🚨 اخبار ارز دیجیتال

ترازنامه فدرال رزرو در دو هفته ۳۹۳ میلیارد دلار اضافه می کند – آیا این بیت کوین را به ۴۰۰۰۰ دلار می رساند؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اگر تعداد بیشتری از بانک‌های محلی شکست بخورند، بدهی بانک مرکزی ایالات متحده ممکن است افزایش یابد و سناریویی صعودی برای قیمت بیت‌کوین ایجاد کند.

از ۲۲ مارس، ترازنامه فدرال رزرو نزدیک به ۹۴.۵ میلیارد دلار افزایش یافت. این افزایش ۲۹۷ میلیارد دلاری نسبت به هفته گذشته که بحران بانکی آغاز شد، است.

QE جدید امیدوار است قیمت بیت کوین را افزایش دهد

در مجموع، بدهی بانک مرکزی ایالات متحده طی دو هفته گذشته ۳۹۳ میلیارد دلار افزایش یافته و به ۸۷۳۴ میلیارد دلار رسیده است. این نزدیک به بالاترین رقم تاریخی ۸.۹۵ تریلیون دلاری است که یک سال پیش زمانی که فدرال رزرو برنامه انقباض کمی خود را آغاز کرد و دارایی ها را به میزان ۶۰۰ میلیارد دلار کاهش داد.

ترازنامه فدرال رزرو برای ۲۴ مارس. منبع: FRED

فدرال رزرو این اطلاعات را در ۲۳ مارس منتشر کرد. این همزمان با افزایش قیمت بیت کوین (BTC) 5.5 درصد به ۲۹۰۰۰ دلار است. این افزایش در بحبوحه گمانه زنی ها مبنی بر اینکه گسترش ترازنامه فدرال رزرو نتیجه تسهیل کمی (QE) است، رخ می دهد.

نمودار روزانه BTC/USD.منبع: Trading View

با این حال، فدرال رزرو از ذخایر جدید دلار برای خرید اوراق قرضه بلندمدت خزانه داری استفاده نکرد.

در همین حال، ترازنامه فدرال رزرو با اعطای وام های کوتاه مدت به بخش بانکی درگیر گسترش یافت.

به طور خاص، از ۲۲ مارس، فدرال رزرو ۴۲ میلیارد دلار در استفاده از “پنجره های تخفیف” که به بانک های تجاری کمک می کند تا نیازهای نقدینگی کوتاه مدت خود را مدیریت کنند، کاهش داده است. در عوض، همان ۴۲ میلیارد دلار را به برنامه جدید تامین مالی مدت بانکی (BTFP) اختصاص داد.

ذخایر بودجه BTFP فدرال رزرومنبع: فرد

۶۰ میلیارد دلار باقیمانده برای تسهیلات سوآپ فدرال رزرو استفاده شد که نقدینگی را در اختیار بانک های خارج از کشور قرار می دهد.

قراردادهای مخازن رسمی خارجی با فدرال رزرو.منبع: فرد

سیاست های سختگیرانه فدرال رزرو و تسهیلات وام دهی به بانک های محلی و فراساحلی خطرناک است تخلیه نقدینگی نقدیاین می تواند باعث افزایش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای خارجی اصلی شود که می تواند منجر به کاهش کوتاه مدت قیمت بیت کوین شود.

جالب توجه است که شاخص دلار آمریکا از زمان به روز رسانی ترازنامه فدرال رزرو ۱.۵ درصد افزایش یافته است.

نمودار روزانه DXY.منبع: Trading View

آیا بحران بانکی به اوج خود رسیده است؟

اما با وجود وام اضطراری ۳۹۳ میلیارد دلاری فدرال رزرو به بانک ها، بحران اعتباری ادامه دار ممکن است به اوج خود نرسیده باشد.

در ۲۱ مارس، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده هشدار داد که اگر «موسسات مالی کوچک‌تر توسط بانکی تحت تأثیر سپرده‌ها مورد ضربه قرار گیرند»، مانند آنچه در بانک سیلیکون ولی و بانک امضا شاهد بود، سپرده‌گذاران بیمه‌نشده بیش از ۲۵۰۰۰۰ دلار اخراج خواهند شد. را

با این حال، یلن روز بعد در بیانیه ای به سنا گفت که او “بیمه جامع یا تضمین سپرده” را در نظر نمی گیرد. سهام بانک ها در واکنش به اظهارات او به شدت سقوط کرد و چرخش دیگری رخ داد.

نمودار عملکرد هفتگی KBW Nasdaq Bank Index.منبع: Trading View

یلن بعداً در ۲۳ مارس به مجلس نمایندگان گفت که مقامات “آماده اند در صورت لزوم اقدامات بیشتری انجام دهند.”

در هر صورت، ما باید منتظر آمار ترازنامه هفته آینده باشیم تا بگوییم بدهی فدرال رزرو در حال کاهش است یا خیر.

اما اگر این خطوط اعتباری اضطراری پس از یک رشته ورشکستگی بانک ها به افزایش خود ادامه دهند، تسهیل کمی اجتناب ناپذیر خواهد بود، همانطور که پس از بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۸ اتفاق افتاد.

فنی قیمت بیت کوین ۴۰۰۰۰ دلار را پیشنهاد می کند

با یا بدون تسهیل کمی، ترازنامه در حال گسترش برای بیت کوین در گذشته صعودی بوده است. به گفته Stack Hodler، نویسنده خبرنامه Stack Macro متمرکز بر رمزنگاری، این همبستگی حتی در صورت عمیق شدن بحران بانکی ادامه خواهد داشت.

ترازنامه فدرال رزرو و عملکرد قیمت بیت کوین منبع: نمای معاملاتی.

این تحلیلگر خاطرنشان کرد: “BTFP، خطوط مبادله، TPI – همه QE”، و افزود:

بسیاری از طرفداران بانک مرکزی چیز دیگری می گویند، اما همه اینها منجر به گسترش ترازنامه و رقیق شدن فیات می شود.

از نقطه نظر فنی، قیمت بیت کوین می تواند تا ژوئن به ۴۰۰۰۰ دلار یا ۵۰ درصد بالاتر از قیمت امروزی افزایش یابد.

نمودار هفتگی BTC/USD.منبع: Trading View

همانطور که در بالا نشان داده شد، هدف صعودی از تنظیمات شکست سر و شانه معکوس بیت کوین (IH&S) در نمودار هفتگی حاصل می شود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا