اخبار ارز دیجیتال

FTX US از ۵ برای دریافت نامه توقف و انصراف از FDIC

این آژانس قبلاً گفته بود که سپرده‌ها در موسسات غیربانکی، از جمله شرکت‌های ارزهای دیجیتال، تحت پوشش بیمه FDIC نیستند.

شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) نامه های تعلیق را به پنج شرکت به دلیل ارائه اظهارات نادرست در مورد بیمه سپرده های مرتبط با ارزهای دیجیتال صادر کرده است.

FDIC روز جمعه یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کرد که در آن نامه توقف و توقف صرافی ارزهای دیجیتال FTX ایالات متحده و وب سایت های SmartAssets، FDICCrypto، Cryptonews و Cryptosec را افشا کرد. در نامه ای که روز پنجشنبه منتشر شد، این آژانس ادعا می کند که این سازمان ها مردم را در مورد برخی محصولات مرتبط با ارزهای دیجیتال که توسط FDIC حمایت می شوند گمراه کرده اند.

FDIC با بیان اینکه “برخی محصولات مرتبط با رمزنگاری” توسط FDIC بیمه شده اند، یا اینکه “سهام نگهداری شده در حساب های کارگزاری توسط FDIC بیمه شده اند”، گفت: “این اظهارات نادرست یا گمراه کننده هستند.” رگولاتور گفت این شرکت ها باید “اقدامات اصلاحی فوری برای رسیدگی به این اظهارات نادرست یا گمراه کننده” در وب سایت ها و حساب های رسانه های اجتماعی خود انجام دهند.

گزیده ای از اعلامیه تعلیق FDIC به FTX US. منبع: FDIC

FDIC درباره فقدان حمایت بیمه ای برای نهادهای غیربانکی، از جمله شرکت های متمرکز بر رمزارز، صحبت کرده است. در ماه ژوئیه، رگولاتورها با صدور اطلاعیه ای به بانک های ایالات متحده توصیه کردند که هنگام برقراری روابط شخص ثالث با ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال، ریسک ها را ارزیابی و مدیریت کنند. FDIC مجدداً تأکید کرد که در حالی که سپرده‌ها در بانک‌های بیمه شده در برابر نکول‌های تا سقف ۲۵۰۰۰۰ دلار محافظت می‌شوند، چنین پوششی برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال وجود ندارد.

مربوط: فدرال رزرو از Voyager خواست ادعاهایی مبنی بر پوشش سپرده های “کاذب” با بیمه FDIC را حذف کند.

FDIC متهم شده است که رویکردی بیش از حد سختگیرانه در قبال دارایی های دیجیتال اتخاذ کرده و بانک ها را از انجام تجارت با ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری منصرف می کند. همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، همچنین عضو کمیته بانکداری سنا است. پت تومی، سناتور پنسیلوانیا نامه ای به FDIC ارسال کرد. مارتین گرونبرگ، کمیسر و سرپرست رئیس، او را از اتهامات افشاگر مطلع می کند. در این نامه، تومی ادعا می کند که FDIC “ممکن است به طور نامناسبی عمل کند تا بانک ها را از انجام تجارت با شرکت های قانونی مرتبط با رمزنگاری (مرتبط با ارز مجازی) منصرف کند.”

نویسنده: Sam Bourgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا