🚨 اخبار ارز دیجیتال

بازرس فدرال رزرو تمرکز ارزهای دیجیتال و خویشاوندی را عامل ورشکستگی بانک سیلورگیت می داند

تحقیقات در مورد بانک سیلورگیت نشان داد که سقوط آن به دلیل اتکا به سپرده‌های ارز دیجیتال و مدیریت ارشد “نالایق” بوده است.

به گفته بازرسان فدرال رزرو، بانک سیلورگیت دوستدار رمزنگاری در نهایت امسال به دلیل دوستی که منجر به اتکای بیش از حد به سپرده‌های کریپتو پرخطر و مدیریت ناکارآمد شد، شکست خورد.

دفتر بازرس کل فدرال رزرو در یک خلاصه اجرایی در ۲۷ سپتامبر از تحقیقات خود در مورد ورشکستگی بانک سیلورگیت خاطرنشان کرد که استراتژی سیلورگیت در سال ۲۰۱۳ بر “مشتریان درگیر در فعالیت های ارز مجازی” متمرکز بود.

سیلورگیت گفت تمرکز صنعت کریپتو بر مشتریان سپرده، رشد سریع و ریسک‌های تامین مالی چند لایه منجر به انحلال داوطلبانه بانک شد.

سیلورگیت که از یک موسسه مالی کمتر شناخته شده در اوایل دهه ۲۰۱۰ تکامل یافت، به سرعت گسترش یافت و به بانکی پیشرو برای مشتریان ارزهای دیجیتال تبدیل شد و از ۱ میلیارد دلار سپرده در سال ۲۰۱۷ به ۱۶ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۱ افزایش یافت.

فدرال رزرو اعلام کرد که در این دوره رشد سریع، بانک اساساً به یک وام دهنده تک صنعت تبدیل شد و بیشتر سپرده های مشتریانش بیمه نشده و بدون بهره بود.

عواملی که منجر به انحلال داوطلبانه سیلورگیت شد.منبع: سازمان بازرسی کل کشور

اگر مؤسسه به درستی از مقررات بانکی موجود تبعیت می کرد، باید درخواست جدیدی را به فدرال رزرو ارائه می کرد، اما تنظیم کننده های دولتی نتوانستند آن را برای ایجاد پادمان های ریسک جدید تحت فشار قرار دهند.

او گفت که برخی از تنظیم‌کننده‌های دولتی درباره فعالیت‌های این بانک ابراز نگرانی کرده‌اند، اما فدرال رزرو باید این نگرانی‌ها را از طریق «اقدامات نظارتی قوی‌تر، زودتر و قاطع‌تر» تشدید می‌کرد.

اتکای بیش از حد سیلورگیت به ارزهای دیجیتال به طور ناگهانی پس از فروپاشی صرافی منحل شده ارزهای دیجیتال FTX در نوامبر ۲۰۲۲ آشکار شد و ده‌ها میلیارد دلار سرمایه از این بخش در ماه‌های بعد منحرف شد.

مربوط: گزارش: اسکاراموچی پیشتاز مناقصه بازوی VC بانک سیلیکون ولی است

کلاهبرداری ادعایی Silvergate به ارزهای دیجیتال محدود نمی شد. بازرسان همچنین ادعا کردند که خویشاوند گرایی مدیریت ارشد بانک را گرفتار کرده و منجر به ساختار شرکتی ناکارآمد و ناکارآمد شد که نتوانست خطرات زیادی را که در آن زمان وجود داشت برطرف کند.

علاوه بر این، خویشاوندی میان برخی از روابط خانوادگی در میان اعضای تیم رهبری ارشد بانک، اثربخشی عملکرد مدیریت ریسک بانک را تضعیف کرد.

در پایان این گزارش آمده است: «هیئت مدیره و مدیریت ارشد Silvergate ناکارآمد بودند و حاکمیت شرکتی و قابلیت‌های مدیریت ریسک بانک همگام با رشد سریع بانک، پیچیدگی فزاینده و نمایه ریسک در حال تکامل نبوده است.»

این بانک به طور داوطلبانه فعالیت خود را در مارس ۲۰۲۳ متوقف کرد، به این معنی که بانک از نظر فنی ورشکسته نیست. این بدان معناست که دولت مجبور نیست برای وادار کردن سپرده گذاران به بازپرداخت مداخله کند.

مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد

نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا