اخبار ارز دیجیتال

پیشنهاد 1.4 میلیارد دلاری FTX برای دارایی های Voyager Digital: آیا این یک قمار یا راهی برای خروج کاربران است؟

FTX 1.4 میلیارد دلار برای دارایی‌های Voyager Digital پیشنهاد می‌کند تا در صورت مهاجرت کاربران به پلتفرم خود، خللی ایجاد کند، اما خطراتی وجود دارد.

در ماه سپتامبر، صرافی کریپتو FTX US قیمت حراجی برای دارایی‌های کارگزاری رمزنگاری تحت محاصره Voyager Digital را در حدود 1.4 میلیارد دلار تضمین کرد. این مناقصه شامل ارزش بازار منصفانه “در تاریخ نامشخص آینده” ارز مجازی بود که توسط وویجر نگهداری می شد.

به گفته وویجر، ارزش منصفانه دارایی ها در قیمت های فعلی بازار تقریباً 1.3 میلیارد دلار برآورد شده است، و این معامله شامل “ملاحظات اضافی” است که به ارزش تقریبی 111 میلیون دلار تخمین زده می شود.

از آن زمان، جزئیات جدیدی در مورد این شکایت ظاهر شد، به طوری که دادگاه اعلام کرد که تنها 51 میلیون دلار پول نقد به خود Voyager Digital پرداخت شده است. بر اساس این پرونده، 1.31 میلیارد دلار FTX ارائه شده به هلدینگ های رمزنگاری وویجر قرار است به اعتبارات واجد شرایط به صورت متناسب توزیع شود.

در نتیجه، 111 میلیون دلاری که در این معامله گنجانده شده است، 51 میلیون دلار است که باید به دارایی‌ها، مالکیت معنوی و پایگاه کاربر وویجر پرداخت شود، به اضافه یک حساب 50 دلاری برای هر کاربر که با استفاده از FEX وارد می‌شود. به 60 میلیون دلار شامل اعتبارات تقسیم می‌شود. درآمد 20 میلیون دلاری

کاربران Voyager به دنبال پاسخ هستند

از آنجایی که اخبار مربوط به پیشنهاد موفقیت آمیز FTX از اسناد دادگاه و سایر منابع کمیاب به گوش می رسد، کاربران شرکت شکست خورده همچنان به جستجوی پاسخ می پردازند و از طریق رسانه های اجتماعی سازماندهی می کنند تا اطلاعات بیشتری را جمع آوری کنند.

محاسبات اولیه انجام شده توسط کاربران با در نظر گرفتن ترازنامه Voyager نشان می دهد که کاربرانی که به FTX مهاجرت می کنند می توانند 30٪ یا بیشتر از دارایی های خود را کوتاه کنند. برای برخی افراد، دیدن هر نوع بازگشتی بهتر از دیدن چیزی پس از پایین آمدن یک سکو است.

ترازنامه وویجر دیجیتال. منبع: Reddit, Seder.

سام بانکمن-فرید، مدیر عامل FTX، گفت که پیشنهادات آن “به طور کلی با قیمت های بازار منصفانه تعیین می شود” و این شرکت دارایی ها را به مشتریان خود باز می خرد.

مشکلات وویجر پس از اعطای وام 670 میلیون دلاری به صندوق سرمایه گذاری رمزارز Three Arrows Capital ظاهر شد. پیشنهاد FTX وام Three Arrows Capital را حذف کرد.

به نظر می رسد که اگر دادگاه این معامله را تایید کند، کاربرانی که می خواهند پول خود را پس بگیرند باید به پلتفرم معاملاتی FTX بروند.

اخیراً: آیا غول پرداخت سوئیفت برای آینده ای محدود به بلاک چین آماده می شود؟

کاربرانی که ممکن است به زودی به FTX مهاجرت کنند، نگرانی‌هایی دارند که اگر تصمیم دارند در پلتفرم جدید باقی بمانند، باید از آنها آگاه باشند.

FTX یک برنامه درآمد ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد از دارایی های رمزنگاری خود سود کسب کنند، البته معمولاً با بازده سالانه (APY) کمتری نسبت به سایر پلتفرم های وام دهی کریپتو از جمله Voyager. .

اسنف بیمه FDIC

قبل از ورشکستگی Voyager Digital، رگولاتورها ادعا می کردند که سپرده های کاربران توسط فدرال رزرو و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) به گونه ای که حساب های پس انداز معمولی هستند بیمه شده اند. به من دستور داده شد که توضیحات را حذف کنم.

در نامه‌ای مشترک، ست روزبراک و دادستان کل FDIC، جیسون گونزالس، پیشنهاد کردند که اظهارات وویجر «احتمالاً توسط مشتریانی که بودجه این پلتفرم را تأمین می‌کنند، سوء تفاهم شده و مورد اعتماد قرار گرفته است».

در حالی که پس از ورشکستگی چندین شرکت در جستجوی نقدینگی، FTX به عنوان یک چراغ امید در تلاش برای جلوگیری از اپیدمی در صنعت کریپتو تلقی می‌شود، FDIC همچنین خواستار “تصورات غلط” در مورد وضعیت بیمه کاربران شده است. من به شما هشدار دادم که متوقف شوید. بیانیه های “دعوت کننده” سپرده.

FTX نامه توقف و انصراف از FDIC دریافت کرده است تا تلویحا مبنی بر اینکه وجوه کاربران در این پلتفرم بیمه شده است، متوقف شود. این نامه تصریح می‌کند که برت هریسون، رئیس FTX US، در توییتی نوشت که سپرده‌های مستقیم کارفرمایان در حساب‌های بیمه شده FDIC به نام کاربر نگهداری می‌شود.

هریسون در رسانه های اجتماعی گفت که پست را حذف کرده و گفت که قصد ندارد نشان دهد که ارزهای رمزنگاری شده ذخیره شده در FTX توسط FDIC بیمه شده اند، اما اظهارات او به این معنی است که کاربران باید در امان باشند. هجوم پرسیدن ممکن است گمراه کننده باشد.

خطر سرایت

این شرکت زمانی رشد می‌کند که کاربران به FTX می‌روند، زیرا می‌خواهند از پلتفرم لذت ببرند، از بایننس یا کوین‌بیس تنوع داشته باشند، یا سود توکن به دست آورند.

کارشناسان معتقدند کاری که FTX انجام می دهد خطرناک است، اما تلاش های FTX برای جلوگیری از سرایت در فضای کریپتو ممکن است خود صرافی را آسیب پذیر کند. مشخص نیست که آیا

ریچارد گاردنر، مدیرعامل شرکت فین‌تک Modulus، در مصاحبه‌ای با Cointelegraph گفت: «FTX تلاشی برای گسترش با خرید دارایی‌های پرخطر مانند اندرو کارنگی با قیمت پایین است.» «Gambit» مهم است که به رسمیت شناخته شود.

گاردنر افزود که Bankman-Fried با شرط بندی بر روی ابتکارات مخاطره آمیز “به دنبال تحکیم صنعت” است. وی نتیجه گرفت:

این رکود در مراحل اولیه خود است و حرکت هوشمندانه‌تر اعمال تغییرات در سیاست‌های پولی فدرال رزرو برای صرفه‌جویی در سرمایه است. شرکت‌های مجهز به کمک مالی نیاز دارند. آن شرکت‌ها سرمایه‌گذاری بهتری خواهند داشت. در این مرحله، FTX فقط رولت بازی می‌کند. “

سرمایه‌گذارانی که ممکن است به FTX نقل مکان کنند، FTX را در آمریکا می‌بینند، زیرا رایان سلامه، مدیرعامل بازارهای دیجیتال، با دوست دخترش میشل باند (یک جمهوری‌خواه نامزد انتخابات مجلس سنای نیویورک) کمپین تبلیغاتی می‌کند. ممکن است بخواهید در نظر بگیرید که درگیر سیاست هستید. از

بر اساس گزارش‌ها، سلامه میلیون‌ها دلار از طریق کمک‌های مالی به کمیته اقدام فراسیاسی (PAC) متمرکز بر رمزارزی در چرخه انتخابات 2022 خرج کرد. Super PAC ها می توانند بودجه نامحدودی را برای حمایت از نامزدها جمع آوری کنند، اما نمی توانند مستقیماً به نامزدها کمک کنند.

بر اساس گزارش‌های مالی، به نظر می‌رسد برخی از پول‌هایی که سلام به کار گرفته شده، پس از یک سری نقل و انتقالات به رقابت باند رفته است. خود باند صاحب ارزهای دیجیتال است.

Alameda Research و FTX

Alameda Research یک شرکت تجارت کمی ارزهای دیجیتال و سازنده بازار است که توسط مدیر عامل FTX Sam Bankman-Fried تأسیس شده است. این شرکت اغلب ساده به نظر می رسد، اما حجم معاملات و سود باورنکردنی 1 میلیارد دلاری آن در سال 2021 کارش را با گذشت زمان سخت تر می کند.

نفوذ Alameda Research توسط برخی به عنوان یک تضاد منافع بالقوه، با توجه به رابطه آن با FTX در نظر گرفته شده است. کوری کلیپستن، مدیر عامل استارتاپ ارزهای دیجیتال سوان بیت کوین، گفت که FTX و Alameda مشمول قوانین مشابهی با موسسات مالی سنتی نخواهند بود، اما «شکاف‌های نظارتی که تجارت و کسب سود از ارزهای دیجیتال را امکان‌پذیر می‌کند. ما توانستیم از آن سود ببریم.

در همین حال، سام بانکمن-فرید گفته است که آلامدا یک “موجود کاملاً مجزا” است که از رفتار ترجیحی برخوردار نیست. همانطور که بلومبرگ در سپتامبر 2022 گزارش داد، همچنان که بانکمن-فرید و مدیرعامل آلامدا، کارولین الیسون، تا همین اواخر یک آپارتمان را با هشت همکار دیگر مشترک داشتند.

اخیرا: انسان ها و ماشین ها: تحلیل نانسن به آرامی کیف پول ها را در سراسر جهان برچسب گذاری می کند

الیسون به این نگرانی‌ها پرداخته و بیان کرده است که این نگرانی‌ها “یک فاصله مستقل هستند و متفاوت از سایر بازارسازان با آنها رفتار نمی‌شود.” آلامدا در ابتدا بزرگترین معامله گر FTX بود. زیرا در روزهای اولیه صرافی ها دسترسی محدودی به نقدینگی داشتند. به گفته Bankman-Fried، این شرکت دیگر بزرگترین سازنده بازار این پلتفرم نیست.

به دلیل تضاد منافع احتمالی، ممکن است تنظیم‌کننده‌ها به زودی دوباره FTX را مورد هدف قرار دهند، اما این شرکت به طور فعال با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای کاهش ریسک نظارتی در حال مذاکره است. من اینجا هستم.

از آنجایی که کاربران به FTX و سایر نهادهای متمرکز هجوم می آورند، مهم است که همیشه مزایا و معایب نگهداری وجوه در آن پلتفرم را در نظر بگیرید. همانطور که آندریاس آنتونوپولوس، طرفدار بیت کوین (BTC) گفت: «این کلید شما نیست، سکه شما نیست.نویسنده: Francisco Rodrigues

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا