اخبار ارز دیجیتال

Fidelity Exec حقایق شگفت انگیزی درباره بیت کوین به اشتراک می گذارد

جورین تیمر، مدیر فیدلیتی، در پست اخیر خود در شبکه اجتماعی X گفت: روشن شد گفته می‌شود که بیت‌کوین، برترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، اکنون «همبستگی عمدتاً منفی» با S&P 500، یکی از شاخص‌های بازار سهام ایالات متحده دارد.

تایمر در X نوشت: «یک نکته برای کسانی که بیت کوین را در منوی منطقه ۶۰/۴۰ دارند این است که همبستگی بیت کوین با سهام و نوسانات سالانه بسیار کاهش یافته است.

همبستگی منفی به این معنی است که بیت کوین گزینه بسیار جذاب تری برای تنوع بخشیدن به سبد سهام شماست. همچنین رمزگشایی حرکات قیمت را برای معامله گران ارزهای دیجیتال دشوارتر می کند، زیرا ممکن است بیت کوین با سهام بر اساس داده های اقتصاد کلان حرکت نکند.

بزرگترین ارز دیجیتال همراه با سهام ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ سقوط کرد فدرال رزرو او عجله کرد تا نرخ بهره را افزایش دهد تا تورم را مهار کند. به عنوان مثال، در مارس ۲۰۲۲، همبستگی بیت کوین با S&P 500 به تقریبا ۰.۵۰ افزایش یافت. این بالاترین سطح از سال ۲۰۲۰ بود. البته این یک شکست بزرگ برای کسانی بود که از بیت‌کوین به عنوان یک تنوع‌بخش قدرتمند سبد که می‌توانست مستقل از قرارداد عمل کند، حمایت می‌کرد. طبقات دارایی روایت «حفاظ تورمی» نیز توسط شکاکان بیت کوین مورد تمسخر قرار گرفته است، زیرا بزرگترین ارز دیجیتال مانند یک دارایی معمولی دارای ریسک رفتار می کند.

با این حال، این همبستگی در سال ۲۰۲۳ شروع به کاهش کرد. در مارس ۲۰۲۳، شرکت تحقیقاتی K33 گفت که این امر بیت‌کوین را به گزینه سرمایه‌گذاری جذاب‌تری تبدیل می‌کند، زیرا این ارز دیجیتال پرچم‌دار بار دیگر می‌تواند به‌عنوان «تنوع‌کننده قوی» عمل کند.

با این حال، اخیراً اریک چن یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Injective حدس بزن پیش بینی می شود که همبستگی بیت کوین با سهام ممکن است پس از راه اندازی تعدادی ETF در اوایل سال جاری دوباره افزایش یابد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا