اخبار ارز دیجیتال

گزارش: زیان هنگ کنگ از کلاهبرداری ارزهای دیجیتال در سال گذشته دو برابر شده و به ۲۱۷ میلیون دلار رسیده است.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق گزارش‌ها، کلاهبرداری مربوط به رمزارز در هنگ‌کنگ بیش از ۵۰ درصد از کل ۴۰۷ میلیون دلار سرقت شده از ساکنان شهر در سال ۲۰۲۲ به دلیل جرایم فناوری را تشکیل می‌دهد.

برخی از کشورها در سراسر جهان با وجود بازار نزولی بزرگ در سال ۲۰۲۲، متحمل ضررهای اقتصادی زیادی به دلیل کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال شده اند.

به گفته پلیس محلی، زیان ناشی از کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ در سال گذشته به ۱.۷ میلیارد دلار هنگ کنگ (۲۱۶.۶ میلیون دلار) رسید که ۱۰۶ درصد رشد سالانه را نشان می دهد.

به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، تعداد موارد کلاهبرداری مرتبط با ارزهای دیجیتال گزارش شده در هنگ کنگ در سال ۲۰۲۲ به ۲۳۳۶ مورد می رسد که افزایش ۶۷ درصدی نسبت به ۱۳۹۷ مورد گزارش شده توسط پلیس در سال ۲۰۲۱ است.

طبق داده‌های رسمی وب‌سایت CyberDefender پلیس هنگ کنگ، کلاهبرداری مربوط به ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ بیش از ۵۰ درصد از کل ۳.۲ میلیارد دلار هنگ کنگ (۴۰۷ میلیون دلار) سرقت شده از شهروندان در جرایم فناوری را تشکیل می‌دهد. در طول چهار سال گذشته، کلاهبرداران آنلاین مبالغ مشابهی در حدود ۳ میلیارد دلار هنگ کنگ در سال به دست آورده اند.

نزدیک به ۲۳۰۰۰ مورد برای تعداد کل جرایم فناوری در سال ۲۰۲۲ گزارش شده است.

چهره های جنایت فناوری هنگ کنگمنبع: وب سایت CyberDefender پلیس هنگ کنگ

به گفته منابع SCMP، پلیس شاهد افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان وسیله ای برای کلاهبرداری آنلاین بوده است که به کلاهبرداران اجازه می دهد هویت، جریان تراکنش ها و مقصد نهایی خود را پنهان کنند. یکی از منابع آگاه گفته است که استفاده از رمزنگاری در جرایم آنلاین ردیابی وجوه مجرمانه را پیچیده‌تر کرده است.

دفتر جرایم سایبری و فناوری نیروی زمینی همچنین برخی از مشاهدات را در مورد کلاهبرداران معمولی مرتبط با رمزنگاری به اشتراک گذاشته است، چنین مجرمانی در سرمایه گذاری در دارایی های رمزنگاری، فلزات گرانبها یا ابزارهای ارز خارجی غنی هستند. به گفته پلیس، چنین افرادی اغلب قربانیان را به نصب برنامه های سرمایه گذاری تقلبی فریب می دهند. نمایش معاملات و درآمدهای جعلی. .

مربوط: بایننس پس از محاکمه در هنگ کنگ کمپین ضد کلاهبرداری را راه اندازی کرد

این گزارش در زمانی ارائه می‌شود که دولت هنگ‌کنگ به طور فزاینده‌ای درگیر توسعه زیرساخت‌های ارزهای دیجیتال می‌شود و رویکرد خود به مقررات ارزهای دیجیتال را از ممنوعیت عمومی چین در مورد ارزهای دیجیتال که در سال ۲۰۲۱ اجرایی می‌شود، متمایز می‌کند. یک سیستم مجوز برای مبادلات ارز مجازی که از ژوئن ۲۰۲۳ اجرا می شود.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا