🚨 اخبار ارز دیجیتال

یک هفته سوء استفاده و عدم قطعیت DeFi: تعریف مجدد امور مالی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

DeFi هفته گذشته شاهد یک غوغای چند میلیون دلاری دیگر بود و روایت چند زنجیره ای همچنان از کنترل خارج می شود.

به Finance ReDefined خوش آمدید. این خبرنامه هفتگی ما با بینش های مهم مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. خبرنامه ای ایجاد شده تا مهم ترین تحولات هفته گذشته را به شما ارائه دهد.

عدم قطعیت با یک ماه سوء استفاده، کشیدن فرش و هک پس از آوریل قوی به DeFi بازگشت. برجسته ترین نشانگر تیتر در هفته گذشته پروتکل های چند زنجیره ای بوده است. به‌روزرسانی‌های تاخیری گره برای پروتکل‌های DeFi زنجیره‌ای متقاطع تأثیر منفی داشت و باعث شد قیمت توکن‌ها تا ۳۰ درصد کاهش یابد.

آشفتگی پروتکل‌های چند زنجیره‌ای بر چندین پروتکل DeFi تأثیر گذاشت و بایننس را مجبور کرد تا پس از چند روز تعلیق معاملات، سپرده‌های ۱۰ توکن پل را در ۲۵ می به حالت تعلیق درآورد.

به کنار چند زنجیره ای، هک ها، سوء استفاده ها و کشش های تاخیر در این هفته غالب بودند. گفته می‌شود که یک پروژه ارز دیجیتال با ۳۲ میلیون دلار سرمایه از مشتریان فرار کرده است، از مبادله پروتکل DeFi WDZD به ارزش ۱.۱ میلیون دلار سوء استفاده شده است و یک اشکال در Aave v2 در Polygon باعث مسدود شدن برخی از دارایی‌های قراردادها شده است.

۱۰۰ توکن DeFi برتر هفته نزولی دیگری داشتند که تغییری جزئی نسبت به هفته قبل داشت و اکثر توکن‌های DeFi در نمودارهای هفتگی قرمز معامله می‌شوند.

توکن Multichain به دلیل تاخیر در ارتقاء Backend 30 درصد سقوط می کند

Cointelegraph گزارش می دهد که در ۲۴ می، قیمت توکن بومی چند زنجیره ای پروتکل روتر متقابل زنجیره ای MULTI طی ۲۴ ساعت ۳۰ درصد کاهش یافت و در ۴.۹۷ دلار معامله شد. پس از آن به زیر ۴ دلار می رسد. این فروش توسط کاربرانی آغاز شد که گزارش دادند وجوه چند زنجیره ای دریافت نمی شود زیرا ارتقاء گره های پشتیبان “بیش از حد انتظار طول می کشد”.

در همان زمان، یک آدرس کیف پول مرتبط با بنیاد Fantom توسعه دهنده بلاک چین لایه ۱، گزارش شده است که ۴۴۹۷۴۰ MULTI (2.4 میلیون دلار) را از نقدینگی صرافی غیرمتمرکز SushiSwap حذف کرده است. به نظر می رسد شایعات نیز به این فروش دامن زده است.و توییت یکی از کاربران که از زمان انتشار بیش از ۳۰۰ هزار بار بازدید شده است، نوشت: «شایعاتی مبنی بر دستگیری تیم چند زنجیره ای توسط پلیس چین وجود دارد و ۱.۵ میلیارد دلار سرمایه قراردادی تحت کنترل خود دارد. در همان روز، شرکت تحلیل بلاک چین Lookonchain یک جریان خروجی MULTI به ارزش حداقل ۳ میلیون دلار در ارتباط با حساب‌های پول هوشمند را گزارش کرد.

به خواندن ادامه دهید

بایننس سپرده های توکن بریج را به حالت تعلیق در می آورد، از تیم چند زنجیره ای توضیح می خواهد

در ۲۵ می، صرافی ارزهای دیجیتال بایننس سپرده گذاری ۱۰ توکن پل را به دنبال یک وقفه چند روزه معاملاتی که باعث عدم اطمینان در مورد پروتکل چند زنجیره ای آن شد، به حالت تعلیق درآورد.

جفت توکن های تحت تأثیر عبارتند از Polkastarter (POLS)، Alpaca Finance (ALPACA)، Travala.com (AVA)، Spell (SPELL)، Fantom (FTM)، Alchemy (ACH)، Beefy (BIFI)، SuperVerse (SUPER)، Harvest Finance ( FARM) و Deze (DEXE). این حرکت بر کاربران توکن‌های پل در شبکه‌های زنجیره بلوکی هوشمند BNB، Fantom، Ethereum و Avalanche تأثیر می‌گذارد.

به خواندن ادامه دهید

پروژه ۳۱.۶ میلیون دلاری با اتهامات کلاهبرداری خروج آغاز شد

به گفته کارآگاه زنجیره ای ZachXBT، یک پروژه ارز دیجیتال به نام “Fintoch” که بنا بر گزارش ها توسط بانک سرمایه گذاری مورگان استنلی پشتیبانی می شود، به نظر می رسد با حدود ۳۲ میلیون دلار سرمایه کاربران شروع شده است.

در این موضوع، کاراگاه ارزهای دیجیتال نموداری را ارائه کرد که حرکات وجوه را با جزئیات نشان می‌داد. کارآگاهان Onchain ادعا کردند که کلاهبرداری خروج احتمالاً در این پروژه انجام شده است. این صندوق وعده سود روزانه ۱ درصدی سرمایه گذاری کاربران خود را داده است. با این حال، کاربران این پلتفرم گزارش داده اند که دیگر قادر به برداشت وجه از فینتوچ نیستند.

ادامه هید خواندن

پروتکل DeFi WDZD Swap Exploits 1.1 میلیون دلار: CertiK

بر اساس گزارشی که در تاریخ ۲۱ می از شرکت امنیتی بلاک چین CertiK منتشر شد، یک مبادله پروتکل دفای WDZD برای به دست آوردن توکن های Binance-Peg Ethereum به ارزش ۱.۱ میلیون دلار در ۱۹ می مورد سوء استفاده قرار گرفت. توکن Binance-Peg Ethereum نشان دهنده اتر (ETH) متصل به زنجیره هوشمند BNB است.

بر اساس این گزارش، مهاجمان ۹ تراکنش مخرب انجام دادند و ۶۰۹ توکن Binance-Peg Ethereum به ارزش ۱.۱ میلیون دلار را در زمان حمله از قراردادهای مربوط به پروژه WDZD استخراج کردند.

به خواندن ادامه دهید

یک اشکال در Aave v2 Polygon باعث می‌شود که برخی از دارایی‌ها در قراردادها گیر کنند

یک اشکال در نسخه قدیمی‌تر پروتکل وام‌دهی ارز دیجیتال Aave به کاربران اجازه می‌دهد با استخرهای Wrapped Ether (WETH)، Tether (USDT)، Wrapped Bitcoin (WBTC) یا Wrapped Matic (WMATIC) در Aave v2 در Polygon تعامل داشته باشند. مسدود شده، مسدود شده است. دارایی های. با توجه به پیشنهاد ۱۹ می برای تلاش برای رفع اشکال از طریق یک پچ، این پیشنهاد پس گرفته شده است. این پیشنهاد بیان می کند که کاربران در حال حاضر نمی توانند “تامین، وام، بازپرداخت یا برداشت بیشتر از این دارایی ها” را انجام دهند.

این تیم گفت که در حال حاضر امکان برداشت وجود ندارد، اما وجوه “کاملاً ایمن” هستند زیرا می توان پس از رای حکومتی اشکالات را برطرف کرد.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

ارزش کل بازار DeFi هفته گذشته اندکی افزایش یافت. داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که ۱۰۰ توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار هفته نزولی دیگری را پشت سر می گذارند و اکثر توکن ها با ضرر معامله می شوند. کل مبلغ قفل شده در پروتکل های DeFi زیر ۵۰ میلیارد دلار باقی مانده است.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان‌ها، بینش‌ها و آموزش‌های بیشتر درباره این جهان پویا در حال پیشرفت، دوباره سر بزنید.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا