🚨 اخبار ارز دیجیتال

نرخ های بهره بسیار بالا دقیقا همان چیزی است که بازار کریپتو به آن نیاز دارد

ما دیگر نمی توانیم برای حمایت از سرمایه گذاری به بانک های مرکزی تکیه کنیم. این به معنای یادگیری نحوه تعیین سلامت شرکت ها و محصولاتی است که در آنها سرمایه گذاری می کنید.

تصمیم کمیته بازار آزاد فدرال رزرو ایالات متحده در ماه سپتامبر در مورد نرخ های بهره کاملاً پیش بینی شده بود، به طوری که FOMC نرخ بهره را بدون تغییر در ۵.۵ درصد از ۵.۲۵ درصد فعلی باقی گذاشت. همانطور که انتظار می رفت، کمیته سیگنال داد که ممکن است در اواخر سال جاری افزایش دیگری رخ دهد و جروم پاول، رئیس هیئت مدیره، طبق معمول، در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۲۰ سپتامبر اعلام کرد که تورم هدف فدرال رزرو خواهد بود. او مدعی شد که وظیفه بازگشت به ۲% “غیرممکن” بود. توانجامش دادی. ”

اما شگفت‌انگیزتر این واقعیت است که فدرال رزرو پیش‌بینی بلندمدت خود را برای نرخ وجوه فدرال افزایش داده است، که اکنون انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۵.۱ درصد برسد، در حالی که پیش‌بینی ژوئن ۴.۶ درصد ثابت شده است. این اعداد به طور قابل توجهی بالاتر از انتظارات قبلی هستند و به سناریوی “افزایش طولانی مدت” برای نرخ های بهره ایالات متحده اشاره می کنند که بسیاری از فعالان بازار انتظار آن را نداشتند.

در نتیجه، بازار اندکی عقب نشینی کرد، به طوری که S&P 500 بلافاصله پس از اعلام افت ۰.۸۰ درصدی داشت و پس از آن نزدک ۱.۲۸ درصد سقوط کرد، که افت قابل توجهی برای این شاخص های اصلی است. بازارهای ارزهای دیجیتال نیز واکنش منفی نشان دادند و بیت کوین (BTC) به کمتر از ۲۷۰۰۰ دلار و اتر (ETH) بلافاصله پس از کنفرانس مطبوعاتی پاول تقریباً ۲٪ کاهش یافت و به کمی بیش از ۱۶۰۰ دلار رسید.

مربوط: چگونه ماینرهای بیت کوین از بازار متخاصم و نصف شدن سال ۲۰۲۴ جان سالم به در خواهند برد؟

در نهایت، داده ها نشان می دهد که اقتصاد ایالات متحده در حال بازگشت به وضعیتی است که از قبل از بحران مالی ۲۰۰۸-۲۰۰۹ دیده نشده بود: رشد اقتصادی و تورم نسبتاً ثابت هستند. در این دنیای قدیمی، تعجبی ندارد که نرخ های بهره ایالات متحده به طور متوسط ​​در طول سه سال حدود ۴ درصد است، و تعجبی ندارد که تورم سالانه از ۲ درصد فراتر رود.

مشکل این است که سرمایه گذاران برای پمپاژ سریع و رایگان پول به اقتصاد برای مبارزه با بحران های متعدد به بانک های مرکزی متکی هستند. ما در حال حاضر در یک احساس سرمایه گذار هستیم که رشد اقتصادی قوی و تورم پایدار به عنوان خبر بد تعبیر می شود و به نظر می رسد بازار کریپتو نیز همین احساس را دارد. این امر به ویژه با توجه به اینکه بیت کوین در طول بحران مالی با انتقاد مستقیم از تصمیمات سیاست پولی تطبیقی ​​امثال فدرال رزرو و بانک انگلستان تأسیس شد، جالب است.

نرخ وجوه فدرال از ژانویه ۲۰۰۰ تا اوت ۲۰۲۳. منبع: هیئت فدرال رزرو

آنچه اکنون مشخص است این است که نمی‌توانیم برای تامین تعهدات سرمایه‌گذاری خود به بانک‌های مرکزی اعتماد کنیم. در عوض، ما باید بیشتر بر سلامت واقعی شرکت و خدمات، محصولات و خدماتی که به مشتریان خود ارائه می دهد تمرکز کنیم. دنیای ارزهای دیجیتال باید به دقت بر قابلیت زیست اکوسیستم کریپتو و آنچه که می تواند به عنوان یک بازار مالی جایگزین یا مکمل به کاربران ارائه دهد تمرکز کند.

البته، در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت، این بدان معناست که همه ما به تماشای تصمیم‌گیری کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در مورد انبوه نامطمئن برنامه‌های ETF بیت‌کوین بر روی میزهای ما نشسته‌ایم. توسط بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان.

مربوط: اگر وزارت دادگستری بایننس را هدف قرار دهد چه اتفاقی برای بیت کوین خواهد افتاد؟

فرانکلین تمپلتون، یکی از قدیمی‌ترین مدیران دارایی آمریکا، به BlackRock، Fidelity، Invesco و دیگران در رقابت برای راه‌اندازی بزرگترین صندوق انبوه رمزنگاری جهان پیوسته است. اگر حتی یک مورد تایید شود، این نشان دهنده ورود بیت کوین به پانتئون دارایی های جهان است و می توانیم انتظار داشته باشیم که ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان سرمایه گذاری جایگزین در بازار صعودی آینده به پرتفوی ها در سراسر جهان اضافه کنیم. اما اگر SEC یک غول صنعت را بر دیگری ترجیح می دهد، منتظر مهمانی های شام ناخوشایند در سمت بالا شرقی باشید.

اگر SEC درست باشد و این برنامه ها را تایید نکند، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دارایی های حاشیه ای باقی خواهند ماند. این بدان معنا نیست که آنها محرک های قیمت جدیدی را پیدا نخواهند کرد و به بالاترین سطح قبلی خود باز نخواهند گشت. با این حال، مطمئناً تا زمانی که این موضوع به نحوی حل نشود، شاهد حرکت عمده ای در بازار ارزهای دیجیتال نخواهیم بود.

به طور مشابه، تصمیم FOMC و نظرات رئیس پاول نشان می دهد که در حال حاضر هیجان زیادی در جبهه اقتصاد کلان وجود ندارد. اما اگر اقتصاد ایالات متحده و جهان به وضعیت عادی قبلی بازگردند، سرزمینی که برای سرمایه گذاران زیر ۴۰ سال ناآشنا است، این می تواند دقیقاً همان چیزی باشد که جهان و در نتیجه بازار کریپتو به آن نیاز دارد.

لوکاس کیلی او مدیر ارشد سرمایه گذاری ییلد اپ است که بر تخصیص سبد سرمایه گذاری نظارت می کند و بر گسترش دامنه محصولات سرمایه گذاری متنوع آن رهبری می کند. او پیش از این مدیر سرمایه گذاری در Diginex Asset Management و معامله گر ارشد و مدیر عامل Credit Swiss در هنگ کنگ بود که در آنجا مدیریت QIS و معاملات مشتقات ساختاریافته را بر عهده داشت. او همچنین رئیس Exotic Derivatives در UBS در استرالیا بود.

این مقاله فقط برای مقاصد اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Lucas Kiely
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا