اخبار ارز دیجیتال

مدیران سابق جی پی مورگان و بارکلیز توضیح می دهند که چرا مشاغل کریپتو حتی در بازارهای نزولی جذاب هستند.

کهنه‌کار سابق امور مالی سنتی، علی‌رغم بازار نزولی، کار خود را در حوزه ارزهای دیجیتال در صادرکننده ETF کریپتو ۲۱Shares آغاز می‌کند.

علیرغم کاهش مداوم بازار کریپتو و در نتیجه اخراج اجباری شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، شغل در ارزهای دیجیتال برای بسیاری از مدیران مالی سنتی جذابیتی ندارد.

۲۱Shares، ارائه‌دهنده صندوق مبادله ارز دیجیتال اروپا (ETF)، چهارشنبه سه استخدام عمده را برای گسترش حضور خود در کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و امارات متحده عربی اعلام کرد.

Marina Baudéan، رئیس تازه منصوب شده فرانسه، بلژیک و لوکزامبورگ در ۲۱Shares، پس از بیش از ۱۵ سال در بانک جهانی بارکلیز بریتانیا، در آستانه راه اندازی حرفه خود در زمینه ارزهای دیجیتال است.

بودئان معتقد است که ارزهای رمزنگاری شده “همه چیز فناوری نسل بعدی” هستند و از نوسانات بازار و سایر چالش ها جان سالم به در خواهند برد. او که شاهد تغییرات تکنولوژیکی زیادی در طول زندگی حرفه‌ای خود بود، شباهت‌هایی بین ارزهای دیجیتال و روزهای اولیه تجارت دیجیتال ترسیم کرد.

“من کار خود را در تجارت اوراق قرضه الکترونیکی در سال ۲۰۰۰ شروع کردم. معامله گران گفتند که هرگز به صورت الکترونیکی معامله نمی کنند. اکنون، بیش از ۲۰ سال بعد، بازار به شدت الکترونیکی شده است.”

بودین در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفت: «گذر از مالی سنتی به ارزهای دیجیتال یک پیشرفت طبیعی برای من بود.

اولیور شافر، رئیس جدید آلمانی ۲۱Shares، نیز با پیشینه قوی در امور مالی سنتی، به شرکت ETF کریپتو می‌پیوندد و دهه‌ها تجربه در شرکت‌های مالی پیشرو را به ارمغان می‌آورد. قبل از شروع حرفه ای در حوزه ارزهای دیجیتال، شفر بیش از ۱۵ سال در بانک سرمایه گذاری ایالات متحده جی پی مورگان کار می کرد.

«من به فرصت‌های بلندمدت ارزهای دیجیتال اعتقاد دارم. از آنجایی که طبقه دارایی در حال رشد است و هنوز در مراحل اولیه خود است، ما بر فرصت‌های بلندمدت و شرایط بازار کوتاه‌مدت تمرکز می‌کنیم.» شفر گفت که برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد. و در نهایت بیشتر به پیشرفت های فناوری و صنعت علاقه مند شد.

علی‌رغم مشارکت فعال جی‌پی مورگان در صنعت ارزهای دیجیتال، جیمی دیمون، مدیر عامل شرکت، به دلیل انتقادات قابل‌توجهش از ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین (BTC) معروف است. در پاسخ، Schäfer، مدیر اجرایی سابق JPMorgan، اشاره می کند که بسیاری از موسسات مالی پس از شک و تردید اولیه، از دارایی های رمزنگاری شده استقبال می کنند.

یادآوری این نکته مهم است که در طول تاریخ، بسیاری از مردم در ابتدا در مورد پیشرفت‌های فن‌آوری شک داشتند، قبل از اینکه در جریان اصلی قرار گیرند، مانند رایانه‌ها و تلفن‌های همراه. این جریان است.

شریف الحداد، رئیس سابق مدیریت دارایی Al Mar Asset Management مستقر در دبی، به عنوان رئیس خاورمیانه به ۲۱Shares پیوست.

مربوط: OpenSea 20 درصد از کارکنان خود را به استناد “زمستان رمزنگاری” اخراج می کند.

الحداد گفت: «من به اصول اساسی ارزهای دیجیتال و رشدی که انتظار داریم در دهه آینده شاهد آن باشیم، اعتقاد دارم و بر این اساس خودم را در موقعیت قرار می دهم. او همچنین گفت که تلاش کرده است یک ETF ارز دیجیتال با پشتوانه فیزیکی در Al Mal راه اندازی کند، اما پیشنهاد او مورد تایید قرار نگرفت. او اضافه کرد:

ارزهای دیجیتال با استقبال خوبی از سوی سرمایه‌گذاران خرد در سطح جهان مواجه شده‌اند، و ما انتظار داریم سرمایه‌گذاران نهادی و ارزش خالص فوق‌العاده بالا پس از اصلاح قیمت اخیر خرید کنند.

استخدام‌های جدید توسط ۲۱Shares شواهد دیگری است مبنی بر اینکه بازار کار کریپتو علی‌رغم بازار نزولی و موج عظیم اخراج‌ها سرپا مانده است.

شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، از جمله غول‌هایی مانند Coinbase و Gemini، تاکنون تصمیم گرفته‌اند تا ۲۰ درصد از نیروی کار خود را به دلیل شرایط سخت بازار و شروع رکود اقتصادی اخراج کنند. در مقابل، بسیاری از شرکت‌های ارز دیجیتال مانند FTX و صرافی بایننس به استخدام استعدادهای بیشتر در طول زمستان ارزهای دیجیتال ادامه دادند.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا