اخبار ارز دیجیتال

“هفته گذشته صعود نزولی” – ۵ نکته در مورد بیت کوین در این هفته

بالاترین بسته شدن هفتگی بیت کوین از ژوئن تاکنون قانع کننده نیست زیرا نوسانات با شروع هفته جدید آغاز می شود.

بیت کوین (BTC) پس از مهر و موم شدن به بالاترین میزان بسته هفتگی از اواسط ژوئن، با قدرت وارد هفته جدید می شود – آیا زمان خوب ادامه خواهد داشت؟

پس از یک آخر هفته پرنوسان، BTC/USD توانست ضررهای خود را در اواخر آخر هفته مهار کند و یک شمع سبز جامد در بازه زمانی هفتگی ایجاد کرد.

در هفته ای که می تواند آخرین هفته “آرام” تابستان باشد، غیبت محرک های کلیدی بازار کلان، از جمله فدرال رزرو ایالات متحده، به گاوها فرصت می دهد.

بنیادهای بیت کوین هنوز قوی هستند و دشواری استخراج دو بار متوالی در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

همچنین نشانه‌های تشویقی در بازار مشتقات وجود دارد، مانند افزایش سطح قیمت‌ها با داده‌های صعودی بیشتر از احساسات.

اکنون این سوال برای هادلر مطرح می‌شود که این رالی چقدر قوی است و آیا این فقط یک بازگشت صعودی در بازار نزولی است یا خیر.

کوین تلگراف پنج عامل را ارائه می دهد که بر قیمت این هفته تأثیر می گذارد و به تعیین قدم بعدی بیت کوین کمک می کند.

بیت کوین پس از هفته ها بسته شدن اوج های خود، نوسانات را در بر می گیرد

در حدود ۲۴۳۰۰ دلار، قیمت پایانی هفته ۱۴ آگوست بالاترین قیمت در دو ماه اخیر برای BTC/USD بود.

نمودار هفتگی نشان می دهد که یک روند صعودی ثابت پس از پایین ترین سطح ژوئن ادامه می یابد، با کندل های هفته گذشته در مجموع حدود ۱۱۰۰ دلار یا ۴.۸%.

یک حرکت چشمگیر تا سال ۲۰۲۲، رالی یک شبه باعث ایجاد نوساناتی در اولین روز معاملاتی هفته در وال استریت شد و BTC/USD پیش از رسیدن به سطوح بسته شدن هفتگی به ۲۵۲۰۰ دلار در بورس ادامه داد.

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای BTC/USD (Bitstamp).منبع: Trading View

چنین حرکاتی یک ویژگی اخیر است و نباید برای معامله گرانی که با احتیاط در بازه های زمانی کوتاه تر عمل می کنند، تعجب آور نباشد.

یک هفته جدید آغاز شده است و خرس‌ها برای آزمایش مجدد برخی از سطوح کلیدی قدم گذاشته‌اند. به روز رسانی در آن روز.

باز هم، ما باید شاهد یک هفته جالب در روند قیمت باشیم.

با توجه به Material Indicators، یک منبع نظارت بر روی زنجیره، در صورت تداوم غیرقابل پیش بینی بودن، پتانسیل حرکت رو به پایین واضح است.

به دنبال قیمت پایانی، نمودار هفتگی شروع به نشان دادن “محرک نزولی” کرد. هشدار داددر همین حال، با توجه به ابزار معاملاتی خود، بازه زمانی روزانه «معادل» بود.

خالق آن، یک دانشمند مواد، خود را به عنوان “هفته پایانی رالی خرس” توصیف کرد. اظهار نظر.

شاید تعجب آور نباشد، اما همچنان با یک اصلاح عمیق تر، باگ طلا پیتر شیف، که ادعا می کرد ۱۰۰۰۰ دلار هنوز روی کارت است، سرگرم کننده بود.

با این حال، در درازمدت، معامله‌گر و تحلیلگر همکار Rekt Capital در مورد اقدام قیمت BTC آرام ماند.

قیمت نقدی کمتر از ۲۵۰۰۰ دلار باید برای میانگین هزینه دلاری (DCA) بیت کوین تا رویداد نصف کردن یارانه بلوکی بعدی در سال ۲۰۲۴، با مقدار تعیین شده برای هر دوره تعیین شده استفاده شود.

او گفت: «برای موفقیت در کریپتو، یک استراتژی میانگین هزینه دلار، یک تز سرمایه گذاری، چشم انداز و پشتکار لازم است. گفت دنبال کنندگان توییتر آخر هفته

“استراتژی DCA من کمتر از ۲۵۰۰۰ دلار است. پایان نامه من بر اساس رویداد هاوینگ ۲۰۲۴ است. ویژن یک سال پس از هاوینگ اوج صعودی را مشاهده می کند. در حال حاضر من فقط عقب نشینی می کنم.”

ماکروها “لبه چاقو” می مانند

پس از چاپ تورم هفته گذشته ایالات متحده، پنج روز معاملاتی آینده از منظر کلان نسبتا آرام به نظر می رسد.

فدرال رزرو ساکت است و تنها رویدادهای غیرمنتظره در اروپا یا آسیا بر عملکرد بازار تأثیر می گذارد.

با این حال، به گفته یکی از تحلیلگران محبوب، احتمال پیشی گرفتن ارزهای دیجیتال از تورم و ادامه پاسخ معمول خود به محرک های کلان ممکن است کمتر از آن چیزی باشد که قبلاً بسیاری تصور می کردند.

Filbfilb در آخرین به‌روزرسانی بازار برای مجموعه معاملاتی خود، Decentrader، به کاهش همبستگی بین بیت‌کوین و آنچه «بازار میراث» نامید، اشاره کرد.

بیت کوین از همبستگی بالایی با بازار قدیمی پیروی کرده است، همانطور که در زیر با S&P 500 به رنگ سفید و نزدک به رنگ آبی نشان داده شده است، اما از زمانی که اخیراً به پایین ترین سطح خود رسیده است، بازار میراث در همه جا بوده است. او قادر به پیروی از آن نبود.” او به همراه نمودار مقایسه ای نوشت.

نمودار معاملات آتی کوتاه BTC/USD در مقابل نزدک در مقابل S&P 500.منبع: Trading View

Filbfilb اضافه کرد که از زمان پایین ۱۷,۶۰۰ دلار در ژوئن، بیت کوین در واقع به آن شدتی که همبستگی های قبلی نشان می دهد بازگشت نکرده است و استدلال می کند که قیمت نقدی باید بالای ۳۰,۰۰۰ دلار باشد.

دلیل آن در فاجعه Terra LUNA و درجه سانتیگراد نهفته است، که همراه با نگرانی های تورم و واکنش فدرال رزرو به آن، چیزی شبیه طوفان کامل را ارائه می دهد.

چیزی که تغییر نکرده است این است که بیت کوین در سیطره سیاست های ضد تورمی فدرال رزرو قرار دارد. داده های تورمی بهتر از حد انتظار چهارشنبه آخرین نمونه است، با حرکت بیت کوین به سمت شمال در کنار سهام.

با نگاهی به آینده، داده‌های CPI و تصمیم‌گیری‌های سیاست پولی متعاقب آن در تعیین آنچه در آینده اتفاق می‌افتد بسیار مهم است.

عوامل ژئوپلیتیکی مانند درگیری بین روسیه و اوکراین، تنش بر سر تایوان و بحران انرژی اروپا خطرات بیشتری را به همراه دارند. بنابراین، Filbfilb به این نتیجه رسید که وضعیت بازار کلان همچنان در “لبه چاقو” باقی مانده است.

در همین حال، اخباری از چین که نرخ بهره را بر اساس داده های ناامیدکننده اقتصادی به شدت کاهش داد، روند روز را کاهش داد.

ریموند یانگ، اقتصاددان چین بزرگ در گروه بانکی استرالیا و نیوزلند به بلومبرگ گفت: «داده‌های اقتصادی ژوئیه بسیار نگران‌کننده هستند.

“مقامات باید حمایت جدی از مالکیت گرفته تا سیاست‌های کووید، برای جلوگیری از رکود بیشتر اقتصادی ارائه دهند.”

در همین حال، لکس مسکوسکی، مدیرعامل Moskovski Capital گفت: آب و هوا اینکه همه بانک های مرکزی در نهایت به جای افزایش نرخ بهره، نرخ بهره را کاهش دهند.

او پاسخ داد: “همه آنها چرخش خواهند کرد.”

با وجود رسیدن به ۲۵۰۰۰ دلار، نرخ تامین مالی سالم است

از سوی دیگر، با نگاهی به تاثیر حرکت قیمت لحظه ای فعلی بر عادات معاملاتی، به نظر می رسد که اوضاع حتی بیشتر از این هم صعودی باشد.

فیلیپ سوئیفت، سازنده Decentrader و بنیانگذار منبع داده Look Into Bitcoin، بازار مشتقات را تجزیه و تحلیل کرد تا نرخ منفی سرمایه گذاری را برجسته کند.

این نشان می دهد که یک باور رو به رشد در میان معامله گران مبنی بر اینکه سقوط دلیل آن است، و در واقع نرخ های بهره نسبتاً منفی اغلب مبنایی برای سود بیشتر است. این به این دلیل است که بازار نزولی را پیش‌بینی می‌کند و روی کسب سود زیاد شرط نمی‌بندد، بنابراین پول هوشمندتر می‌تواند به موقعیت‌های فروش فشار بیاورد.

بیت کوین، مانند بازار کریپتو به طور کلی، عادت دارد دقیقاً برعکس آنچه اکثریت انتظار دارند، عمل کند.

سوئیفت گفت: «با این افزایش اخیر در دلار بیت کوین، جالب است که شاهد منفی شدن نرخ سرمایه در برخی مواقع باشیم. نظر داد، نمودارهایی را آپلود کنید که حرکت قیمت را در طول تنظیمات مشابه در گذشته نشان می دهد.

“توجه کنید که چگونه قیمت پس از هر بار افزایش یافت.”

نمودار مشروح نرخ بودجه BTC/USD.منبع: فیلیپ سوئیفت / توییتر

در همین حال، داده‌های منبع تحلیلی Coinglass در مقایسه با هفته‌های پس از پایین‌ترین قیمت نقدی ژوئن، درجه منفی سرمایه‌گذاری را نشان داد.

نمودار نرخ تامین مالی BTC.منبع: Coinglass

مشکلات ناشی از افزایش قیمت برای دو فصل متوالی

از سوی دیگر، مبانی شبکه بیت کوین به جای یک مسابقه صعودی، موردی از بهبودی آهسته است.

آخرین داده ها از منبع آماری BTC.com نشان می دهد که ماینرها به تدریج به سطوح فعالیت گذشته باز می گردند.

قرار است سختی برای چندین ماه کاهش یابد، سپس با کالیبراسیون مجدد خودکار این هفته، دو بار متوالی افزایش یابد.

اگرچه محافظه کارانه است، اما پیش بینی افزایش ۰.۹ درصدی نشان می دهد که رقابت بین ماینرها همچنان در حال تشدید است.

در عین حال، تخمین‌های نرخ هش (بیان قدرت پردازش اختصاص داده شده به ماینینگ) در زیر ۲۰۰ اگزاهش در ثانیه (EH/s) ثابت باقی می‌ماند.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

شاخص ترس و طمع کریپتو به بالاترین حد خود در ۴ ماه گذشته رسید

بالاترین قیمت بیت کوین در ۲ ماه اخیر ممکن است قابل توجه باشد، اما این تنها زمانی نیست که بازار در این هفته ضررهای جدی را متحمل شده است.

موارد مرتبط: ۵ ارز دیجیتال برتر برای تماشای این هفته: BTC، ADA، UNI، LINK، CHZ

بر اساس شاخص ترس و طمع ارز رمزنگاری شده Sentiment Gauge نسبت به هر زمان دیگری از اوایل آوریل «ترس» کمتری در بین شرکت‌کنندگان در بازار کریپتو وجود دارد.

آخرین داده‌ها نشان می‌دهند که شاخصی که یک امتیاز نرمال‌شده از سبدی از عوامل خلقی ایجاد می‌کند، همه خسارات ناشی از انفجار Terra LUNA و فراتر از آن را نشان می‌دهد.

در آخر هفته، این امتیاز به ۴۷/۱۰۰ رسید که بالاترین رقم از ۶ آوریل بود و به ۴۵/۱۰۰ در روز کاهش یافت.

در حالی که این مربوط به ترس حاکم بر بازار است، این رقم با عمق ترس شدیدی که برای یک دوره بی سابقه در سال ۲۰۲۲ ادامه داشته است، فاصله زیادی دارد. پایین ترین سطح شاخص امسال در اواسط ژوئن بود. فقط امتیاز ۶/۱۰۰ را چاپ کرد.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری (نمایش). منبع: Alternative.me

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا