🚨 اخبار ارز دیجیتال

یونان کمیته مشورتی هوش مصنوعی را برای تدوین استراتژی ملی ایجاد می کند

نخست وزیر یونان یک هیئت مشورتی هوش مصنوعی متشکل از برترین متخصصان فناوری، اخلاق و علم کشور تشکیل داده است.

در ۱۹ اکتبر، کلیاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان، تشکیل کمیته مشورتی برای توسعه استراتژی ملی هوش مصنوعی (AI) در یونان را اعلام کرد.

دولت یونان گفت که «سرعت سریع» توسعه هوش مصنوعی مستلزم ایجاد یک کمیته مشورتی زیر نظر نخست وزیر این کشور است. هدف این کمیسیون آماده سازی یونان برای توسعه و کاربرد این فناوری است.

میتسوتاکیس در مورد ایجاد این کمیته گفت که نیاز به سازماندهی پذیرش قبل از تبدیل شدن این فناوری به یک واقعیت روزمره وجود دارد. او گفت: «این مربوط به آینده نیست، این مربوط به حال است.

این کمیته توسط کنستانتینوس داسکالاکیس، استاد علوم کامپیوتر در موسسه فناوری ماساچوست، رهبری خواهد شد و متخصصانی در زمینه‌های مرتبط از جمله فناوری، اخلاق، حقوق و علم در آن حضور خواهند داشت. همچنین شامل محققان و دانشمندان یونانی می شود که بخشی از دیاسپورا هستند که در خارج از یونان زندگی می کنند.

آقای داسکالاکیس در مورد این ابتکار چنین توضیح داد:

ما همچنین برای اطمینان از مشارکت یونان در تلاش های بین المللی در زمینه هوش مصنوعی که در چارچوب آژانس بین المللی هوش مصنوعی توسعه می یابد، با یکدیگر همکاری خواهیم کرد.

مربوط: چه اتفاقی برای دستگاه های خودپرداز بیت کوین یونان در طول فصل توریستی بی سابقه خواهد افتاد؟

یکی از اجزای اصلی کمیته مشورتی شامل تدوین توصیه‌های خط مشی و تدوین دستورالعمل‌های استراتژیک ملی بلندمدت خواهد بود.

بر اساس این اطلاعیه، استراتژی هوش مصنوعی شامل در نظر گرفتن اثرات اقتصادی و اجتماعی، افزایش بهره‌وری، تقویت نوآوری و تقویت زیرساخت‌های محلی است.

یونان یکی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا است که مشمول قانون بعدی اتحادیه اروپا در زمینه هوش مصنوعی خواهد بود.

در اوایل اکتبر، مقامات اتحادیه اروپا اعلام کردند که در حال بررسی مقررات سخت‌گیرانه‌تر برای مدل‌های هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ مانند ChatGPT OpenAI و Llama 2 متا هستند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا