اخبار ارز دیجیتال

در اینجا ۵ ارز دیجیتال با تنظیمات صعودی در آستانه شکست وجود دارد

بیت کوین، BNB، EOS، QNT و CHZ در حال نمایش یک تحلیل تکنیکال صعودی هستند که در صورت ورود بازار گسترده‌تر به کمک مالی در این هفته، می‌تواند خریداران را جذب کند.

S&P 500 هفته گذشته پس از آن که صورتجلسه فدرال رزرو در ماه ژوئیه نشان داد که افزایش نرخ بهره بانک مرکزی تا کنترل تورم ادامه خواهد داشت، به بهبودی چهار هفته‌ای پایان داد. یکی از اعضای فدرال رزرو گفت هیچ مدرکی مبنی بر کاهش فشارهای تورمی وجود ندارد.

محرک دیگر ناشی از بیانیه جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس در نشست سیاستگذاری فدرال رزرو در سپتامبر است، زمانی که وی گفت از افزایش نرخ بهره به میزان ۷۵ واحد حمایت خواهد کرد. این امیدها مبنی بر پایان دوره افزایش شدید نرخ بهره را کاهش داده است.

نمایش روزانه داده های بازار کریپتو سس: سکه ۳۶۰

احساسات ضعیف تر، S&P 500 را در یک هفته ۱.۲۹ درصد کاهش داد. با حفظ همبستگی نزدیک با S&P 500، بیت کوین (BTC) نیز احتمالاً در ۱۹ آگوست به شدت سقوط می کند و هفته را با ضرر قابل توجهی به پایان می رساند.

آیا گاوها از این کاهش برای انباشت در سطوح پایین تر استفاده خواهند کرد؟ اگر چنین است، بیایید نمودارهای پنج ارز دیجیتال برتر را که می توانند خریداران را برای راه اندازی صعودی جذب کنند، بررسی کنیم.

BTC/USDT

بیت کوین در ۱۷ آگوست به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲۸۶۴ دلار) و در ۱۹ آگوست زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۲۳۱۸ دلار) رسید. کانال

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه شروع به حرکت به سمت پایین کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی قرار دارد که به نفع خرس ها است. اگر قیمت از میانگین های متحرک معکوس شود، نشان می دهد که خرس ها در حال فروش در یک رالی هستند.

این می تواند احتمال شکست زیر خط حمایت کانال را افزایش دهد. اگر چنین باشد، منطقه حمایتی بحرانی بین ۱۸۶۲۶ تا ۱۷۶۲۲ دلار ممکن است مورد حمله قرار گیرد.

برای جلوگیری از این وضعیت، گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند و حفظ کنند. سپس جفت BNB/USDT می تواند به سمت خط مقاومت کانال افزایش یابد.

نمودار ۴ ساعته BTC/USDT.منبع: Trading View

خریداران به شدت از خط حمایت کانال دفاع می‌کنند، اما کاهش میانگین‌های متحرک و RSI در قلمرو منفی نشان می‌دهد که سطوح بالاتر احتمالاً باعث جذب فروش توسط خرس‌ها می‌شود.

اگر قیمت از سطوح فعلی یا ۲۰-EMA کاهش یابد، احتمالاً از کانال خارج خواهد شد. در آن صورت، شتاب نزولی می تواند افزایش یابد و جفت به ۱۸۶۲۶ دلار کاهش یابد.

اولین نشانه قدرت، شکست ۲۰-EMA است. چنین حرکتی نشان می دهد که فشار فروش ممکن است کاهش یابد. این می تواند چشم انداز حرکت به سمت ۵۰-SMA را بهبود بخشد.

BNB/USDT

بایننس کوین (BNB) از مقاومت بالای ۳۳۸ دلار رد شد، اما گاوها توانستند از حمایت قوی در ۲۷۵ دلار دفاع کنند. این به احساسات مثبت اشاره می کند زیرا گاوها این کاهش را یک فرصت خرید می دانند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

بهبود ممکن است با مقاومت در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰۱ دلار) مواجه شود. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، خرس‌ها تلاش خواهند کرد جفت BNB/USDT را دوباره به زیر ۲۷۵ دلار کاهش دهند. اگر این اتفاق بیفتد، نشان می دهد که این جفت می تواند برای مدتی در محدوده وسیعی بین ۱۸۳ تا ۳۳۸ دلار در نوسان باشد.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، جفت می تواند تا ۳۳۸ دلار افزایش یابد. شکست و بسته شدن در این سطح می تواند الگوی سر و شانه های صعودی را تکمیل کند. این باعث افزایش تا ۴۱۳ دلار می شود و احتمالاً آن را به الگوی هدف ۴۹۳ دلار می رساند.

نمودار ۴ ساعته BNB/USDT.منبع: Trading View

۲۰-EMA در نمودار ۴ ساعته شروع به افزایش کرده است و RSI نزدیک به نقطه میانی است، که نشان می دهد فشار فروش ممکن است کاهش یابد. اگر قیمت بالاتر از ۲۰-EMA باشد، جفت می تواند تا ۵۰-SMA حرکت کند. شکست این مقاومت و بسته شدن آن، احتمال رالی را تا ۳۳۸ دلار افزایش می دهد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۲۰-EMA برسد، جفت می‌تواند دوباره به حمایت بحرانی ۲۷۵ دلار سقوط کند. در زیر این سطح، این جفت الگوی سر و شانه های نزولی را تکمیل می کند و به ۲۴۰ دلار کاهش می یابد.

EOS/USDT

EOS در حال تشکیل یک سر و شانه معکوس صعودی است. خریداران قیمت را به بالای مقاومت ۱.۴۶ دلاری در ۱۷ آگوست رساندند، اما هسته بلند کندل آن روز نشان از فروش قوی در سطوح بالاتر داشت.

نمودار روزانه EOS/USDT.منبع: Trading View

خرس‌ها قیمت را تا سطح شکست ۱.۴۶ دلار در ۱۹ آگوست پایین آوردند، اما نشانه‌های مثبتی وجود دارد که خریداران اجازه ندادند جفت EOS/USDT به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۳۲ دلار) برسد. این نشان می دهد که سطوح پایین تر، خریداران را جذب می کند.

اگر گاوها بتوانند قیمت بالای ۱.۴۶ دلار را حفظ کنند، حرکت مثبت افزایش می‌یابد و جفت می‌تواند به ۱.۸۳ دلار حرکت کند. اگر این مقاومت نیز گسترش یابد، رالی می تواند به هدف الگوی ۲.۱۱ دلار برسد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱.۲۴ دلار برسد، ممکن است این دیدگاه مثبت باطل شود. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۱.۱۷ دلار) سقوط کند.

نمودار ۴ ساعته EOS/USDT.منبع: Trading View

حرکت بالای ۱.۴۶ دلار در ۱۷ آگوست، RSI را در نمودار ۴ ساعته به سطح قابل توجهی بیش از حد خرید سوق داد. این ممکن است خریداران کوتاه مدت را تشویق به رزرو سود کرده باشد و قیمت را به سمت حمایت قوی در ۱.۲۴ دلار بکشد. گاوها افت را به این سطح خریدند و دوباره جفت را به بالای مانع بالای ۱.۴۶ دلار رساندند.

جفت ارز می تواند تا ۱.۵۶ دلار و سپس به مقاومت اصلی ۱.۸۳ دلار افزایش یابد. از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد و از میانگین‌های متحرک کمتر شود، این نشان می‌دهد که این جفت می‌تواند برای چند روز محدود بماند.

مربوط: ۳ دلیل که قیمت بیت کوین پایین نمی آید

QNT/USDT

مجموعه‌ای از اوج‌ها و سطوح پایین‌تر افزایشی نشان می‌دهد که کوانت‌ها (QNT) در یک روند صعودی کوتاه‌مدت قرار دارند. گاوها به دنبال خرید قطره به SMA 50 روزه (۱۰۰ دلار) و از سرگیری رالی هستند.

نمودار روزانه QNT/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۱۱ دلار) باقی بماند، نشان می دهد که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. ممکن است هر مقاومتی را دوباره آزمایش کند. اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت می تواند به منطقه مقاومت بالای ۱۵۴ تا ۱۶۲ دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت نتواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بماند، نشان می دهد که معامله گران ممکن است در حال بسته شدن موقعیت های صعودی باشند. قیمت باید به زیر ۹۸ دلار برسد تا خرس‌ها دست بالا را به دست آورند و نشان دهنده شروع یک اصلاح عمیق تر به ۷۹ دلار باشد.

نمودار ۴ ساعته QNT/USDT.منبع: Trading View

این جفت در یک الگوی گوه نزولی ثابت شده است. خریداران قیمت را به بالای خط مقاومت الگو فشار دادند اما نتوانستند شکست را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها در سطح بالاتری فعالیت می کنند.

اگر قیمت به زیر ۵۰-SMA برسد، جفت می تواند تا ۲۰-EMA کاهش یابد. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. بازگشت از این سطح نشان می دهد که روند کوتاه مدت به نفع خریداران تغییر کرده است.

شکست و بسته شدن بالای ۱۱۸ دلار می تواند نشان دهنده پایان مرحله اصلاح باشد. برعکس، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA برسد، جفت می تواند تا ۱۰۰ دلار کاهش یابد.

CHZ/USDT

Chiliz (CHZ) در ۱۸ آگوست به ۰.۲۳ دلار افزایش یافت و RSI را به سمت قلمرو خرید بیش از حد سوق داد. این ممکن است معامله گران کوتاه مدت را تشویق به ثبت سود کرده و قیمت را به زیر سطح شکست ۰.۲۰ دلار برساند.

نمودار روزانه CHZ/USDT.منبع: Trading View

یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها سعی می کنند از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۷ دلار) دفاع کنند و قیمت را به بالای ۰.۲۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، احساسات مثبت باقی می‌ماند و نشان می‌دهد که معامله‌گران در جهت نزولی خرید می‌کنند. اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت CHZ/USDT می تواند شتاب بگیرد و تا ۰.۲۶ دلار حرکت کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از ۰.۲۰ دلار بالاتر نرود، نشان می دهد که خرس ها در حال فروش مجدد هستند. هنگامی که جفت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه فرو رفت، خرس‌ها به صندلی راننده برمی‌گردند. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۰.۱۳ دلار) سقوط کند.

نمودار ۴ ساعته CHZ/USDT.منبع: Trading View

گاوها در تلاش برای دفاع از خط روند صعودی هستند، اما بازیابی با مقاومت شدید در میانگین های متحرک مواجه می شود. فروشندگان

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط روند صعودی سقوط کند، فروش تشدید می شود و جفت می تواند تا ۰.۱۶ دلار و سپس به ۰.۱۴ دلار کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین های متحرک خارج شود، گاوها سعی می کنند قبل از به چالش کشیدن مقاومت ۰.۲۳ دلار، جفت را به ۰.۲۱ دلار برسانند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا