🚨 اخبار ارز دیجیتال

کارولین الیسون: ضبط های مخفی گنجینه ای از افشاگری های تکان دهنده را نشان می دهد

در میان بسیاری از افشاگری های مهم در مورد رابطه Alameda با FTX، Caroline Ellison اعتراف کرد که Alameda همیشه به وجوه مشتریان FTX دسترسی داشته است.

محاکمه در حال انجام مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن فرید، مجموعه ای از افشاگری های انفجاری را در قالب شهادت مدیران کلیدی سابق FTX و Alameda فاش کرد.

آخرین جلسه دادگاه، در ۱۲ اکتبر، شاهد شهادت کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research برای سومین روز بود، و سپس به هیئت منصفه گفت که او در نوامبر ۲۰۲۲، درست چند روز قبل از سقوط مالی، به یک جنایت متهم شده است. سوابق ملاقات او با کارکنان Alameda در ۹ مارس ارائه شد. امپراتوری FTX.

این جلسه که در هنگ کنگ برگزار شد و تقریباً نیمی از کارمندان Alameda در آن حضور داشتند، لحظه‌ای کلیدی بود که الیسون در مورد سناریویی که در صرافی ارزهای دیجیتال در حال رخ دادن بود، صحبت کرد. این اعتراف با یک سری افشاگری های انفجاری در مورد روابط مالی آلامدا با FTX همراه بود. کوین تلگراف به ضبط مخفی دسترسی پیدا کرد و ما فهرستی از چهار عامل تاثیرگذار را که آن فاش کرد تهیه کرده ایم.

سرمایه گذاری نامناسب Alameda باعث بحران مدیریت FTX شد

اولین و مهمترین افشاگری آقای الیسون در اوایل جلسه زمانی که او فاش کرد که آقای آلامدا به مدت یک سال به FTX بدهکار بوده است. او در ادامه اعتراف کرد که آلامدا از وجوه قرض گرفته شده برای انجام تعدادی سرمایه گذاری غیر نقدینگی استفاده کرده است.

رکود بازار موقعیت وام دهی Alameda را به همراه داشت و باعث ایجاد کسری در ترازنامه FTX شد. گزیده ای از بحث:

“بیشتر وام های Alameda برای پاسخ به فراخوان های وام فراخوانی شده بودند. آنها در نهایت آنقدر پول در FDX قرض کردند که FTX از بودجه کاربران تمام شد. وقتی چنین اتفاقاتی شروع شد و کاربران شروع به برداشت وجوه خود کردند، همین کار نیز انجام شد.”

الیسون در ادامه فاش کرد که وام های بد آلامدا باعث وحشت بازار، به ویژه در FTX شد و کاربران شروع به برداشت وجوه خود کردند. پس از آن FTX برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد تا وضعیت را مهار کند و طی چند روز صرافی سقوط کرد.

FTX قصد داشت بودجه بیشتری برای جبران خسارت کاربران جمع آوری کند

هنگامی که یکی از کارمندان در جلسه از الیسون پرسید که FTX چگونه قصد دارد به مشتریان خود بازپرداخت کند، الیسون گفت که صرافی ارز دیجیتال قصد دارد برای جبران کسری بودجه بیشتری جمع آوری کند.

اساسا FTX در تلاش است تا برای انجام این کار پول جمع آوری کند. [compensate users]، اما بله، پس از سقوط، هیچ کس نمی خواست سرمایه گذاری کند. بدیهی است، در نگاهی به گذشته، من نمی‌بینم که باید چند ماه صبر کرد و امیدوار بود که شرایط بازار قبل از افزایش قیمت‌ها بهبود یابد. ”

در دادگاه روز پنجشنبه، کریستین درپی، مهندس سابق نرم افزار Alameda که در این جلسه حضور داشت، در دادگاه گفت که پاسخ Elysium در مورد بازپرداخت به مشتریان باعث ناراحتی او شده است زیرا از سناریوهایی که سرمایه گذاران در آن مشارکت داشته اند بی اطلاع بوده است. ناامید کردن مشتریان به دلیل تصمیمات مالی بد شرکت.

خنده عصبی

هنگامی که ضبط مخفیانه در دادگاه پخش شد، کارمند سابق Alameda همچنین اشاره کرد که الیسون در طول جلسه قهقهه می زد. کارمند پیشنهاد کرد که این “خنده عصبی” الیسون است، کاری که او اغلب در هنگام غش انجام می دهد.

مربوط: کارولین الیسون مدعی است که توییت های Qiao Changpeng در سقوط FTX نقش داشته است.

هنگامی که کارکنان کنفرانس از او پرسیدند که ایده چه کسی این بود که زیان های وام آلامدا را با سرمایه مشتریان FTX پوشش دهد، الیسون با خنده گفت: “خب، سام، آره.”

Alameda تقریبا همیشه به وجوه کاربران در FTX دسترسی داشت

یکی دیگر از کارکنان درباره دسترسی Alameda در پشتی به FTX پرسید و پرسید که Alameda چه مدت از وجوه مشتریان FTX برای پر کردن حفره‌های موجود در ترازنامه خود استفاده می‌کرده است. الیسون پاسخ داد: “تا آنجا که من می دانم، FTX اساساً همیشه به Alameda اجازه داده است که وجوه کاربران را قرض کند.”

این لحظه از تاریخ را حفظ کنید و با جمع آوری این مقاله به عنوان NFT حمایت خود را از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری نشان دهید.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنیم – کارشناسان و کارشناسان بیت کوین افکار خود را به اشتراک می گذارند

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا