🚨 اخبار ارز دیجیتال

نبرد FDIC-FTX یکی دیگر از دلایلی است که سرمایه گذاران پول خود را خودشان مدیریت می کنند.

بین سقوط درجه سانتیگراد و هشدار FDIC در مورد FTX، مصرف کنندگان باید از مزایای انتقال وجوه به دور از مبادلات متمرکز بیدار شوند.

به دنبال شواهد بیشتری مبنی بر اینکه مدیریت شخصی دارایی‌های ارز دیجیتال شما بر مدیران متمرکز برتری دارد؟ آخرین اقدام شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) را بررسی کنید.

این آژانس به همراه چهار گروه دیگر در اوایل این ماه نامه‌ای به صرافی FTX ارسال کردند که حاوی دستور توقف و توقف برای «اظهارات نادرست و گمراه‌کننده» بود. به عبارت دیگر، این مبادله را متهم کرد که به دروغ گفته است وجوه کاربران توسط FDIC بیمه شده است.

اگر مشتری در صورت خرابی فاجعه‌بار انتظار سطح خاصی از محافظت را داشته باشد، اما آن را دریافت نکند، می‌تواند فاجعه‌بار باشد. بیش از ۱۰۰۰ درصد

در نهایت، این پرونده به عنوان یک مدافع برای خود مدیریتی عمل می کند. زیرا یادآوری می کند که صرافی ها فقط می توانند از وجوه کاربران خود تا جایی که جیب آنها اجازه می دهد محافظت کنند. با اجازه دادن به مصرف‌کنندگان برای نگهداری وجوه خود در یک کیف پول سرد ایده‌آل، در صورت ورشکستگی شرکت‌ها، مانند مورد سلسیوس، یا دسترسی هکرها به کیف‌پول‌هایی که توسط نهادهای مرکزی نگهداری می‌شوند، وجوه ممکن است از بین بروند. احتمال گم شدن را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

خود مدیریتی کامل نیست، اما ممکن است بهتر از جایگزین باشد

کسانی که می گویند خود مدیریتی خطرناک است درست می گویند. سرمایه گذاران خرد به طور کلی نمی توانند انتظار داشته باشند که به درستی وجوه خود را در کیف پول هایی که فقط به آنها تعلق دارد، مدیریت و محافظت کنند. در واقع، بسیاری از صرافی‌های مرکزی که برای شکست خوردن خیلی بزرگ به نظر می‌رسند، نظارت را ترجیح می‌دهند.

حتی سرمایه‌گذاران و دارندگان ارزهای دیجیتال باتجربه می‌توانند به‌طور تصادفی توکن‌ها را به آدرس اشتباهی ارسال کنند یا گاهی اوقات با مشکلات فنی کیف پول‌های خود نگهبانی مواجه شوند. اگر هدف اصلی پذیرش باشد، این راه مطمئنی برای تبادل ارزش نیست.

مرتبط: سپرده‌ها با نهادهای غیربانکی از جمله شرکت‌های ارزهای دیجیتال تضمین نمی‌شوند – FDIC

این یک موقعیت ۲۲ است. پول زمانی که توسط یک موسسه مرکزی عمدتاً غیرقانونی که از هک شدن رنج می‌برد و همیشه در برابر امکان برداشت وجوه کاربران توسط مدیریت آسیب‌پذیر است نگهداری می‌شود، اساساً پول است.

هسته اصلی ارزهای دیجیتال استقلال و دور شدن از موسسات مالی است که برای مدت طولانی بر سیاست های پولی تأثیر گذاشته اند. به این ترتیب، صنعت به دنبال راه‌حل‌های محکم خود حضانت است که خطرات مرتبط را برطرف می‌کند.

علاقه مندان به ارزهای دیجیتال وجود دارند که نمی خواهند سرمایه خود را فقط در صرافی های مرکزی نگه دارند. کلید آنها دور شدن از امور مالی سنتی (TradFi) و تمرکز آشکار است.

این یک انتخاب معتبر است و باید به آن احترام گذاشت. همچنین باید درک کرد که پذیرش جریان اصلی به لطف یک نهاد متمرکز که می‌تواند امنیت و ضمانت‌هایی را برای وجوهی که توسط پلتفرم نگهداری می‌شود فراهم کند، قابل قبول است.

تجارت بین استقلال و امنیت

ما شاهد بوده ایم که تنظیم کننده ها در اتحادیه اروپا تلاش می کنند هویت قابل تایید را با خویشتن داری مرتبط کنند. این تا حدودی دور از انتظار است. فناوری بلاک چین به گونه‌ای طراحی شده است که عنصری از تمرکززدایی را به دنیای مالی بیاورد و آن را آزادانه برای مردم سراسر جهان در دسترس قرار دهد.

فعال کردن راه اندازی آسان و کاربر پسند کیف پول ها در شبکه گسترده تر کیف پول های خودسرپرست، به وضوح این پتانسیل را دارد که روش مدیریت پول در سطح جهانی را متحول کند. افرادی که در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند، و به طور خاص بیش از ۱ میلیارد نفر بدون بانک، کنترل کاملی بر امور مالی خود دارند بدون اینکه تحت تأثیر موسسات مالی متمرکز (CeFi) قرار گیرند.

خود مدیریتی صحیح و ایمن، کلید بازگشایی چنین پتانسیل و تأثیر قابل توجهی در دنیای واقعی است.

این کاملاً به نیازهای تعیین شده توسط کاربر بستگی دارد. بسیاری احساس می کنند اعتماد به صندوق های رمزنگاری تحت کنترل یک صرافی متمرکز (CEX) ایمن تر است. استقلال ممکن است ارزش اقدامات احتیاطی به اشتراک گذاری ریسک کیف پول های سخت افزاری، نرم افزار منبع باز و تنظیمات چند امضایی را داشته باشد، اما اکثریت مردم احتمالاً بیشتر به Binance، FTX و سایر CEX فکر می کنند. ایمن.

مربوط: اسناد فاش شده نشان می دهد که درآمد FTX در یک سال ۱۰۰۰٪ رشد می کند

مالی متمرکز (CeFi) ممکن است به آرامی به TradFi واقعی تبدیل شود. این الزاما یک چیز بد نیست. اگر بتوان صرافی های متمرکز را مانند صرافی های سنتی بیمه کرد، معاملات ریسک بسیار کمتری داشت.

از سوی دیگر، درگیر شدن در مبادلات غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند می تواند خطرآفرین باشد. طرفداران امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) امیدوارند با بلوغ صنعت، شاهد تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) کمتری باشند. توجه فزاینده به تجربه و ایمنی کاربر باید همگام با این بلوغ باشد.

مزیت بزرگ DeFi این است که پذیرندگان مجبور نیستند به پیام‌های مبهم از طرف نهادهایی مانند FTX اعتماد کنند. آنها از خطر اکثر خرابی های متمرکز که می تواند منجر به از دست دادن سرمایه شود، آزاد هستند.

تصمیم بر عهده مصرف کننده است، به تنظیم کننده ها اعتماد کنید تا از آنها در حین استفاده از نهادهای CeFi که از TradFi تقلید می کنند محافظت کنند، یا یک گزینه بهتر و مورد نیاز خود نگهداری را انتخاب کنید. مصرف کنندگان این قدرت را دارند که منتظر راه حل باشند.

در نهایت، تقاضا برای DeFi و CeFi در مجموعه غنی از دارایی های بلاک چین و کریپتو وجود خواهد داشت. سرمایه گذاران به جای اینکه مجبور به انتخاب بین دو پیشنهاد غیربهینه شوند، باید گزینه های مختلف را بررسی کنند.

تام تورمن مدیر عامل IQ Protocol است، یک راه حل اجاره NFT که به بازی ها و سایر پلتفرم ها اجازه می دهد دارایی های دیجیتال خود را جمع کنند و به کاربرانی که می خواهند بازی کنند و درآمد کسب کنند، اجاره دهند. قبل از کریپتو، تیم مدرک حقوق را از یک دانشگاه فنی پیشرو در اروپای شرقی گرفت و تحصیلات خود را در دانشکده اقتصاد استکهلم ادامه داد. او در اوقات فراغت خود، PARSIQ، یک گردآورنده داده وب ۳ را رهبری می کند.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Tom Tirman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا