اخبار ارز دیجیتال

هیئت ثبات مالی چارچوب قانونی پیشنهادی رمز ارز را برای اظهار نظر عمومی افشا می کند

در پیشنهاد FSB آمده است: «یک چارچوب نظارتی و نظارتی مؤثر باید بر اصل «فعالیت یکسان، همان ریسک، مقررات مشابه» استوار باشد.

هیئت ثبات مالی (FSB)، یک ناظر بین‌المللی، چارچوبی جامع برای ارزهای دیجیتال با هدف پرداختن به ریسک‌های احتمالی و در عین حال «استفاده از مزایای بالقوه فناوری» پیشنهاد کرده است.

در گزارش 11 اکتبر خود، FSB یک چارچوب قانونی بالقوه رمزارز، شامل ابتکارات سیاستی پیشنهادی، خطرات ثبات مالی و رویکردهایی را که گروه می‌توانست برای ایجاد دستورالعمل‌هایی برای دارایی‌های دیجیتال استفاده کند، برای اظهار نظر عمومی باز کرد. بر اساس این گزارش، FSB توصیه‌های پیشنهادی را به وزرای دارایی G20 و روسای بانک‌های مرکزی ارائه خواهد کرد تا «ارتقای انسجام و جامعیت در رویکردها به مقررات، نظارت و نظارت بر فعالیت‌ها و بازارهای ارزهای دیجیتال» را افزایش دهند. این یک برنامه زمان‌بندی است.

در پیشنهاد FSB آمده است: «یک چارچوب نظارتی و نظارتی مؤثر باید بر اصل «فعالیت یکسان، همان ریسک، مقررات مشابه» استوار باشد. «اگر دارایی‌های رمزنگاری‌شده و واسطه‌ها عملکردهای اقتصادی مشابهی را انجام می‌دهند که توسط ابزارها و واسطه‌های بخش مالی سنتی انجام می‌شود، باید مشمول مقررات مشابهی باشند.»

این هیئت همچنین پیشنهاد بازنگری در توصیه‌های ارائه شده در اکتبر 2020 و هدف قرار دادن استیبل کوین‌ها را در گزارش خود ارائه کرد.

در نامه ای به G20 در تاریخ 3 اکتبر، رئیس FSB Klaas Knot به “آشفتگی بازار ارزهای دیجیتال” اخیر پشت توصیه های این گروه اشاره کرد.

«زمستان کریپتو» فعلی ارزیابی ما را از آسیب‌پذیری‌های ساختاری موجود در این بازارها تقویت کرده است. بنابراین، نگرانی‌ها در مورد خطراتی که برای ثبات مالی ایجاد می‌کنند، به زودی ظاهر می‌شوند، و همچنین انتظار عمومی مبنی بر اینکه سیاست‌گذاران یک چارچوب بین‌المللی قوی برای شناسایی، نظارت و رسیدگی به این ریسک‌ها ایجاد کنند. ممکن است دیر یا زود به منصه ظهور برسد. ”

مربوط: چارچوب ارزهای دیجیتال بایدن گامی در جهت درست است

FSB که تحت اجلاس G20 در سال 2009 تأسیس شد، دارای اعضایی است که از 25 حوزه قضایی، از جمله تنظیم کننده های مالی، بانک های مرکزی و وزارتخانه های دارایی نمایندگی می کنند. با این حال، هیئت مدیره در درجه اول هیچ اختیار اجرایی بر واحد تجاری ندارد، در عوض به عنوان یک نهاد مشورتی عمل می کند.نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا