اخبار ارز دیجیتال

تلاش هکرها برای فروش NFT های گذرنامه به سرقت رفته رهبر بلاروس

هکرهای بلاروس ادعا می کنند که به اطلاعات پاسپورت همه شهروندان بلاروس از جمله رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو دسترسی دارند و به آنها اجازه می دهد با جزئیات گذرنامه خود NFT ایجاد کنند.

گروهی از هکریست ها به نام پارتیزان سایبری بلاروس در تلاش برای فروش یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) هستند که اطلاعات پاسپورت الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس را نشان می دهد.

جناح سایبری بلاروس می گوید این اقدام بخشی از یک کمپین جمع آوری کمک های مردمی برای مبارزه با “رژیم های خونین در مینسک و مسکو” است.

این اعضا ادعا می کنند که پایگاه داده دولتی حاوی اطلاعات پاسپورت همه شهروندان بلاروس را هک کرده اند و متعهد شدند که مجموعه NFT به نام “گذرنامه بلاروس” حاوی گذرنامه های دیجیتال حاوی اطلاعات واقعی لوکاشنکو را راه اندازی کنند.

برخی ناظران به دلیل اشتباه تایپی در صفحه اول «جمهوری» جهان و املای غلط «الکساندر»، اطلاعات پاسپورت دیجیتال را به جعلی بودن متهم کرده اند.

هکرها در توییتر گفتند که سعی کردند مجموعه NFT را از طریق بازار OpenSea در روز تولد لوکاشنکو در ۳۰ اوت بفروشند، اما فروش به سرعت متوقف شد و آنها در حال حاضر به دنبال گزینه های دیگر هستند.

“دیکتاتور امروز تولد دارد – کمک کنید آن را برای او خراب کنید! گذرنامه امروز ما را دریافت کنید.”

یکی از سخنگویان OpenSea به Gizmodo گفت که این پروژه خط مشی شرکت را در مورد “افشای اطلاعات هویتی شخصی افراد دیگر بدون رضایت آنها” نقض می کند.

طرفداران سایبری بلاروس همچنین فاش کرده اند که در حال بررسی فروش NFT های حاوی اطلاعات پاسپورت سایر مقامات دولتی با روابط نزدیک با لوکاشنکو هستند.

این گروه نوشت: «ما همچنین پاسپورت‌های نزدیک‌ترین متحدان و خائنان او را در اختیار مردم بلاروس و اوکراین قرار می‌دهیم.

لوکاشنکو یک شخصیت بسیار بحث برانگیز است که از زمان تأسیس این کشور در سال ۱۹۹۴ در قدرت در بلاروس بوده است. علیرغم اینکه وی با فرض ریشه کنی فساد انتخاب شده است، توسط پروژه گزارش دهی جرایم سازمان یافته و فساد و دیگران چنین توصیف شده است: او در گذشته «در انتخابات تقلب کرد، منتقدان را شکنجه کرد و معترضان را دستگیر و کتک زد».

هکتیویست ها می گویند که به شدت به آنچه که دولت لوکاشنکو فاسد می دانند اعتراض دارند.

مربوط: کمک ۵۴ میلیون دلاری صندوق رمزنگاری اوکراین برای خرید جلیقه، اسکوپ، پهپاد

در فوریه، پارتیزان های سایبری بلاروس کمپین جمع آوری کمک های مالی گسترده تری را به نام “جنبش مقاومت بلاروس” راه اندازی کردند. هدف این است که سرانجام توسط نیروهای دفاع شخصی قدرت را از لوکاشنکو به دست بگیرد. این کمپین کمک های مالی را عمدتاً از طریق دارایی های رمزنگاری مانند بیت کوین (BTC) می پذیرد.

این گروه نوشت: “ما شهروندان آزاد بلاروس از تسلیم شدن در برابر این دولت و تشکیل دفاع از خود به عنوان واکنش مردم در برابر تروریسم افسارگسیخته امتناع می‌کنیم. هدف نهایی ما لغو دیکتاتوری است.”نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا