اخبار ارز دیجیتال

به گفته کارشناسان، داستان “ETH سبز” برای هدایت سرمایه گذاری و پذیرش

اتریوم پس از ادغام با انتقال به Proof of Stake از روایت «ماشین ارز دیجیتال برای محیط زیست بد است» فاصله گرفت.

به گفته بسیاری از مدیران صندوق و بنیانگذاران، با از بین رفتن سیستم اثبات کار (PoW) انرژی بر اتریوم، انتظار می رود اتر (ETH) “به دنیای سازمانی سرازیر شود.”

طبق گفته بنیاد اتریوم، در ۱۵ سپتامبر، اتریوم رسماً به مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) تبدیل شد.

این ارتقا، نیاز شبکه اتریوم را برای تکیه بر استخراج‌کنندگان و سخت‌افزارهای استخراج انرژی بر برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و ساخت بلوک‌های جدید برطرف می‌کند. این ویژگی‌ها با اعتبارسنجی‌هایی جایگزین شده‌اند که ETH را «به خطر می‌اندازند».

چارلی کارابوگا، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران شرکت فین‌تک استرالیایی براک ایرنر، در بیانیه‌ای به کوین تلگراف گفت که انتقال این شبکه به PoS “آینده پول را مبتنی بر اینترنت خواهد کرد. من این کار را انجام خواهم داد.”

او گفت که اتریوم به لایه پرداختی تبدیل می‌شود که همه آن را پذیرفته و به آن اعتماد دارند، به‌ویژه زمانی که توجه به موضوع پایداری استخراج ارزهای دیجیتال بیشتر از همیشه بدرخشد.

مارکوس تیلن، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت مدیریت دارایی دیجیتال IDEG، درباره کمک به صندوق‌های دارایی دولتی و بانک‌های مرکزی برای ایجاد پرتفوی دارایی‌های دیجیتال بحث کرده است، اما گفت که سرمایه‌گذاری مستقیم اغلب «به دلیل نگرانی‌های انرژی» است. گفته می‌شود که رد شده است.

اما اکنون که شبکه اتریوم به PoS منتقل شده است، این موضوع کمتر نگران کننده است.

“علیرغم تقاضای قوی، زیرساخت مالی زیربنایی با انتشار صفر حلقه مفقوده است. حرکت اتریوم به PoS به وضوح این آخرین نگرانی را برطرف می کند.”

هنریک اندرسون از آپولو کاپیتال به کوین تلگراف گفت که ESG به یک “عامل بزرگ” در پشت تصمیم گیری سرمایه گذاران نهادی در چند سال گذشته تبدیل شده است.

اندرسون معتقد است که کاهش مصرف انرژی اتریوم به میزان ۹۹.۹۵ درصد به طور چشمگیری امتیازات ESG ETH را بهبود می بخشد و در دراز مدت آن را برای سرمایه گذاران نهادی جذاب تر می کند.

یکی از بنیانگذاران Blockworks، جیسون یانوویتز، در ۱۵ سپتامبر به ۹۲۹۰۰ دنبال کننده خود نوشت که “اتحریم سبز” گامی در تاریخ ارزهای دیجیتال است، زیرا استخراج کریپتو و PoW مدت طولانی است که این صنعت را آزار می دهد. گفت این “بهترین داستان” خواهد بود.

مربوط: چگونه از فناوری بلاک چین برای نجات محیط زیست استفاده می شود

یانوویتز می‌گوید که روایت «بیت‌کوین برای محیط‌زیست بد است» تاکنون «بسیار تأثیرگذار» بوده و مانند آتش‌سوزی گسترده شده است و «احتمالاً بیشترین تأثیر منفی را بر عملکرد دارایی‌ها داشته است».

یانوویتز می گوید: «اکنون اکثر مؤسسات مالی بزرگ دارای وظایف ESG هستند.

فیدلیتی، بلک راک، گلدمن، و غیره… دوست داشته باشید یا نخواهید، باید تاثیر زیست محیطی مجموعه خود را در نظر بگیرید.

اما اکنون این خبر قدیمی برای اتریوم است و یانوویتز گفت که مهمترین نکته از ادغام این است که “اتریوم سبزتر خواهد شد” و آن را برای شرکت های بزرگی که به دستورات ESG خود پایبند هستند بسیار جذاب می کند.

“این بهترین رمزارز روایی است و ETH قبلاً دیده نشده است. این رمزارز به دنیای سازمانی سرازیر می شود و سرمایه گذاران ETH می خرند زیرا مطابق با الزامات ESG آنها است.”نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا