اخبار ارز دیجیتال

بازرس کل: رگولاتورهای “خانه” می توانند مشکل “نظارت تکه تکه” کریپتو را حل کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در یک سخنرانی در یک کنفرانس بانکی در دی سی، کمیسر موقت مایکل هسو گفت که FTX نمونه ای از این است که چرا به یک “ناظر یکپارچه کشور خود” نیاز است.

کمیسر موقت رگولاتور بانکی ایالات متحده معتقد است که شرکت‌های ارزهای دیجیتال که چندین نهاد را در کشورهای مختلف اداره می‌کنند، توسط یک تنظیم‌کننده یکپارچه «خانه» نظارت می‌شوند تا از انجام «بازی‌هایی» با هدف فرار از تنظیم‌کننده‌ها جلوگیری کنند.

مایکل هسو، کمیسر موقت دفتر کنترل ارز (OCC)، این اظهارات را طی اظهارات آماده شده در کنفرانس انجمن بین المللی بانکداران در واشنگتن دی سی در 6 مارس بیان کرد.

OCC آژانسی در وزارت خزانه داری است که هدف آن تنظیم بانکداری ایالات متحده و تضمین امنیت سیستم بانکی این کشور است. این قدرت را دارد که به بانک‌ها اجازه دهد یا از مشارکت در فعالیت‌های مرتبط با رمزارز محروم کند.

سو در سخنرانی خود “درس های مفید ارز دیجیتال” از بانکداری سنتی در مورد چگونگی حفظ اعتماد جهانی ارائه کرد.

او استدلال کرد که مگر اینکه یک شرکت رمزنگاری توسط یک نهاد تنظیم شود، شرکتی که در حوزه‌های قضایی متعدد فعالیت می‌کند «ممکن است بازی پوسته‌ای را با مقررات داوری انجام دهد و سپس «درست ادعا کند که می‌تواند «پروفایل ریسک را پنهان کند».

اجازه دهید واضح بگویم، همه بازیکنان ارزهای دیجیتال جهانی این کار را نمی‌کنند.

او افزود: «در حال حاضر هیچ پلتفرم رمزنگاری تحت نظارت یکپارچه وجود ندارد، نه یک.

ورشکستگی صرافی کریپتو FTX به عنوان مثالی از این که چرا این بخش به یک تنظیم کننده «خانه» نیاز داشت، استفاده شد. Hsu این صرافی را با بانک اعتبار و تجارت بین‌المللی (BCCI) که به‌طور مشابه منحل شده بود مقایسه کرد. BCCI یک بانک جهانی است که درگیر یک رشته جرایم مالی است.

سو گفت که “نظارت تکه تکه” دو شرکت به این معنی است که هیچ چارچوبی برای به اشتراک گذاری اطلاعات بین مقامات وجود ندارد و از آنجا که آنها در فراسوی مرزها فعالیت می کنند، هیچ مرجع یا حسابرسی نمی تواند “دیدگاه یکپارچه و کل نگر” به دست آورد. فرموله شده است.

آنها با ظاهر شدن همه جا حاضر و ایجاد نهادها در حوزه های قضایی متعدد، عملاً هیچ جا نیستند و توانسته اند از مقررات معنی دار فرار کنند.

در میان دلایل خود برای استدلال برای چنین نظارتی، سو گفت که اگرچه استدلال های کاغذ سفید بیت کوین (BTC) “زیبا” هستند، اما ارزهای دیجیتال “ثابت شده است که بسیار دست و پا گیر و پیچیده هستند.”

او افزود که پرداخت‌های همتا به همتا «تقریباً وجود ندارد» و ارزهای دیجیتال به یک طبقه دارایی جایگزین تبدیل شده‌اند که عمدتاً تحت سلطه فعالیت‌های تجاری است که به واسطه‌ها برای «عملکرد در هر مقیاسی» متکی است.

رویدادهای سال گذشته نشان می‌دهد که اعتماد به این واسطه‌ها به سرعت در حال از بین رفتن است و به تعداد زیادی از افراد آسیب می‌زند و به طور بالقوه تأثیرات منفی بر سیستم مالی سنتی دارد.»

سو گفت که نهادهای بین‌المللی که نیاز به «چارچوب نظارتی و نظارتی جامع جهانی برای شرکت‌کنندگان ارزهای دیجیتال» را شناسایی کرده‌اند، می‌توانند به درس‌های آموخته شده از مزرعه برنج BCCI نگاه کنند.

مربوط: جانت یلن، وزیر خزانه داری، خواستار “چارچوب نظارتی قوی” برای فعالیت های رمزنگاری شد

هیئت ثبات مالی (FSB)، صندوق بین المللی پول (IMF)، سازمان بین المللی کمیسیون های اوراق بهادار (IOSCO) و بانک تسویه بین المللی (BIS) از جمله موسساتی بودند که Hsu نام برد.

FSB، IMF و BIS در حال حاضر در حال کار بر روی اسناد و توصیه هایی برای ایجاد استانداردهایی برای چارچوب قانونی جهانی رمزنگاری هستند.

«اعتماد شکننده است، به دست آوردن آن سخت و از دست دادن آسان است.

“هماهنگی نظارتی و همکاری نظارتی می تواند به کاهش خطر از دست دادن این اعتماد کمک کند. این چیزی است که من به سختی در بانکداری یاد گرفتم. افزایش دهید.”نویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا