🚨 اخبار ارز دیجیتال

جنسیس از پایان سرویس معاملات ارز مجازی خبر داد

جنسیس گلوبال کپیتال در ماه ژانویه اعلام کرد که خدمات معاملات نقدی خود را “به صورت داوطلبانه و به دلایل تجاری” بدون ارائه جزئیات بیشتر متوقف می کند.

شرکت مالی ارزهای دیجیتال جنسیس، یکی از شرکت‌های تابعه گروه ارز دیجیتال (DCG)، دیگر معاملات نقدی دارایی‌های کریپتو و معاملات مشتقات را از طریق بخش جزایر ویرجین بریتانیا ارائه نخواهد کرد.

بر اساس بیانیه ۱۴ سپتامبر از سخنگوی جنسیس، این شرکت خدمات تجارت دارایی دیجیتال خود را در همه نهادها “به صورت داوطلبانه و به دلایل تجاری” کاهش می دهد. جنسیس خدمات بازرگانی را از طریق بخش بین المللی GGC خود در جزایر ویرجین بریتانیا ارائه کرد.

این حرکت در حالی صورت می‌گیرد که جنسیس گلوبال تریدینگ (شرکتی که همچنین به DCG وابسته است اما مشمول مراحل ورشکستگی جنسیس گلوبال کپیتال نیست) در ژانویه برای وضعیتی مشابه، یعنی یک “داوطلبانه و تجاری” ثبت نام کرد. این به دنبال اعلام شرکت مبنی بر توقف فعالیت است سرویس معاملات نقدی ارز مجازی آن به “دلایل” GGC International در آن زمان هنوز معاملات نقدی و معاملات مشتقه را ارائه می کرد.

جنسیس گلوبال کپیتال در نوامبر ۲۰۲۲ به دلیل “آشفتگی بی سابقه بازار” در آن زمان، برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد. گزارش‌ها در ژانویه حاکی از آن بود که این شرکت می‌تواند تا ۳۰ درصد از کارکنان خود را قبل از اعلام ورشکستگی فصل ۱۱ نیویورک اخراج کند. SEC هر دو صرافی رمزارز Gemini و Genesis را به ارائه اوراق بهادار ثبت نشده از طریق برنامه Gemini’s Earn متهم کرده است.

مربوط: کاربران Gemini Earn می‌توانند به طور بالقوه تمام سرمایه خود را با طرح پاداش جدید DCG پس بگیرند

ورشکستگی، درگیری های قانونی و نظارتی بین زیرمجموعه های مختلف DCG و شرکت های رمزنگاری (DCG همچنین شرکت مادر Grayscale Investments است) باعث ایجاد موج هایی در فضا در سال گذشته شد. جنسیس شرکت Three Arrows Capital را مسئول ورشکستگی دانست و گزارش داد که به دلیل سقوط صرافی ارز مجازی FTX متحمل ضرر شده است.

در ماه اوت، DCG اعلام کرد که به یک “توافق اصولی” با جنسیس رسیده است که به طلبکاران اجازه می دهد تا بیشتر وجوه خود را بازیابی کنند. با این حال، سرمایه‌داران جنسیس بعداً گفتند که این معامله «کاملاً رضایت‌بخش نبود» و طبق گزارش‌ها، شرکت حدود ۳.۵ میلیارد دلار به ۵۰ طلبکار اصلی خود بدهکار است..

مجله: پول خود را پس بگیرید: دنیای عجیب دعوای ارزهای دیجیتال

نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا