اخبار ارز دیجیتال

گرجستان در نظر دارد استانداردهای رمزنگاری اروپا را برای مبارزه با پولشویی بپذیرد

یکی از کشورهای دوستدار رمزنگاری در جهان می‌خواهد مقررات ارزهای دیجیتال خود را با مقررات اتحادیه اروپا هماهنگ کند.

گرجستان، یکی از دوستدارترین کشورهای رمزنگاری در جهان، به دنبال جاه طلبی خود برای تبدیل شدن به یک هاب جهانی ارزهای دیجیتال، در حال ارائه مقررات جدید ارزهای دیجیتال است.

لوان دبیتاشویلی، وزیر اقتصاد و معاون نخست وزیر گرجستان اعلام کرد، نمایندگان پارلمان گرجستان چارچوب قانونی جدیدی را برای تجارت دیجیتال و تجارت ارزهای دیجیتال در این کشور آماده کرده اند.

خبرگزاری محلی بیزینس مدیا جورجیا روز دوشنبه گزارش داد که داویتاشویلی گفت که این لایحه به پارلمان ارسال شده است و انتظار می رود اصلاحیه آن در جلسه پاییز تصویب شود.

به گفته وزیر، این لایحه قوانین ارزهای دیجیتال محلی را با سه دستورالعمل اصلی اتحادیه اروپا، از جمله دستورالعمل خدمات پرداخت (PSD2)، دستورالعمل الزامات سرمایه (CRD) و قانون ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) هماهنگ می کند.

قانون VASP با هدف ارائه وضعیت قانونی برای نهادهای درگیر در معاملات دارایی دیجیتال است. در این گزارش آمده است که چارچوب جدید همچنین از استفاده از ارزهای دیجیتال برای پولشویی و تامین مالی تروریسم جلوگیری می کند.

به گفته داویتاشویلی، پذیرش قوانین VASP برای تضمین مقررات پایدار صنعت ارزهای دیجیتال برای گرجستان ضروری است. بر اساس گزارش ها، وزیر بر اهمیت همگام سازی قوانین مالی گرجستان با مقررات مربوطه اتحادیه اروپا تاکید کرد. آخرین چارچوب تنها اولین گام در جاه طلبی گرجستان برای تبدیل شدن به هاب ارزهای دیجیتال در آینده، مطابق با استراتژی توسعه رسمی ۲۰۲۲-۲۰۲۵ دولت است.

گرجستان به عنوان یکی از دوستدار ارزهای دیجیتال در جهان ظاهر شده است. بر اساس نظرسنجی فارکس Suggest، گرجستان از جولای ۲۰۲۲ پس از هنگ کنگ، ایالات متحده و سوئیس به عنوان چهارمین حوزه قضایی دوستدار رمزنگاری در رتبه چهارم قرار دارد. کریپتو در ازای پول نقد. بر اساس داده های CoinATMRadar، در زمان نگارش این مقاله، گرجستان میزبان ۴۵ دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال است.

مربوط: رئیس جمهور پاراگوئه قانون مقررات رمزنگاری را وتو کرد

قانونگذاران گرجستان در سال جاری با قوانین ارزهای دیجیتال دست و پنجه نرم کرده اند و کووا گونتادزه، رئیس بانک مرکزی به فقدان مقررات ارزهای دیجیتال در این کشور در ماه آوریل اشاره کرد. اولین گزارش‌ها از مقررات جدید ارزهای دیجیتال گرجستان در حالی منتشر شد که ده‌ها هزار روس به دلیل تحریم‌های غرب علیه روسیه و عدم اطمینان اقتصادی به گرجستان گریختند. به نظر می‌رسد ارزهای رمزنگاری شده به ابزار مهمی برای بسیاری از روس‌هایی که وارد گرجستان می‌شوند برای رسیدگی به امور مالی خود در بحبوحه تحریم‌ها علیه کارت‌های اعتباری و نقدی تبدیل شده‌اند.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا