اخبار ارز دیجیتال

توسعه دهندگان هلیوم پیشنهاد می کنند که بلاک چین خود را برای Solana کنار بگذارند

به گفته توسعه دهندگان هسته هلیوم، حرکت به سولانا مقیاس پذیری شبکه را بهبود می بخشد و “اقتصاد مقیاس قابل توجهی” را به شبکه می آورد.

شبکه بلاک چین اینترنت اشیا (IoT) هلیوم ممکن است به دنبال پیشنهادات جدید مدیریت HIP 70 که در ۳۰ آگوست راه اندازی شد، به بلاک چین سولانا مهاجرت کند.

توسعه دهندگان هسته هلیوم گفتند که باید “کارایی عملیاتی و مقیاس پذیری” را بهبود بخشند تا “اقتصادهای بزرگ مقیاس” را به شبکه بیاورند.

شبکه هلیوم توسط کاربرانی که هات اسپات های هلیوم را نصب می کنند کار می کند تا پوشش شبکه بی سیم ۵G توزیع شده را برای کاربران اینترنت در منطقه فراهم کند. هلیم از مکانیسم اجماع خاص خود استفاده می کند. این مدرکی است بر پوشش تأیید برای تأیید اتصال شبکه و توزیع توکن های HNT به ارائه دهندگان هات اسپات هلیوم هنگام تأیید پوشش.

این پیشنهاد به دلیل تاکید توسعه دهندگان هلیوم برای رفع تعدادی از مسائل فنی برای بهبود عملکرد شبکه است.

در چند ماه گذشته شبکه، اندازه و بار بلاک چین/ اعتبارسنجی شبکه، و همچنین مسائل مربوط به تحویل بسته، به طور قابل توجهی فعالیت پوشش را کاهش داده است، که هر دو برای شرکت کنندگان شبکه دشوار بوده است.

با توجه به صفحه Helium GitHub، پیشنهاد HIP 70 برای بهبود این ویژگی های انتقال داده و پوشش شبکه پیشنهاد شده است.

در صورت تایید، توکن‌های HNT، IOT، و MOBILE مبتنی بر هلیوم و اعتبارات داده (DC) نیز به بلاک چین سولانا منتقل خواهند شد.

توکن های HNT برای شبکه توسط ارائه دهندگان هات اسپات به دست می آیند، توکن های IOT توسط اپراتورهای گره ای که شبکه LoRaWAN را ارائه می دهند، توکن های MOBILE زمانی که پوشش ۵G ارائه می شود به دست می آیند و DC برای پرداخت هزینه تراکنش استفاده می شود.

از زمان تأسیس در سال ۲۰۱۳، شبکه هلیوم بر روی بلاک چین خود کار کرده است. آرمان دزفولی ارجمندی، مجری پادکست «The Hotspot» در چند پست توییتری نوشت «اتریوم خیلی دیر شد» و «جایگزین های دیگر» [at the time] آنقدرها هم جذاب نبود

هلیوم هنگام راه‌اندازی پروتکل مجبور بود بلاک چین خود را بسازد، زیرا در آن زمان هیچ بلاک چینی وجود نداشت که بتوان آن را بر اساس آن ساخت.

اما با وجود نزدیک به یک میلیون هات اسپات هلیوم در سراسر جهان و با حمایت Google Ventures و دیگران، این شبکه مورد انتقاد قرار نگرفته است.

مربوط: تیم شبکه هلیوم پس از قطعی ۴ ساعته مشکل اجماع را حل می کند

ماه گذشته، لیرون شاپیرا، کارآفرین، پس از اخباری مبنی بر اینکه این شبکه بیش از ۳۵۰ میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده است، اما تنها ۶۵۰۰ دلار در ماه از درآمد استفاده از داده به دست آورده است، گفت: “تقاضای کاربر نهایی در حال رشد است. به طور کامل کمبود دارد.” شبکه.

شبکه هلیوم همچنین دچار قطعی چهار ساعته شد که بر توانایی دارندگان توکن HNT برای تجارت توکن‌های خود تأثیر گذاشت و از دریافت پاداش توسط استخراج‌کنندگان هلیوم هات اسپات جلوگیری کرد.

جامعه واکنش مثبت نشان می دهد

بسیاری از اعضای جامعه هلیوم به HIP 70 پاسخ مثبت داده اند و معتقدند که ادغام آن در Solana به نفع توسعه دهندگان خواهد بود.

رایان بتنکورت، یکی از شرکای Layer One Ventures که پشتیبان Web3 است، به ۱۶۰۰۰ دنبال کننده توییتر خود گفت که در صورت تایید، پیشنهاد “بزرگ” برای هلیوم و سولانا خواهد بود.

یکی دیگر از کاربران توییتر این ترکیب را “فقط حیرت انگیز” نامید.

رای گیری HIP 70 برای ۱۲ سپتامبر برنامه ریزی شده است و برای دارندگان توکن HNT در heliumvote.com در دسترس خواهد بود. رای گیری در ۱۸ سپتامبر به پایان می رسد.

به نظر نمی رسد این خبر تاثیر مثبتی بر قیمت توکن HNT داشته باشد که در حال حاضر ۵.۲۳ دلار است که در ۴۸ ساعت گذشته ۱۵.۵ درصد کاهش داشته است.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا