اخبار ارز دیجیتال

پاول فدرال رزرو: DeFi قبل از گسترش به خرده فروشی نیاز به تنظیم مناسب دارد

جروم پاول اذعان کرد که DeFi شروع به دسترسی به مشتریان خرده فروشی بیشتری خواهد کرد و بر نیاز به مقررات تاکید کرد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، در مورد گسترش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و تأثیر آن بر اکوسیستم مالی سنتی صحبت کرده و خواستار مقررات مناسب شده است.

جروم پاول در رویدادی تحت عنوان «فرصت‌ها و چالش‌های توکن‌سازی امور مالی» که توسط بانک دو فرانس در 27 سپتامبر برگزار شد، گفت که اکوسیستم دی‌فای «مشکلات ساختاری بسیار مهمی از نظر عدم شفافیت دارد.» گفت که وجود دارد.

این اظهارات به دنبال نظرات مدیر کل بانک تسویه بین المللی (BIS) آگوستین کارستنز بود که در مورد اینکه چگونه DeFi با امور مالی سنتی در تضاد است ابراز نگرانی کرد.

کارستنز اضافه کرد که «چالش بزرگ» پیش روی آنها (بانک‌های مرکزی و تنظیم‌کننده‌ها) این است که دنیای دی‌فای و کریپتو جهانی و بدون مرز هستند.

پاول اذعان کرد که تعاملات بین دیفای و سیستم بانکی از منظر ثبات مالی بی‌اهمیت است و تأثیر «زمستان دی‌فای» را محدود می‌کند.

ما باید در مورد نحوه انجام فعالیت‌های ارزهای دیجیتال در محدوده‌های نظارتی بسیار مراقب باشیم. […] ما واقعاً به مقررات بهتری نیاز داریم. ”

پاول اضافه کرد که با گسترش DeFi و شروع به تماس با مشتریان خرده‌فروشی، مقررات مناسب باید اعمال شود. نظرات حاکی از آن است که پاول مطمئن است علیرغم رکود فعلی بازار، DeFi در آینده شاهد رشد قابل توجهی خواهد بود.

به گفته DefiLlama، کل ارزش قفل شده (TVL) DeFi از بالاترین رکورد خود در اواخر دسامبر به حدود 62 میلیارد دلار 71 درصد کاهش یافته است. این کاهش مطابق با کاهش بازار ارزهای دیجیتال است که با نرخ مشابهی عقب نشینی کرده است.

مربوط: مقررات DeFi: جایی که رگولاتورهای ایالات متحده باید خط بکشند

شرکت‌های پیشرو دارایی‌های دیجیتال از تلاش‌های دولت بایدن برای ترویج یک چارچوب قانونی رمزنگاری به خوبی تعریف شده استقبال زیادی کرده‌اند. اما در ایالات متحده، بوروکراسی به آرامی در حال چرخش است و قبل از اینکه هر چیزی قطعی روی میز باشد، می توان تاملات زیادی انجام داد.

رئیس فدرال رزرو همچنین در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده (CBDC) صحبت کرد و گفت که اگر راه اندازی شود، ناشناس نخواهد بود و شامل تأیید هویت کاربران می شود.

نویسنده: Martin Young

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا