اخبار ارز دیجیتال

Grayscale Bitcoin Trust توافق قابل توجهی را با Genesis خاتمه داد

جنسیس دیگر در عملیات اولیه GBTC شرکت نخواهد کرد، اما به عنوان یک تامین کننده نقدینگی به خدمت خود ادامه خواهد داد.

طبق پرونده های اخیر در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، Grayscale Bitcoin Trust دو قرارداد با کارگزار ارز دیجیتال جنسیس را فسخ کرده است.

اول، جنسیس دیگر به Grayscale در توزیع و بازاریابی سهام Grayscale کمک نخواهد کرد. دوم، پس از 3 اکتبر، جنسیس دیگر یکی از شرکت‌کنندگان معتبر Trust نخواهد بود، اما به عنوان ارائه‌دهنده نقدینگی Grayscale به خدمت خود ادامه خواهد داد. این دو قرارداد در سال 2019 لازم الاجرا شدند.

مسئولیت‌های فوق متعاقباً به Grayscale Securities LLC، یک شرکت تابعه کاملاً تحت مالکیت Grayscale Investments LLC و وابسته به Grayscale Bitcoin Trust منتقل شد. در گذشته، جنسیس به Grayscale کمک کرده است که اعتماد را در رسانه‌های اجتماعی ارتقا دهد و دارایی‌های دیجیتال را برای ایجاد سهام در اعتماد منتقل کند.

با این حال، به‌عنوان بخشی از زمستان ارزهای دیجیتال، به نظر می‌رسد جنسیس دوران سختی را پشت سر گذاشته است. هفته گذشته، متیو بالنزویگ، کارگردان جنسیس، اعلام کرد که از سمت خود کناره‌گیری می‌کند و به سمت مشاور می‌رود. در ماه آگوست، مایکل مورو، مدیرعامل جنسیس نیز از سمت خود کناره گیری کرد، در حالی که این شرکت برای کاهش هزینه ها، تعداد کارکنان خود را 20 درصد کاهش داد. مورو قبلاً اعتراف کرده بود که پس از اینکه Digital Currency Group، شرکت مادر صندوق سرمایه گذاری رمزارز Three Arrows Genesis مجبور به مداخله شد، صندوق های جنسیس به تأمین مالی برخی از ضررها کمک کردند.

Grayscale سعی کرده است بیت کوین Trust را از معاملات بازار خارج از بورس به یک صندوق قابل معامله در بورس تبدیل کند. با این حال، کمیسیون SEC نتوانست نشان دهد که این پیشنهاد “برای جلوگیری از رفتارها و اقدامات تقلبی و فریبکارانه طراحی شده است.”

در پاسخ، مدیر عامل Grayscale، Michael Sonnenschein، گفت که زمانی که او درخواست فهرست شدن Grayscale Bitcoin Trust را رد کرد، “در اعمال رفتار منسجم با وسایل سرمایه گذاری مشابه شکست خورد.” شکایتی علیه SEC تنظیم کرد. تا حدی به دلیل خطر درک شده از دعوا، سهام GBTC از سال 2021 و انتشار این مقاله به طور مداوم زیر قیمت بیت کوین با نرخ تنزیل 35 درصد معامله می شود. ما بالاترین قیمت خود را به روز کرده ایم.

نویسنده: Zhiyuan Sun

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا