اخبار ارز دیجیتال

هکرها سعی می کنند از پروتکل پل سوء استفاده کنند و به طرز چشمگیری شکست می خورند

این تلاش در عرض ۳۱ ثانیه خنثی شد و مهاجم ۵ ETH از سپرده ایمنی خود را از دست داد.

پل های زنجیره ای به طور فزاینده ای توسط نهادهای مخرب هدف قرار می گیرند. با این حال، همه هکرها نمی توانند از میلیون ها تلاش برای سوء استفاده فرار کنند. برخی از افراد در نهایت از کیف پول خود ضرر می کنند.

الکس شوچنکو، مدیر عامل شرکت Aurora Labs در یک تاپیک توییتری گفت: گفت داستان از این قرار است که هکری که سعی داشت از پل رنگین کمان سوء استفاده کند، ۵ اتر (ETH) به ارزش حدود ۸۰۰۰ دلار را در زمان نوشتن از دست داد.

به گفته شوچنکو، هکرها قرارداد پل رنگین کمان را با یک بلوک تقلبی NEAR ارائه کردند و سپرده ایمن مورد نیاز ۵ ETH را ارائه کردند. مهاجمان روز شنبه تلاش های سوء استفاده خود را انجام دادند و معتقد بودند که آخر هفته باعث کاهش سرعت تیم آنها می شود.

علیرغم برنامه های هکرها، مدیر عامل شرکت تاکید کرد که ناظران خودکار برای جلوگیری از تراکنش های مخرب وجود دارند. در عرض ۳۱ ثانیه تلاش خنثی شد و هکرها پناهگاه امن خود را از دست دادند.

مدیر عامل گفت که تیم در حال بررسی افزایش مقدار مورد نیاز برای سپرده های امن است زیرا تلاش برای بهره برداری در حال افزایش است. با این حال، این ایده به منظور حفظ این ایده که تیم می‌خواهد تا حد امکان به تمرکززدایی متعهد بماند، کنار گذاشته شد.

شوچنکو نیز پیامی برای مهاجم گذاشت.مدیر عامل اصرار کرد هکرها به جای دزدیدن پول کاربران یا تلاش برای شستشوی دارایی‌های دزدیده شده، سعی می‌کنند با کار بر روی پاداش‌های باگ، به جامعه کمک کنند.

مربوط: هکرها با بازیابی NFT های سرقت شده توسط جامعه، داروی خود را می چشند

در ۷ ژوئن، آزمایشگاه‌های Aurora به هکرهای امنیتی اخلاقی که آسیب‌پذیری‌های حیاتی را برای تیم Aurora فاش کردند، مبلغ ۶ میلیون دلار جایزه باگ پرداخت کرد. این اشکال به سرعت برطرف شد و وجوه کاربر تضمین شد. اگر هکرهای کلاه سفید تصمیم به سوء استفاده از شبکه می گرفتند، بیش از ۲۰۰ میلیون دلار ممکن بود از دست برود.

در همین حال، نهادی که هک پل رونین را انجام داد، وجوه دزدیده شده را به بیت کوین (BTC) منتقل کرد. با استفاده از ابزارهای حریم خصوصی Blender و ChipMixer، هکرها در تلاش برای توزیع وجوه دزدیده شده به امید فریب دادن مقامات هستند.نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا