اخبار ارز دیجیتال

Fhenix و EigenLayer شریک توسعه پردازنده های مشترک FHE هستند

فهرست

  • Fhenix با EigenLayer، پیشگام پروتکل خرید مجدد اتریوم، شریک است
  • نقاط عطف جدید برای حفظ حریم خصوصی در فناوری ZK در EVM

با مشارکت مهندسی جدید، این دو پروژه در آستانه تخصیص منابع فناوری قابل توجه و گنجاندن این ساختار در نقشه راه فنی خود در سال جاری هستند.

Fhenix با EigenLayer، پیشگام پروتکل خرید مجدد اتریوم، شریک است

Fhenix، اولین شبکه اتریوم L2 که از رمزگذاری کاملاً همومورف (FHE) پشتیبانی می‌کند، توسعه پردازنده‌های مشترک مبتنی بر FHE را با همکاری EigenLayer اعلام کرد. بنابراین، نسل اول مشترک پردازنده‌های FHE با زیرساخت خوش‌بینانه تجمیع FHE Fhenix و مکانیسم بازسازی EigenLayer ایمن می‌شوند.

این پردازنده های مشترک FHE برای تخلیه وظایف محاسباتی که نیاز به پردازش داده های حساس (به عنوان مثال، رمزگذاری شده) دارند، به یک پردازنده تعیین شده، دور از زنجیره میزبان، مانند اتریوم، L2، یا L3 طراحی شده اند.

این امر کارایی عملیات مبتنی بر FHE را تا حد زیادی افزایش می‌دهد و در عین حال همان سطح امنیتی را حفظ می‌کند و توانایی محاسبه روی داده‌های رمزگذاری‌شده در سطوح عملکردی را که قبلا غیرممکن می‌دانستند، باز می‌کند.

گای ایتزاکی، مدیرعامل Fhenix بر اهمیت همکاری برای پیشرفت فناوری‌های ZK از نظر مقیاس‌پذیری، سرعت و امنیت در اتریوم (ETH) تاکید کرد:

هنگامی که صحبت از مقیاس بندی FHE روی زنجیره می شود، پردازنده های کمکی FHE پیشرفت قابل توجهی را نشان می دهند. زمانی که غیرممکن به نظر می رسید، پردازنده های مشترک FHE چالش تجزیه و تحلیل مجموعه داده های بزرگ در اتریوم را بدون به خطر انداختن عملکرد زنجیره ای حل می کنند. اساساً، روش کارآمدتری برای پردازش داده های رمزگذاری شده بدون افشای محتوای آن ارائه می دهد. بدون خطر افشای داده های حساس، توسعه دهندگان می توانند برنامه های قدرتمندی را برای صنایع مختلف از فین تک تا بازی ایجاد کنند.

یک پردازنده کمکی به عنوان یک پردازنده کمکی طراحی شده برای تخلیه وظایف محاسباتی خاص از یک زنجیره میزبان، مانند اتریوم، L2، یا L3، به یک پردازنده تعیین شده که خارج از محدوده میزبان زندگی می کند، عمل می کند.

نقاط عطف جدید برای حفظ حریم خصوصی در فناوری ZK در EVM

بنیانگذار EigenLayer Sreeram Kannan از فرصتی برای ادغام پروتکل خود در روند توسعه برنامه های کاربردی مبتنی بر ZK با استفاده از FHE هیجان زده است:

دیدن موارد استفاده Fhenix برای گسترش EigenLayer از طریق ادغام پردازنده‌های مبتنی بر FHE هیجان‌انگیز است. همانطور که اکوسیستم چند زنجیره ای رشد می کند، نیاز به داده های زنجیره ای قابل تایید و محرمانه بیش از همیشه مهم شده است. با ارائه اپراتورهای EigenLayer شواهد لازم برای تقلب، توسعه‌دهندگانی که از Fhenix استفاده می‌کنند می‌توانند برنامه‌های قدرتمندی را بر اساس داده‌های ایمن و کارآمد محاسباتی بسازند.

EigenLayer هر AVS را قادر می سازد تا امنیت را در برابر خطاهای قابل انتساب عینی از اتریوم به ارث ببرد. پردازنده کمکی FHE از یک الگوی تجمیع مجدد برای به دست آوردن یک ضمانت اقتصادی رمزنگاری در مورد صحت اجرای انجام شده توسط تجمیع FHE استفاده می کند.

عملگرهای EigenLayer صحت اجرای انجام شده توسط تجمع FHE را تأیید می کنند. اگر این اپراتورها مخرب باشند و درستی اجرای نادرست را انجام دهند، سهم این اپراتورها قطع می شود. این ضمانت اقتصادی رمزنگاری نیاز به صبر کردن تا پایان دوره مبارزه با تقلب (معمولاً هفت روز) را از بین می‌برد و بنابراین مبادله قابلیت همکاری را حل می‌کند.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا