اخبار ارز دیجیتال

سیاست ضد رمزنگاری هتزنر: زنگ هشداری برای آینده اتریوم

شرایط خدمات تعیین شده توسط Hetzner، دومین میزبان بزرگ اتریوم، مشتریان را از اجرای گره ها، استخراج و کشاورزی، ترسیم نقشه، ذخیره داده های بلاک چین و تجارت منع می کند.

درست زمانی که اکوسیستم اتریوم به مراحل نهایی آماده سازی برای ارتقای مورد انتظار خود رسید، ارائه دهنده ابر آلمانی Hetzner، The Merge، برنامه های Proof of Stake (PoS) و Proof of Work (PoW) خود را راه اندازی کرد.

Hetzner، یک ارائه دهنده خصوصی ابر متمرکز، به بحث در مورد اجرای گره های بلاک چین پیوست و شرایط خدمات خود را که مشتریان را از استفاده از خدمات آن برای فعالیت های رمزنگاری منع می کند، برجسته کرد. با این حال، جامعه اتریوم این قرار گرفتن در معرض را به عنوان یک تهدید برای اکوسیستم درک کرد، زیرا سرویس ابری Hetzner میزبان نزدیک به ۱۶٪ از گره های اتریوم است، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

آمار شبکه اصلی اتریوم منبع: ethernodes.org

در ارزهای رمزنگاری شده، اتکا به ارائه دهندگان خدمات متمرکز در طول تاریخ به عنوان یک ویژگی منفی در مورد پایداری بلندمدت تلقی شده است و دلیل خوبی هم دارد. Redditor u/Supermann سیاست ضد رمزنگاری تعیین شده توسط Hetzner، دومین میزبان بزرگ اتریوم را زیر سوال برد. هتزنر با توضیح سوالات و پیامدهای قانونی مرتبط با استفاده از این سرویس برای فعالیت‌های ارزهای دیجیتال، گفت:

“استفاده از محصولات ما برای برنامه های مرتبط با استخراج، حتی از راه دور، مجاز نیست. این شامل اتریوم نیز می شود.”

این شرکت همچنین گفت که عدم مجوز شامل اجرای گره ها، استخراج و کشاورزی، ترسیم نقشه، ذخیره داده های بلاک چین و تجارت می شود. هتزنر ضمن اذعان به استفاده گسترده از خدمات آن برای تامین انرژی اتریوم، فاش کرد که آنها “در داخل در حال بحث و گفتگو هستند که چگونه به بهترین نحو به این مشکل رسیدگی کنند.” به عنوان یک هشدار منصفانه به جامعه، هتسنر افزود:

“اگر شما یا سایر مشتریان بالقوه مطمئن نیستید که آیا مورد استفاده شما قوانین استاندارد را نقض می کند، لطفا با ما تماس بگیرید.”

آخرین افشاگری از ارائه دهنده ابر آلمانی Hetzner تأثیر تصمیمات نهادهای متمرکز بر اکوسیستم رمزنگاری پر رونق را نشان می دهد.

اکثر اکوسیستم اتریوم در حال حاضر در Amazon.com اجرا می شود که میزبان ۵۴ درصد از گره های اتریوم است. ارائه دهندگان اصلی ابر که در حال حاضر میزبان گره های اتریوم هستند عبارتند از Oracle Cloud (4.1٪)، Alibaba (2.8٪) و Google Cloud (2.7٪).

مربوط: بنیاد اتریوم توضیح داد که ارتقای ادغام آینده هزینه‌های گاز را کاهش نمی‌دهد

بحث بر سر ارتقای اتریوم ناخواسته به بسیاری از تصورات غلط درباره معنای آن برای آینده بلاک چین دامن زده است. گزارش کوین تلگراف پنج تصور اشتباه بزرگ در مورد ارتقای مورد انتظار اتریوم را برجسته می کند.

کاهش قبوض گاز و معاملات سریعتر بزرگترین شایعاتی است که در سراسر اکوسیستم منتشر می شود، اما صحت آن تایید شده است. معاملات ارائه شده است.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا