اخبار ارز دیجیتال

Grayscale در نبرد حقوقی پیروز شد، اما این برای ETF های Spot Bitcoin چه معنایی دارد؟

در حالی که SEC ممکن است زمان محدودی برای تجدید نظر در مورد تصمیم دادگاه داشته باشد، Grayscale ممکن است درخواست اصلاحی برای صندوق معامله شده در بورس Spot Bitcoin ارائه دهد.

یک قاضی فدرال تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مبنی بر رد پیشنهاد Grayscale Investments از صندوق قابل معامله در بورس (ETF) از طریق بیت کوین (BTC) Trust را لغو کرده است، اما بسیاری از کارشناسان معتقدند دادگاه اشاره می کند که احکام به طور خودکار منجر نمی شوند. به تصمیمات دادگاه اولین امتیاز BTC ETF در ژاپن.

در حکمی در ۲۹ اوت توسط دادگاه استیناف ایالات متحده در ناحیه کلمبیا، قاضی Neomi Rao حکم داد که ETF بیت کوین پیشنهادی Grayscale یک “تفاوت اساسی” بین محصولات مبادلات آتی بیت کوین است که قبلاً برای تجارت توسط SEC تایید شده بود. او از موضع Grayscale حمایت کرد. که دادگاه تا حد زیادی حکم داد که توجیه SEC برای رد ETF بیت کوین Grayscale ناکافی است زیرا “برای جلوگیری از رفتارها و اقدامات تقلبی و دستکاری طراحی نشده است.” و موضوع برای بررسی مجدد به کمیته بازگردانده می شود.

SEC تاکنون تمام پیشنهادات ETF ارز دیجیتال آمریکا از جمله BlackRock، ARKInvest، Bitwise Asset Management، VanEck، WisdomTree، Invesco، Galaxy Digital، Fidelity و Valkyrie را رد کرده است. بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر در حال حاضر در دست بررسی هستند. کمیسیون ابزاری برای ادامه به تأخیر انداختن تصمیمات یا تمدید مهلت تأیید تا مارس ۲۰۲۴ برای اکثر برنامه های فوق الذکر دارد.

در زمان انتشار این مقاله، کمیسیون بورس و اوراق بهادار به طور رسمی در مورد حکم دادگاه تجدید نظر اظهار نظر نکرد، اما طبق گزارش‌ها گفته است که این شکایت را برای تعیین مراحل بعدی بررسی خواهد کرد. به احتمال زیاد به کمیسیون فرصتی داده می شود تا نسبت به این تصمیم تجدید نظر کند، اما بسیاری از کارشناسان استدلال می کنند که پیروزی اولیه Grayscale می تواند راه را برای تایید نهایی هموار کند.

تیم بیوان، مدیر عامل گروه ETC گفت: “اگرچه شکایت SEC اجتناب ناپذیر است، از نظر ما شکی وجود ندارد که ETF های بیت کوین نقطه ای به ایالات متحده خواهند آمد.” Ta. ما معتقد نیستیم که کمیسیون بورس و اوراق بهادار به عنوان یک پادشاه عمل کند. محتمل‌ترین نتیجه ممکن است در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ مانع از تصویب درخواست‌های واجد شرایط شود.

الکس ادلمن، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Lolli، گفت که حکم دادگاه تجدید نظر “فشار جدیدی را بر SEC وارد می کند” در توجیه انکار درخواست های لحظه ای برای ETF های بیت کوین. او اضافه کرد که افزایش قیمت بیت کوین پس از انتشار این خبر می تواند به عنوان “رای اعتماد” برای وسایل نقلیه سرمایه گذاری لحظه ای مرتبط با بیت کوین تفسیر شود.

اکنون زمان آن است که ایالات متحده با در دسترس قرار دادن بیت کوین در اختیار سرمایه گذاران از طریق محصولات مبتنی بر مبادلات، نوآوری را پذیرا شود. شما در معرض خطر عقب ماندن از قدرت ها هستید.

مربوط: Jacobi Spot Bitcoin ETF توسط صادرکننده به عنوان “سرمایه گذاری های زیست محیطی” طبقه بندی شده است

سخنگوی شورای نوآوری ارزهای دیجیتال (CCI) به کوین تلگراف گفت که این حکم راه را به روی طیف گسترده ای از سرمایه گذارانی که به دنبال عرضه خودروهای بیت کوین نقطه ای در ایالات متحده هستند، باز کرده است. به گفته CCI، “ETF های بیت کوین نقطه ای اکنون به راه اندازی احتمالی نزدیک می شوند.”

مراحل بعدی مشخص نیست که آیا Grayscale به تشکیل پرونده ادامه خواهد داد یا SEC نسبت به تصمیم اعتراض خواهد کرد. مدیران دارایی ممکن است با هدف نزدیک‌تر کردن برنامه‌های کاربردی خودروهای سرمایه‌گذاری نقطه‌ای به ETF‌های آتی مرتبط با بیت کوین، مجدداً به SEC درخواست دهند. کارشناسان گزارش می دهند که SEC همچنین این گزینه را دارد که یک جلسه “دادگاه بزرگ” را درخواست کند که در آن همه قضات مدار DC به این موضوع رسیدگی کنند، نه سه نفری که در دادگاه استیناف Grayscale رای دادند.

مجله: SEC ادعا می کند که برنامه ETF ناکافی است، Binance شریک یورو را از دست می دهد، اخبار بیشتر: Hodler’s Digest، ۲۵ ژوئن تا ۱ ژوئیهنویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا