اخبار ارز دیجیتال

Friend.tech پس از فعالیت و Fee Tank ها “مرده” اعلام شد

از زمان راه‌اندازی آن در دو هفته پیش، خریداران، فروشندگان، جریان‌های ورودی و تراکنش‌ها همگی به پلتفرم Friend.tech کاهش یافته‌اند که باعث شد برخی از منتقدان مرگ آن را بشارت دهند.

شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Friend.tech قبلاً توسط منتقدان پس از کاهش اخیر معیارهای کلیدی مانند فعالیت، هجوم و حجم، کمتر از سه هفته پس از راه‌اندازی، «مرده» اعلام شده است.

Friend.tech در 11 آگوست در مورد بتا در پایگاه لایه 2 کوین بیس صحبت کرد. یک هفته بعد، در 19 آگوست، کارمزدها در عرض 24 ساعت از 1 میلیون دلار گذشت و از Uniswap و شبکه بیت کوین پیشی گرفت.

اما پس از آن قیمت افزایش یافت. طبق گزارش DefiLlama، هزینه های روزانه در 21 آگوست به 1.7 میلیون دلار رسید، اما در 26 آگوست با بیش از 87 درصد کاهش به حدود 215000 دلار رسید.

کریپتو کوریو گردآوری کرده است، تعداد تراکنش‌ها در Friend.tech بیش از 90 درصد از اوج 525000 در 21 آگوست به بیش از 51000 تراکنش در 27 آگوست کاهش یافته است. داده‌های Dune Analytics نشان می‌دهد که بسیاری از X (توئیتر) تسلیت خود را به این شبکه ارسال کرده اند. .

Friend.tech حول محور خرید و فروش «کلیدهایی» است که به خریداران اجازه می‌دهد پیام‌های خصوصی را برای فروشندگان ارسال کنند و طبق گزارش‌ها، پلتفرم ۵ درصد کاهش یافته است.

اینفلوئنسرهای کریپتو و غیرکریپتو از جمله میزبان پادکست UpOnly Cobie، یوتیوبر Faze Banks و گروه اعتراضی روسی Pussy Riot را جذب می کند.

لیساندرو رودریگز، مدیر ریسک پرداخت‌های Coinbase در پستی در 27 آگوست X گفت که این پلتفرم عمدتاً به دلیل «طمع و اجرای ضعیف» «مرده» است.

علاوه بر کارمزدهای کمتر، خریداران و فروشندگان نیز کاهش یافته اند، با داده های Dune که بیش از 58000 خریدار و 27000 فروشنده در 21 اوت نشان می دهد، در مقایسه با اوج بیش از 27000 خریدار در 21 اوت. حدود 10000 خریدار و 7800 فروشنده بودند.

هم خریداران Friend.tech (سبز) و هم فروشندگان (نارنجی) از زمان اوج گیری در 21 آگوست به طور پیوسته کاهش یافته اند. منبع: Dune

طبق گزارش Dune، جریان ورودی نیز از اوج 16.8 میلیون دلار در 21 آگوست کاهش یافت، در حالی که Friend.tech حدود 1.6 میلیون دلار در 27 آگوست، نزدیک به 90.5 درصد کاهش یافت.

هجوم به پروتکل در 21 اوت به اوج خود رسید، اما از آن زمان کاهش یافته است.منبع: Dune

قبل از سقوط هفته گذشته، برخی از اعضای انجمن پیش‌بینی‌های نزولی را برای پلتفرم به اشتراک گذاشته بودند.

مربوط: Pepecoin – ادعاهای معاملات خودی در میان سرقت توکن ظاهر شد

هفته گذشته، یازان، مفسر ارزهای رمزنگاری شده به کوین تلگراف درباره عواملی گفت که Friend.tech معتقد است شش تا هشت هفته طول می کشد تا شاهد کاهش قیمت و فعالیت کلید کاربر باشیم.

یازان گفت که افزایش قیمت کلید کاربر ناپایدار بود و این سوال را مطرح کرد که چرا بسیاری از مردم برای تماشای چت های خصوصی بیش از 1 اتر (ETH) پرداخت می کنند.

این پلتفرم شباهت هایی به اپلیکیشن DeSo 2021 BitCloud نشان می دهد که بازاریاب Web3 Legend به طور ناشناس مسئول آن است. Friend.tech گفت که معتقد است “مثل BitClout از هم خواهد پاشید.”

مجله: سفر: هروه لارن در مورد بیت کوین، میمون ها، و روانشناسی NFT های “خوب”نویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا