اخبار ارز دیجیتال

Sky to Block: چگونه یک دانشجوی هوافضا به یک کارآفرین Web3 تبدیل شد

احمد اوستا از تحقیقات هوانوردی به تأسیس یک استارت آپ پررونق Web3 با تمرکز بر بازی ها و NFT ها رسیده است.

یک ضرب المثل رایج می گوید که راه موفقیت یک خط مستقیم نیست. در برخی موارد، می‌تواند منجر به انحراف‌های مختلفی شود، مانند یادگیری در مورد توسعه هواپیما، نویسنده شدن، نگاه کردن به بیت‌کوین (BTC)، یا کاوش در فضای بلاک چین.

احمد اوستا در مصاحبه ای با کوین تلگراف، سفر خود را از دوران کودکی شیفتگی به فناوری تا تبدیل شدن به بنیانگذار چندین پروژه موفق Web3 با تمرکز بر بازی های بلاک چین و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) شرح می دهد.

اوستا در رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه فنی استانبول در ترکیه تحصیل کرد، عمدتاً به دلیل علاقه اش به فناوری. پس از آن به دنبال حرفه ای در زمینه فناوری اطلاعات رفتم و در شرکت های مختلفی کار کردم. ده سال بعد، اوستا در موقعیت عجیبی قرار می گیرد. او گفت:

من به طور اتفاقی خود را به عنوان نویسنده و ویراستار فناوری یافتم. من در مورد فناوری برای بلومبرگ بیزینس ویک ترکیه و نشریات مختلف دیگر نوشته ام.

سپس بیت کوین آمد و توجه اوستا را که از نزدیک تماشا می کرد به خود جلب کرد. اوستا که مجذوب فناوری پشت ارزهای رمزنگاری شده بود، اولین کتاب ترکیه در مورد بلاک چین را تالیف کرد، سپس به عنوان یک متخصص بلاک چین، سخنرانی‌ها، سمینارها و آموزش‌های شرکتی را در این زمینه دنبال کرد.

در سال 2021، این کارآفرین روی یک پروژه بازی بلاک چین کار کرد که NFT ها را یکپارچه می کرد. پس از دستیابی به موفقیت، او پروژه را به شریک خود سپرد و روی یک تجارت طولانی مدت به نام ELYT تمرکز کرد. ELYT اخیراً بودجه جدیدی برای اتصال برندها و تأثیرگذاران به فناوری Web3 جمع آوری کرده است.

وقتی از Usta پرسیده شد که چرا فکر می‌کند استفاده از فناوری‌های Web3 مانند NFT برای برندها مهم است، گفت که فناوری‌های NFT بیشتر از کاربردها هستند. این یک طرز فکر جدید است. او توضیح داد:

به محض اینکه به این روش جدید فکر کنید، نوآوری شروع به جوانه زدن می کند.

مدیران همچنین گفتند که پتانسیل موارد استفاده از NFT تنها توسط تخیل افراد محدود می شود. او گفت: «تصاویر بصری میمون ها و دارایی های بازی چیزی بیشتر از گلوله های برفی کوچکی است که روی کوه های یخی می غلتند که بالای آب می بینید.

مربوط: مالکیت فکری برای تمرکززدایی Web3 مناسب نیست – وکیل

Usta معتقد است که فرصت های زیادی توسط Web3 باز شده است. به گفته وی، بیت کوین، اتریوم، NFT و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) همگی نقشی در جهان دارند. او توضیح داد:

بیت کوین امکان نگهداری سوابق را بدون نیاز به ساختار متمرکز فراهم کرده است. اتریوم گردش کار کسب و کار را متحول کرده است.

این کارآفرین Web3 همچنین خاطرنشان کرد که NFTها مالکیت دارایی های دیجیتال را محدود می کنند که می توانند به طور نامحدود تکرار شوند و معتقدند که برنامه های مختلف دیگری در این زمینه یافت می شود. در همین حال، اوستا همچنین بر اطمینان خود مبنی بر اینکه DeFi نقش مهمی در آینده مالی ایفا خواهد کرد، تأکید کرد.

نویسنده: Ezra Reguerra

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا