اخبار ارز دیجیتال

Grayscale رسما توکن های PoW Ethereum ادغام شده را کنار گذاشت

یک سال پس از ادغام اتریوم، Grayscale سرانجام تصمیم گرفت تمام حقوق مربوط به توکن اثبات کار اتریوم را کنار بگذارد.

شرکت پیشرو سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال Grayscale سرانجام تصمیم گرفت از تمام حقوق مربوط به توکن اثبات کار (PoW) ادغام شده اتریوم (ETHPoW) چشم پوشی کند.

Grayscale با اعلام این خبر در 18 سپتامبر گفت که این شرکت “به طور غیرقابل برگشتی” از تمام حقوق توکن های ETHPoW به نمایندگی از سهامداران تاریخ رکورد هر محصول چشم پوشی کرده است.

پس از بررسی کامل، Grayscale تشخیص داد که توکن‌های ETHPoW نقدینگی معنی‌داری ندارند و مدیران محصول از چنین توکن‌هایی پشتیبانی نمی‌کنند. این شرکت می نویسد:

به این ترتیب، امکان اعمال حق خرید و فروش توکن‌های ETHPoW وجود ندارد و به نمایندگی از سهامداران تاریخ ثبت، Grayscale از حقوق خود در مورد این دارایی‌ها چشم پوشی می‌کند.

تصمیم Grayscale برای واگذاری حقوق توکن‌های ETHPoW بیش از یک سال پس از ادغام اتریوم، رویدادی که نشان‌دهنده گذار کامل اتریوم از PoW به اثبات سهام (PoS) بود، گرفته شد. ادغام در 15 سپتامبر 2022 انجام شد و بلاک چین اتریوم را به توکن اصلی اتریوم مبتنی بر PoS (ETH) و توکن جزئی اتریوم PoW مبتنی بر PoW (ETHW) تقسیم کرد.

پس از ادغام، Grayscale در حال بررسی این بود که آیا Ethereum PoW را خریداری کند و ETHW را به نمایندگی از سهامداران تاریخ ثبت بفروشد. 180 روز پس از ادغام، شرکت شش ماه دیگر طول کشید تا تصمیم بگیرد که آیا توکن PoW را به دست آورد یا خیر، با استناد به عدم اطمینان در مورد پشتیبانی از توکن ETHW توسط مدیران دارایی های دیجیتال و مکان های معاملاتی.

مربوط: سالگرد ادغام اتریوم – انرژی 99 درصد کاهش یافته است، اما نگرانی‌های مربوط به تمرکز همچنان وجود دارد

برخلاف Grayscale، برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال مانند گروه ETC تلاش می‌کنند تا محصولات اختصاصی قابل معامله در بورس EthereumPoW (ETP) را راه‌اندازی کنند. گروه ETC در نهایت ZETW ETP مبتنی بر PoW را تنها شش هفته پس از راه‌اندازی آن به دلیل عدم وجود یک ارائه‌دهنده حضانت واجد شرایط خاتمه داد.

خبر تصمیم Grayscale ETHW یک روز قبل اعلام شد. مجله ی وال استریت گزارش داد که این شرکت با استناد به تشکیل پرونده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار، یک صندوق جدید قابل معامله در معاملات آتی اتر راه اندازی کرده است. Cointelegraph نتوانسته است هیچ پرونده SEC مربوطه را به صورت آنلاین پیدا کند. Grayscale بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا