🚨 اخبار ارز دیجیتال

GitHub مخزن Tornado Cash را طبق دستورالعمل OFAC لغو ممنوعیت می کند

پرستون ون لون، توسعه‌دهنده اتریوم به GitHub توصیه کرد که پس از لغو جزئی ممنوعیت، مخزن Tornado Cash را به طور کامل بازیابی کند.

میکسر ارزهای دیجیتال Tornado Cash پس از هفته‌ها ممنوعیت از وب‌سایت خود، به پلتفرم توسعه نرم‌افزار GitHub بازگشت.

پرستون ون لون، توسعه‌دهنده اتریوم، روز پنجشنبه توییتی منتشر کرد گزارش GitHub آن تا حدی سازمان Tornado Cash و مشارکت کنندگان در این پلتفرم را لغو ممنوعیت کرده است. توسعه دهنده پیشنهاد کرد که مخزن کد Tornado Cash در حال حاضر در حالت فقط خواندنی است. این بدان معناست که GitHub هنوز عملکرد کامل را بازیابی نکرده است.

ون لون گفت: “اما این یک گام به جلو نسبت به یک ممنوعیت کامل است. ما همچنان GitHub را تشویق می کنیم تا همه اقدامات را لغو کند و مخزن را به حالت قبلی خود بازگرداند.”

طبق داده های GitHub، آخرین به روز رسانی مخزن تورنادو کش در ۲۲ آگوست یا اندکی پس از آن که رومن سمنوف، بنیانگذار تورنادو کش، گزارش داد که حسابش در این پلتفرم است، آخرین به روز رسانی شده است. ۸ آگوست، دفتر کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده (OFAC) استفاده از Tornado Cash توسط ساکنان ایالات متحده را ممنوع کرده و آدرس‌های ۴۴ USD Coin (USDC) و Ether (ETH) مرتبط با میکسر را در لیست سیاه قرار داده است.

بازگشت Tornado Cash به GitHub در ۱۳ سپتامبر با شفاف سازی سیاست های OFAC در مورد Tornado Cash اعلام شد و اطمینان حاصل کرد که ساکنان ایالات متحده با کپی کردن کد Mixer یا در دسترس قرار دادن آن به صورت آنلاین تحریم ها را نقض نمی کنند. این کار بلافاصله پس از اعلام این خبر انجام شد. OFAC همچنین خاطرنشان کرد که در صورتی که وب سایت Tornado Cash دوباره به صورت آنلاین در دسترس قرار گیرد، آمریکایی ها را از دسترسی به آن منع نمی کند.

بر اساس بلاک چین اتریوم، Tornado Cash ابزاری است که به کاربران اجازه می دهد تراکنش های رمزنگاری خود را مخفی کنند و با مبهم کردن مسیرهای اطلاعاتی روی بلاک چین از ناشناس بودن خود محافظت کنند. میکسرهای اتریوم پس از ممنوعیت OFAC تحت نظارت رگولاتورهای جهانی قرار گرفتند. توسعه دهنده تورنادو کش به ظن پولشویی از طریق این پلتفرم دستگیر شده است.

مربوط: تورنادو کش یک خلأ به جا گذاشت، زمان نشان خواهد داد که چه چیزی آن را پر می کند – دانشمند ارشد Chainalysis

جنجال های مداوم پیرامون تورنادو کش سوالات زیادی را در جامعه توسعه دهندگان و ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است و بسیاری در مورد مسائل حقوقی مربوط به نوشتن کد منبع باز نگران شده اند. برخی از شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال نیز علیه اقدامات وزارت خزانه‌داری تظاهرات کردند و صرافی کوین‌بیس تصمیم گرفت شکایت کاربران تورنادو کش علیه OFAC را تایید کند.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، علناً ادعا کرده است که از Tornado Cash برای کمک مالی به اوکراین برای محافظت از حریم خصوصی مالی گیرندگان استفاده کرده است.نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا