اخبار ارز دیجیتال

FTX به قربانیان فیشینگ “یک بار” غرامت 6 میلیون دلاری ارائه می دهد

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، گفت که FTX به کاربرانی که توسط نسخه های جعلی شرکت های دیگر فیش شده اند، “عادت جبران خسارت” نخواهد کرد.

صرافی ارزهای دیجیتال FTX تقریباً 6 میلیون دلار غرامت به قربانیان یک کلاهبرداری فیشینگ که به هکرها اجازه انجام تراکنش‌های جعلی بر روی حساب‌های کاربری خاص FTX را می‌داد، ارائه می‌کند.

موسس و مدیر عامل FTX سام بنکمن-فرید در توییتر پست می کند نخ در 23 اکتبر، صرافی اعلام کرد که معمولاً به کاربرانی که «توسط شرکت‌های دیگر در صنعت با نسخه‌های جعلی فیش شده‌اند» پاداش نمی‌دهد، اما در این صورت به کاربران پاداش می‌دهد.

Bankman-Fried گفت که این یک “یک بار” است و FTX “دیگر این کار را انجام نخواهد داد.”

وی با بیان اینکه تنها حساب های کاربران FTX بازپرداخت دریافت خواهند کرد، نوشت: «این بی سابقه نیست.

یک حمله فیشینگ اخیر به مهاجم اجازه می‌دهد تا کلیدهای رابط برنامه‌نویسی اپلیکیشن حساب کاربری (API) را به دست آورد و تراکنش‌های غیرمجاز را روی حساب‌های صرافی ارز دیجیتال انجام دهد.

این حمله در 21 اکتبر پس از آن آشکار شد که 3Commas اعلام کرد به آن هشدار داده شده است که برخی از کاربران آن در فعالیت های تجاری تقلبی درگیر هستند.

پس از بررسی اولیه، FTX و 3Commas حساب‌های مشکوک را به حالت تعلیق درآوردند تا از ضرر بیشتر جلوگیری کنند و همه کلیدهای API در معرض خطر را غیرفعال کردند.

مربوط: استثمارگران بازار انبه پس از کشیدن «شیت کوین» مانگو اینو خودنمایی کردند

در 19 اکتبر، Bankman-Fried افکار خود را در مورد مقررات مربوط به کریپتو منتشر کرد، از جمله پیشنهادی به نام «معیارهای 5-5»، که هکرها را ملزم می‌کرد 5 میلیون دلار یا 5 درصد از مبلغ دزدیده شده را نگه دارند، هرکدام که کمتر باشد. پست وبلاگ با جزئیات آن .

او در آخرین توییت خود، فکر کرد که زمان آن رسیده است که معیارهای جدید خود را آزمایش کند و از هکرها درخواست کرد که 95 درصد از وجوه دزدیده شده، حدود 5.7 میلیون دلار را ظرف 24 ساعت پس دهند و گفت: “ما آنها را معاف خواهیم کرد.”

ماه اکتبر توسط جامعه ارزهای دیجیتال “هکتوبر” نامیده می شود زیرا Chainalysis در 13 اکتبر فاش کرد که اکتبر سال 2022 “بزرگترین ماه” برای فعالیت هک بود.

در زمان انتشار این گزارش، نزدیک به 3 میلیارد دلار از طریق بیش از 125 حادثه جداگانه از ابتدای ماه جاری میلادی استخراج شده است.نویسنده: Jesse Coghlan

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا