🚨 اخبار ارز دیجیتال

FSB برای تنظیم استانداردهای جهانی برای مقررات ارزهای دیجیتال: گزارش

دیتریش دومانسکی، دبیرکل سابق FSB گفت که رویدادهای اخیر “نیاز فوری برای رسیدگی به خطرات” در این زمینه را برجسته کرده است.

فروپاشی FTX به اقدامات ناظران مالی جهانی برای صدور توصیه هایی برای تنظیم صنعت ارزهای دیجیتال در اوایل سال ۲۰۲۳ منجر شده است.

هیئت ثبات مالی (FSB)، نهاد بین المللی که بر سیستم مالی جهانی نظارت دارد، گفته است که در سال آینده اقداماتی را برای تنظیم ارزهای دیجیتال انجام خواهد داد. دیتریش دومانسکی، مدیر اجرایی سابق FSB گفت که رویدادهای اخیر بر “نیاز فوری برای پرداختن به خطرات” در این زمینه تاکید دارد. او توضیح داد:

بسیاری از فعالان بازار کریپتو استدلال می کنند که مقامات با نوآوری دشمنی دارند.

Domansky همچنین گفت که هدف از ارائه توصیه‌هایی در مورد مقررات ارزهای دیجیتال این است که پروژه‌های رمزنگاری «با استانداردهای مشابه بانک‌ها» در صورت ارائه خدمات مشابه بانک‌ها، حفظ شوند.

با فروپاشی اخیر پروژه‌های بزرگ ارزهای دیجیتال مانند Terraform Labs و صرافی FTX، سیاست‌گذاران جهانی به دلیل اجازه دادن به FTX برای گسترش قبل از انفجار مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. به گفته مقامات FSB، چنین قوانین و استانداردهایی از رویدادهایی مانند فروپاشی Terra و FTX جلوگیری می کرد زیرا آنها “استانداردهای حکمرانی صحیح” را برآورده نمی کردند.

در ماه‌های آینده، FSB برنامه‌ریزی می‌کند تا یک جدول زمانی برای تنظیم‌کننده‌های جهانی برای اجرای توصیه‌های اولیه ایجاد کند. پس از ارائه توصیه ها، قوانین مورد توافق FSB ممکن است توسط کشورها و تنظیم کننده های مختلف به قانون تبدیل شود.

مربوط: مدیران صنعت با وجود نقص های امنیتی، به پذیرش DeFi اطمینان دارند

در همین حال، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX اخیرا توسط پلیس سلطنتی باهاما دستگیر شد و به ایالات متحده مسترد خواهد شد. این دستگیری پس از اطلاعیه رسمی مبنی بر اینکه دولت ایالات متحده علیه بانکمن-فرید اعلام جرم کرده است، صورت می گیرد. اتهامات عبارتند از کلاهبرداری سیم و اوراق بهادار، پولشویی و تبانی در سیم و اوراق بهادار.

چند ساعت قبل از دستگیری، بانکمن-فرید عضویت در یک گروه چت “Wirefraud” که گفته می شود از مدیران FTX تشکیل شده است را انکار کرد. گفته می شود که از این گروه برای تبادل اطلاعات در مورد عملیات FTX و Alameda Research استفاده شده است.

نویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا