اخبار ارز دیجیتال

کیف پول سخت‌افزاری رویکردی مشابه به هارد فورک بالقوه اتریوم دارد

سکه های چنگال شده در گذشته سودآور بوده اند. دارندگان اتریوم اکنون مقادیر قابل مقایسه ای از اتریوم کلاسیک را در سال 2016 در اختیار دارند.

انتظار می رود ادغام بلاک چین اتریوم در تاریخ 15 سپتامبر حدود ساعت 05:05 UTC رخ دهد. 99.9٪ در مقایسه با Proof of Work (PoW) پیش بینی شده است.

برخی از ماینرها نیز در حال آماده سازی هارد فورک هایی هستند که به آنها اجازه می دهد به استفاده از اجماع PoW ادامه دهند. سکه های چنگال شده در گذشته سودآور بوده اند. به عنوان مثال، دارندگان اتریوم (ETH) اکنون دارای مقدار قابل مقایسه ای از اتریوم کلاسیک (ETC) هستند که در سال 2016 فورک کرد.

در صورت ایجاد هارد فورک جدید که در آن بلاک چین اتریوم به دو شبکه مختلف تقسیم می‌شود، کاربرانی که ETH را در زنجیره نگه می‌دارند، تعادل برابری از ETHW در زنجیره فورک شده خواهند داشت. این یک نشانه اضافی خواهد بود. این دارایی کاملاً متفاوت از ETH است.

برای دارندگان ETH که از کیف پول های سخت استفاده می کنند، مشکل ساده تر است. اگر پس از ادغام فورک وجود داشته باشد، چه اتفاقی برای توکن‌های شما می‌افتد؟ ما پاسخ‌هایی را برای این سؤال گردآوری کرده‌ایم تا در چند ساعت آینده گم نشوید یا کلاهبرداری نشوید.

در واقع، اکثر ارائه دهندگان کیف پول سخت از همین رویکرد استفاده می کنند. قبل از افزودن پشتیبانی برای ETHPoW، پذیرش را روی زنجیره‌های جدید و دوشاخه‌شده نظارت کنید. همچنین هشدار می دهد که هیچ اقدام کاربر در طول ارتقا لازم نیست.

Charles Guillemet، CTO کیف پول سخت افزاری امنیتی لجر، به Cointelegraph توضیح داد: از آنجایی که جنبه‌های فنی زیادی وجود دارد که باید برای اطمینان از ایمن بودن آن برای کاربران ارزیابی شوند، یکی از اصلی‌ترین آنها اطمینان از ایمن بودن زنجیره جدید است، بنابراین در روز اول اثبات ETH از Workforks پشتیبانی نمی‌کند. “

به طور مشابه، تحلیلگر Trezor Bitcoin Josef Tětek گفت: این یک نسخه قدیمی از بلاک چین است. “

تامین کننده کیف پول سوئیسی Tangem نیز هیچ برنامه ای برای پشتیبانی از فورک های PoW ندارد. آندری لازوتکین، مدیر ارشد فناوری، گفت: «تا زمانی که جدیت حامیان این هارد فورک را نبینیم، آماده نشان دادن حمایت مشتری از این پروژه نیستیم.

دارندگان اتریوم که از کیف پول‌های غیرقانونی استفاده می‌کنند و کلیدهای خصوصی خود را مدیریت می‌کنند، به هر دو مجموعه سکه (ETHW و ETH) دسترسی سریع خواهند داشت. دارندگان کلید خصوصی می توانند از Metamask برای جمع آوری سکه های فورک شده و اتصال شبکه های PoW به کیف پول های ماشین مجازی اتریوم (EVM) استفاده کنند.

شرکت‌های کیف پول ارزهای دیجیتال به کاربران هشدار می‌دهند که اقدامات احتیاطی بیشتری را در طول و بعد از ارتقاء شبکه انجام دهند. Tetek هشدار داد: “کلاهبرداران به ویژه در طول ارتقاء شبکه های بزرگ فعال هستند. با کسی که ادعا می کند اقدامات فوری برای محافظت از سکه شما باید انجام شود درگیر نشوید.”

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا