اخبار ارز دیجیتال

اگر توسعه دهندگان GameFi صحبت نکنند، ممکن است با جریمه ها و مشکلات سنگینی روبرو شوند

از Axie Infinity، DeFi Kingdoms و دیگر بازی‌های ارزهای دیجیتال لذت ببرید زیرا قانون‌گذاران آماده هستند تا اواسط سال ۲۰۲۳ سرکوب کنند.

آیا بازی های رمزنگاری سرگرم کننده بی گناه هستند یا یک طرح پونزی با سرکوب قریب الوقوع توسط تنظیم کننده های ایالات متحده مواجه است؟

توکن‌های مربوط به بازی‌های رمزنگاری‌شده، که در محاوره‌ای به نام «GameFi» شناخته می‌شوند، تا اواسط آگوست، دارای ارزش تجمعی نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار و میلیاردها دلار هستند. (اعداد ممکن است بسته به اینکه پروژه های نیمه تکمیل شده را در نظر بگیرید یا خیر، چگونه پروژه ها از نظر فنی تعداد توکن های در گردش را محاسبه می کنند و غیره متفاوت باشد.) از این نظر، اگر بازی قانونی باشد یا نه، سوالی ۱۰ میلیارد دلاری است. تعداد کمی از سرمایه گذاران آن را در نظر گرفتند. و این یک غفلت است که ممکن است به زودی پشیمان شوند.

دلیلش این است که به نظر می رسد یک اجماع دو حزبی در میان قانونگذاران ایالات متحده شکل گرفته است که صنعت باید تعطیل شود. آنها به طور خاص به این موضوع نپرداخته اند – ما خوش شانس هستیم که یکی از اعضای کنگره را پیدا کرده ایم که کلمه “GameFi” را به زبان آورده است.

قانون نوآوری مالی مسئول، که در ژوئن توسط سناتورهای سینتیا رامیس (جمهوری‌خواه، وایومینگ) و سناتور کریستن گیلیبراند (دموکرات، نیویورک) ارائه شد، به قول رامیس، یک طبقه‌بندی ارز دیجیتال از «اکثریت» اوراق بهادار به عنوان موضوع اوراق بهادار بود. به تنظیم توسط اداره بورس و اوراق بهادار ایالات متحده. و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC). و در این ماه، سناتورهای جان بوزمن (آرکانزاس) و دبی استابنو (D-میشیگان) پیشنهاد دومی را ارائه کردند، قانون حمایت از مصرف کننده کالاهای دیجیتال. اثر مشابه است، اما با تاکید بیشتر بر طبقه بندی اتریوم به عنوان یک کالا.

طبقه بندی سهام برای Axie Infinity، DeFi Kingdoms و بازی های دیگر

با توجه به تعریف SEC که کنگره به دنبال تایید آن است، توکن هایی که کاربران با “انتظار سود” در آنها سرمایه گذاری می کنند، احتمالاً امنیتی هستند. بیایید کمی در مورد معنای آن برای توکن مورد علاقه شما صحبت کنیم.

به عنوان مثال، این تعریف می تواند شامل پروژه هایی باشد که به استخرهای نقدینگی انگیزه می دهند. نمونه‌هایی از پروژه‌هایی که این امر بر آنها تأثیر می‌گذارد، Axie Infinity (مشوق استخرهای نقدینگی با پرداخت بهره ارائه شده از طریق توکن بومی AXS) و استفاده از توکن‌های بومی JEWEL و CRYSTAL برای ایجاد انگیزه در استخرهای نقدینگی است. ما DeFi Kingdoms (DFK) برای ارائه داریم.

مربوط: ۳۴ درصد از گیمرها می خواهند از ارزهای رمزنگاری شده در Metaverse با وجود واکنش منفی استفاده کنند

چرا استخرهای نقدینگی اهمیت دارند مراو اوزایر، کارشناس بلاک چین و استاد فین‌تک در مدرسه بازرگانی راتگرز، ماه گذشته در مصاحبه‌ای گفت که کاربران آن را به عنوان یک سرمایه‌گذاری در نظر می‌گیرند. او گفت: “اگر توکنی است که برای خرید مصنوعات بازی استفاده می شود، امنیت نیست. اما اگر بتوان یک توکن را به دست آورد و برای سرمایه گذاری در اوراق بهادار استفاده کرد، آن توکن مورد استفاده دیگری نیز دارد.”

DeFi Kingdoms Tavern

این تعریف همچنین می تواند برای پروژه هایی که از عرضه اولیه سکه (ICO)، فروش توکن خصوصی یا فروش توکن غیرقابل تعویض (NFT) سود می برند، مشکل ساز باشد. این شامل Axie است که ۱۵٪ از کل عرضه AXS را در فروش توکن های قبل از بازی یا خصوصی فروخت و DFK که بیش از ۲۰۰۰ کاراکتر “Generation 0” را برای راه اندازی بازی در سال گذشته فروخت.

“اگر آنها استفاده می کنند [something] اوزایر گفت: برای تولید سرمایه، آنها تحت تعریف اوراق بهادار قرار می گیرند.

فراتر از بدیهیات، سابقه نشان می دهد که دادستان های SEC احتمالاً دلایل بیشتری برای طبقه بندی توکن های بازی به عنوان اوراق بهادار پیدا می کنند. فهرست شده در Coinbase ادعا کرده اند که اوراق بهادار هستند. گلدمن ساکس

عواقب: جریمه، ثبت و افشا

عواقب: جریمه، ثبت و افشا

مجازات هایی که توسعه دهندگان بازی ممکن است با آن مواجه شوند بسته به اینکه مقامات SEC چه احساسی دارند متفاوت باشد. حداقل، توسعه دهندگان باید از همان قوانین افشاگری پیروی کنند که شرکت های سهامی عام در ایالات متحده از آن پیروی می کنند. این به معنای افشای مقامات دولتی، سهامداران عمده یا افرادی است که ۱۰٪ یا بیشتر از عرضه توکن را در اختیار دارند، و همچنین گزارش سالانه حاوی ترازنامه حسابرسی شده و جریان نقدی.

الزام افشای اطلاعات به تنهایی می‌تواند زنگ خطر بی‌احترامی برای بسیاری از توسعه‌دهندگانی باشد که به اجرای پروژه‌های چند میلیونی و احتمالاً میلیاردی بدون افشای نام خود عادت دارند. اما مهمتر از آن، طبقه بندی امنیتی احتمالاً به معنای جریمه های سنگین برای پروژه های مشکل ساز است.

مربوط: بنیانگذار Crypto Unicorns می گوید بازی های P2E در یک “مرحله بلوغ” طولانی هستند

در یک مورد که می‌تواند به عنوان شاخصی برای نحوه برخورد قانون‌گذاران با این موضوع باشد، SEC در این ماه پروژه‌ای را که درگیر یک ICO بود که نتوانست پیشنهادی را به‌عنوان امنیت ثبت کند، حل و فصل کرد. در آن صورت، توسعه‌دهنده موافقت می‌کند که با SEC پرونده کند و سرمایه‌گذار را بابت ضرر ادعایی غرامت می‌دهد یا جریمه‌ای تا سقف ۳۰.۹ میلیون دلار اعمال می‌کند.

کریستوفر ماکریدیس، کارشناس توکنومیک و همکار وابسته در مدرسه بازرگانی کلمبیا، در مصاحبه با کوین تلگراف گفت: «نیت مهم است. “برخی از پروژه های NFT و GameFi بسیار پیچیده هستند و به وضوح قوانین را دور می زنند.”

وی در عین حال گفت: “با توجه به نقشی که نشانه ها می توانند در گیمیفیکیشن آموزش ایفا کنند، یک تعریف بسیار سفت و سخت و محدود بسیاری از پروژه های ارزش آفرینی را حذف می کند و بسیاری از مخترعان را از ساخت و ساز در ایالات متحده منصرف می کند.” او گفت.

آلاباما، هاوایی، یوتا و ۴۷ ایالت دیگر ممکن است به دنبال اطلاعات باشند

مقررات واشنگتن دی سی تنها یک چالش برای علاقه مندان به بازی های رمزنگاری هاردکور است. این غیرقابل پیش بینی بودن از چیزی ناشی می شود که دونالد رامسفلد، وزیر دفاع فقید آمریکا آن را «ناشناخته های ناشناخته» نامید.

در این مورد، سه ایالت بعید ایالات متحده آلاباما، هاوایی و یوتا هستند. (اگر کسی در نظر گرفته شود، کانادا نیز در این لیست قرار دارد.) هر حوزه قضایی (در بیشتر موارد) قمار را ممنوع می کند، از جمله قرعه کشی – که در دنیای بازی های رمزنگاری بسیار محبوب شده است.

به عنوان مثال، Axie میزبان یک قرعه کشی یک ماهه از ژانویه تا فوریه امسال است، و این نوید را می دهد که اگر کاربران شخصیت های خود را “آزاد” کنند (رایت کنند یا حذف کنند) شانس برنده شدن در NFT های مختلف را می دهد. DFK به سرعت از این کار پیروی کرد و شرط بندی کرد که می توانند شخصیت خود را در ماه مارس از دست بدهند و از کاربران فرصتی برای دریافت یک شخصیت بهتر (و گرانتر) “نسل ۰” درخواست کرد. در ماه های اخیر، قرعه کشی های کوچک در DFK در همه جا حاضر شده اند. به ویژه، شما می توانید در مسابقات روزانه و هفتگی شرکت کنید.

کارشناسان می گویند که بخت آزمایی ها برای مقامات آمریکایی فراتر از سه ایالتی که کاملاً غیرقانونی هستند، مشکلاتی ایجاد می کند.

“کاری که آنها برای قانونی بودن باید انجام دهند این است که آن را به عنوان یک قرعه کشی تنظیم کنند، به این معنی که آنها یک جایگزین رایگان دارند که شانس برنده شدن با بازی برای پول را دارد.” دیوید کلاین، شریک مدیر New Klein Moynihan Turco LLP، شرکت حقوقی مستقر در یورک، در مصاحبه با کوین تلگراف گفت.

کلاین اضافه کرد: «اگر مجبور هستید برای ورود یک کالای ۲۰۰ دلاری در صف قرار بگیرید – اگر باید آن را خراب کنید – این یک ملاحظه است. یا با شماره ۱-۸۰۰ تماس بگیرید یا از وب سایت ما دیدن کنید و اطلاعات خود را وارد کنید. ”

لیست مشکلات به همین جا ختم نشد. بازیکنان ناراضی مدت هاست که از جنبه های سیستم قرعه کشی DFK انتقاد کرده اند. این شامل وعده اهدای تصادفی ۸۰۰ “omamori” (NFTs نشان دهنده تجهیزات) به بازیکنانی است که بین ۱۵ دسامبر تا ۱۵ ژانویه حدود ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار در توکن های JEWEL دارند. از اواسط آگوست، هفت ماه پس از پایان قرعه‌کشی، این طلسم هنوز اهدا نشده بود و سازنده قول داده بود که دستگاه هنوز در حال توسعه است.

کلاین گفت: «مشکلات زیادی در بیرون وجود دارد. [of the raffle] باید قبل از شروع مسابقه اعلام شود. قوانین مسابقه باید پیش نویس باشد و نمی توان آن را به طور معناداری تغییر داد. شما باید آنچه را که می گویید با نحوه و زمان اهدای جوایز انجام دهید. شما باید به حوزه قضایی خاص ایالتی که در آن برنده شده اید گزارش دهید و لیستی از برندگان را ظرف X روز ارائه دهید. در غیر این صورت، قوانین ایالتی را زیر پا می گذارید. ”

مربوط: Coinbase با دو شکایت جدید در جریان تحقیقات SEC برخورد کرد

این علاوه بر هر خطر قانونی یا قانونی دیگری است که توسعه‌دهنده ممکن است در اثر جهانی کردن پروژه قبل از تشکیل یک تیم حقوقی برای بررسی خطرات احتمالی ایجاد کند.

بازیکنان کمتر، عرضه توکن بیشتر، قیمت های پایین تر

فراتر از پیامدهای قانونی پیش بینی نشده، توسعه دهندگان با مشکل آشکارتری روبرو هستند. این یک پایگاه کاربر به سرعت در حال کاهش است. بر اساس داده‌های بلاک چین جمع‌آوری‌شده توسط DappRadar، تعداد کاربرانی که با Axie Infinity در تعامل بودند ۹۵ درصد از اوج ۷۴۴,۱۹۰ در ۲۶ نوامبر به ۳۵,۴۲۰ در ۲۰ آگوست کاهش یافت. در همین حال، تعداد بازیکنان DFK که در دسامبر به ۳۶۶۷۰ نفر رسید، تا ۱۹ آگوست ۸۵ درصد کاهش یافت و به ۵۲۹۰ نفر رسید.

این کاهش در زمانی اتفاق می‌افتد که عرضه توکن‌های در گردش به سرعت رشد کرده است، با افزایش عرضه JEWEL DFK از تقریباً ۶۰ میلیون به بیش از ۱۰۰ میلیون در مدت مشابه. انتظار می رود تا اواسط سال ۲۰۲۴، عرضه ۵۰۰ درصد افزایش یابد و به ۵۰۰ میلیون برسد. این شامل توکن جدید CRYSTAL، بازی‌ای که در زنجیره Avalanche (AVAX) راه‌اندازی شده است، نمی‌شود.

وقتی از کلاین که مسئول رعایت یک سری پروژه های محرمانه و پرمخاطب NFT است، در پاسخ به این سوال که آیا توسعه دهندگان ممکن است به دلیل قرعه کشی های نادرست با سال ها زندان مواجه شوند، مخالفت کرد. گفت. با این حال وی در خصوص پروژه های غیر قابل انطباق گفت: ممکن است توسط یک وکیل دادگستری خصوصی آشفته شکایت کنید. یا ترکیبی از موارد فوق. ”

به نظر می رسد Axie Infinity 80 میلیون توکن در گردش داشته باشد و ۱۹۰ میلیون توکن دیگر در سه سال و نیم آینده منتشر شود. شایان ذکر است که به نظر می رسد توسعه دهندگان با شماره های تیراژ رسمی اشتباه می کنند. این می تواند دلیل دیگری برای بررسی دقیق بین تنظیم کننده های اوراق بهادار در آینده باشد.

عرضه به سرعت در حال گسترش توکن ها و کاهش تعداد خریداران به معنای فشار نزولی بی امان بر قیمت ها است.

توسعه دهندگان چه کاری می توانند انجام دهند؟

لومیس، گیلیبراند و سایر قانونگذاران اشاره کرده اند که کنگره احتمالا تا اواسط سال ۲۰۲۳ قانونی را تصویب خواهد کرد که قوانین مربوط به اوراق بهادار رمزنگاری را شفاف می کند. تغییرات قریب الوقوع دریا این سوال را مطرح می کند: توسعه دهندگان پشت این پروژه ها کجا هستند؟چند صدایی از صنعت میلیارد دلاری شنیده شد. (به هر حال، به خاطر داشته باشید که اعداد فقط مقادیر رمز مربوط به پروژه بازی شما را محاسبه می کنند، نه شخصیت ها، زمین ها یا سایر NFT ها.)

مربوط: صنعت GameFi طی ۶ سال ارزشی معادل ۲.۸ میلیارد دلار دارد

بر اساس لیست CoinGecko، توسعه دهندگان پشت ۱۶ پروژه برتر Play-to-Earn هویت خود را فاش کرده اند. ظاهراً این شامل چیزی است که مربوط به توسعه دهنده Axie Infinity Sky Mavis است. اما اکثریت، مانند افرادی که پشت DFK هستند، ناشناس ماندن را انتخاب می کنند و حتی در مورد کشور محل اقامت خود اطلاعات کمی را ارائه می دهند. (برای انصاف، DFK در اوایل سال جاری یک شرکت دلاور به نام Kingdom Studios تشکیل داد که به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.)

در واقع، توسعه دهندگان کمتر از ۳۶۵ روز فرصت دارند تا اگر می خواهند پیشنهادهای کنگره را اصلاح کنند، لابی کردن قانونگذاران را آغاز کنند. تا الان سکوت کرده اند. در روزهای آرام، به نظر می رسد بیشتر و بیشتر محتمل است که سکوت منجر به ورشکستگی سرمایه گذاران GameFi شود.

رودی تاکارا ویرایشگر نظر در کوین تلگراف. او پیش از این به عنوان سردبیر یا گزارشگر برای اتاق های خبری مانند فاکس نیوز، هیل و واشنگتن اگزمینر کار می کرد. او دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته ارتباطات سیاسی از دانشگاه آمریکایی در واشنگتن دی سی است.

نظرات بیان شده نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود.

نویسنده: Rudy Takala

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا