اخبار ارز دیجیتال

FTX معاملات اتریوم در Arbitrum، Solana و BSC را به دلیل ادغام ETH متوقف کرد

علیرغم تایید عدم توقف زمان توسط توسعه دهندگان اتریوم، FTX تصمیم گرفت “سپرده ها و برداشت ها را تا زمانی که ادغام کامل شود و شبکه تثبیت شود متوقف کند.”

توسعه‌دهندگان اتریوم قول داده‌اند که در طول ادغام، که یکی از موردانتظارترین ارتقاهای اتریوم است، هیچ توقفی نداشته باشند، اما اعضای جامعه کریپتو اقداماتی را برای اطمینان از ایمنی سرمایه‌گذاران انجام داده‌اند. ما تصمیم گرفتیم اقدامات پیشگیرانه انجام دهیم. در این تلاش، صرافی ارزهای دیجیتال FTX اعلام کرده است که تمام معاملات اتر (ETH) در بلاک چین های مختلف را تا پایان ارتقا در ماه سپتامبر متوقف می کند.

ارتقای Merge به طور دائم بلاک چین اتریوم را از مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) تغییر می‌دهد. هدف از این کار کاهش مصرف انرژی و معرفی قابلیت های اشتراک گذاری است.

به گفته توسعه دهندگان اتریوم، Merge به گونه ای طراحی شده است که به دلیل سختی کل ترمینال (TTD) بدون توقف به PoS تبدیل شود. علی‌رغم توضیحات، FTX تصمیم گرفت «سپرده‌ها و برداشت‌ها را تا زمانی که ادغام کامل شود و شبکه تثبیت شود، متوقف کند».

تعلیق معاملات اتریوم در بلاک چین های مختلف برای شروع در زمان های مختلف اختصاص داده شده است، اما بر اساس پیچیدگی مورد انتظار تغییر می کند.

جدول زمانی رسمی FTX برای توقف معاملات ETH. منبع: FTX

FTX همچنین خاطرنشان کرد که صرافی‌های کریپتو مسئولیتی در قبال ضرر در صورت نوسانات قابل توجه قیمت ندارند و افزود: “مسئولیت شماست که پیامدهای این اطلاعیه را درک کنید.”

مربوط: ادغام: 5 تصور اشتباه درباره ارتقای مورد انتظار اتریوم

بنیاد اتریوم برای روشن شدن یکی از بزرگترین تصورات غلط مربوط به The Merge، توضیح داده است که ارتقاءهای آینده قیمت بنزین را کاهش نخواهد داد. در بیانیه رسمی آمده است:

“قیمت گاز محصول تقاضای شبکه در برابر ظرفیت شبکه است. ادغام استفاده از اثبات کار را منع می کند و برای اجماع به سمت اثبات سهام حرکت می کند، اما ظرفیت و/یا توان شبکه.”

در عوض، هدف ارتقاء صرفاً حذف نیاز به استخراج انرژی بر است.نویسنده: Arijit Sarkar

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا