اخبار ارز دیجیتال

مرجع پولی هنگ کنگ به روز رسانی در مورد خرده فروشی CBDC می تواند نقطه ورود برای DeFi باشد

مقامات پولی اولیه CBDCهای عمده فروشی فردی را توسعه داده اند. علیرغم عدم وجود “نقش قریب الوقوع” برای ارز، ما در حال بررسی موارد استفاده از خرده فروشی در آینده هستیم.

مرجع پولی هنگ کنگ (HKMA) مقاله ای را منتشر کرده است که در آن وضعیت فعلی تحقیقات در مورد ارز دیجیتال پیشنهادی بانک مرکزی خرده فروشی (rCBDC) و برنامه هایی برای توسعه بیشتر آن را تشریح می کند. این سومین مقاله منتشر شده توسط HKMA در مورد پیشنهادی e-HKD به نام CBDC است.

rCBDC پیشنهادی یک ساختار دو لایه متشکل از یک سیستم بین بانکی عمده فروشی و یک سیستم کیف پول کاربر خرده فروشی خواهد بود. یک CBDC عمده فروشی هنگ کنگ هنوز معرفی نشده است، اما تحقیقات در سال ۲۰۱۷، چهار سال قبل از راه اندازی طرح rCBDC آغاز شد. rCBDC واسطه نیست. در این مقاله آمده است:

اگرچه به نظر نمی‌رسد که e-HKD نقشی فوری در بازار پرداخت‌های خرده‌فروشی فعلی داشته باشد، ما معتقدیم که موارد استفاده امیدوارکننده برای e-HKD به زودی از تکامل سریع یا انقلاب اقتصاد دیجیتال پدیدار خواهد شد.

یکی از موارد استفاده در حال بررسی «استفاده از CBDC به عنوان وسیله نقلیه DeFi روی رمپ و خارج از رمپ است. [decentralized finance]”

این روزنامه تاریخ راه اندازی را هدف قرار نمی دهد، اما رسانه های خبری محلی گزارش دادند که آزمایش rCBDC ممکن است در سه ماهه چهارم سال جاری آغاز شود.

مرتبط: هنگ کنگ به عنوان آماده ترین کشور برای رمزنگاری در سال ۲۰۲۲ قرار گرفت

بیشتر مقالات به پاسخ به مقالات قبلی اختصاص یافته بود، یکی از آنها درخواست نظرات در مورد جنبه های فنی rCBDC و دیگری مربوط به سیاست و طراحی بود. این مقاله ۷۵ پاسخ از طرف علاقمندان دریافت کرد.

اکثر نظر دهندگان فنی ترجیح دادند که حریم خصوصی و امنیت سایبری بر کارایی اولویت داشته باشد. طیف وسیعی از نظرات در مورد عملکرد و مقیاس پذیری وجود داشت.

پرداخت‌های آفلاین و فرامرزی و قابلیت همکاری با سیستم‌های پرداخت موجود، نگرانی‌های اصلی بیان شده در مورد طراحی بود. قابلیت همکاری با e-CNY CBDC سرزمین اصلی چین، که در حال حاضر در مرحله آزمایشی است، مورد توجه ویژه بود.

نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا