقش قریب‌الوقوعی» ​​برای CBDC‌های خرده‌فروشی در بازار پرداخت وجود ندارد، اما موارد استفاده ممکن است به زودی ظاهر شود. Aurum اولین پروژه تکمیل شده توسط BIS Innovation Hub است.نویسنده: Derek Andersen

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا