اخبار ارز دیجیتال

بازی ها بیش از نیمی از استفاده از صنعت بلاک چین را تشکیل می دهند، DappRadar

بر اساس داده‌های ماه اوت، بخش بازی تقریباً 51 درصد از فعالیت‌های صنعت بلاک چین را به خود اختصاص داده و صدها میلیون تراکنش انجام می‌شود.

داده های جدید DappRadar نشان می دهد که بازی ها همچنان یک ارگان مهم برای صنعت بلاک چین هستند. طبق ارقام ماه اوت، بخش بازی حدود 50.51 درصد از صنعت ماه به ماه (MoM) را به خود اختصاص داده است.

اعداد کلی شاخص خوبی از این بخش است، اما نسبت به ماه قبل کاهش یافته است. ماه گذشته، بخش بازی حدود 57.30 درصد از استفاده صنعت (MoM) را به خود اختصاص داده است.

داده‌های DappRadar از کیف‌پول‌های فعال روزانه منحصر به فرد (UAW) می‌آیند. به گفته محققان، حدود 847230 UAW مرتبط با بازی هر روز فعال هستند و حدود 698 میلیون دلار معامله می کنند.

منبع: DappRadar

این بازی مدت هاست که به عنوان دروازه ای برای ورود به دنیای وب 3، بلاک چین و رمزنگاری تبلیغ می شود. نظرسنجی دیگری که اخیراً توسط ChainPlay از 2428 سرمایه‌گذار GameFi مورد بررسی قرار گرفت، گفت که 75 درصد آنها صرفاً با فرض بازی وارد این فضا شده‌اند.

سرمایه گذاران GameFi تنها کسانی نیستند که معتقدند این فضا طرفدار پذیرش انبوه است. در طی یک پنل در هفته بلاک چین 2022، کارشناسان گفتند که گیم فای و رمزنگاری به طور طبیعی با هم خواهند آمد. علاوه بر این، گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که اکثر بازی‌ها در چند سال آینده اقتصاد رمزنگاری درون‌بازی خواهند داشت.

شرکت های قدیمی بازی سازی در بخش بازی های سنتی نیز به Web3 روی آورده اند. روسای ایکس‌باکس حتی گفته‌اند که نسبت به بازی‌های متاورس خوشبین هستند، اما در مورد بازی‌های کریپتو play-to-a-en (P2E) باید احتیاط کرد.

بر اساس تحقیقات شرکت حسابرسی امنیت سایبری Hacken، بسیاری از پروژه‌ها در صنعت GameFi امنیت را در اولویت قرار نمی‌دهند و از آخرین مهلت هک‌های حیاتی گذشته‌اند. پل توکن رونین شرکت Axie Infinity یکی از بزرگ‌ترین هک‌های ارزهای دیجیتال است که در ماه مارس ۶۰۰ میلیون دلار توکن از دست داده است.

تجزیه و تحلیل اخیر از 60 بازی مبتنی بر وب 3 نشان داد که 40٪ از کاربران یا ربات های خودکار یا چندین حساب از یک نهاد بودند.

نویسنده: Savannah Fortis

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا