اخبار ارز دیجیتال

Flashbots بیش از 82 درصد از بلوک‌های رله را برای تمرکز اتریوم ایجاد می‌کنند

BitMEX همچنین بر نیاز به توسعه مجدد کامل Flashbots یا سیستم های مشابه برای کاهش عوارض پیش بینی نشده در دوران پس از ادغام تاکید کرد.

پس از تکمیل ارتقای ادغام، اتریوم (ETH) به مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) رفت تا بلاک چین را از نظر انرژی کارآمدتر و ایمن تر کند. با این حال، داده‌های استخراج نشان می‌دهد که اتریوم به شدت به یک سرور واحد، Flashbot، برای ساخت بلوک‌ها متکی است و این نگرانی‌ها را در مورد یک نقطه شکست در اکوسیستم ایجاد می‌کند.

Flashbot ها موجودیت های متمرکزی هستند که به استخراج شفاف و کارآمد حداکثر ارزش قابل استخراج (MEV) اختصاص داده شده اند و به عنوان رله برای تحویل بلوک های اتریوم عمل می کنند. داده‌های mevboost.org نشان می‌دهد که در حال حاضر شش رله فعال وجود دارد که حداقل یک بلاک را در اتریوم ارائه می‌کنند: Flashbots، BloXroute Max Profit، BloXroute Ethical، BloXroute Regulated، Blocknative و Eden.

رله ها بر اساس تعداد بلوک های تحویل شده مرتب شده اند. منبع: mevboost.org

همانطور که در بالا نشان داده شد، 82.77٪ از تمام بلوک های رله به طور کامل با Flashbot ساخته شده اند، که به طور قابل توجهی به متمرکز سازی اتریوم کمک می کند.

یک وبلاگ BitMEX مربوط به نیاز به اختراع کامل Flashbots یا سیستم‌های مشابه برای کاهش پیچیدگی غیرمنتظره در دوران پس از ادغام را برجسته کرد. با این حال، طرفداران Flashbot استدلال می کنند که این سیستم یک سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) است که در نهایت خود غیرمتمرکز خواهد شد.

مربوط: ادغام اتریوم: جامعه با میم ها، گیف ها و ادای احترام واکنش نشان می دهد

تجزیه و تحلیل Santiment داده ها را در مورد تسلط Flashbots تکمیل می کند نشان داد 46.15 درصد از گره‌های PoS در اتریوم تنها با دو آدرس کنترل می‌شوند.

از زمان تکمیل موفقیت آمیز ادغام، اکثر بلوک ها (حدود 40٪ +) توسط دو آدرس متعلق به Lido و Coinbase ساخته شده اند. ما می بینیم که بیش از 40٪ از بلوک ها پاک شده ایده آل نیستند، یکی از دو ارائه دهنده، به ویژه یک مرکز متمرکز. ارائه‌دهنده خدمات (Coinbase)،» رایان راسموسن، تحلیلگر تحقیقات ارزهای دیجیتال Bitwise توضیح می‌دهد.نویسنده: Arijit Sarkar

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا