اخبار ارز دیجیتال

رئیس ورودی FCA خواستار مقررات بیشتر رمزنگاری است

رئیس جدید FCA انگلیس پیش از دوره ریاست جمهوری خود در سال ۲۰۲۳، اظهارات تندی در مورد ارزهای رمزپایه داشته است.

رئیس اخیرا منصوب شده اداره رفتار مالی (FCA) در جلسه کمیته منتخب خزانه داری دو حزبی موضع غیردوستانه ای در مورد ارزهای رمزپایه اتخاذ کرد.

اشلی آلدر، که قرار است کنترل FCA را در فوریه ۲۰۲۳ به دست بگیرد، در جلسه ۱۴ دسامبر با اعضای وزارت خزانه داری توضیح داد که “عمدا” از تجارت های مرتبط با ارزهای دیجیتال اجتناب می کند و گفت که این بخش پیشنهاد کرده است که آنها پول را تبلیغ می کنند. شستشو

بر اساس گزارش فایننشال تایمز، مدیر اجرایی فعلی کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ بر این باور خود تاکید کرده است که اکوسیستم ارزهای دیجیتال خطر ایجاد می کند و خواستار اختیارات نظارتی بیشتر از سوی دولت شده است.

“تجربه ما تاکنون [crypto] خواه FTX باشد یا هر پلتفرم دیگری، آنها عمدا از آنها اجتناب می کنند، و این نشان می دهد که چگونه پولشویی در مقیاس بزرگ رخ می دهد. ”

آلدر همچنین اضافه کرد که بخش ارزهای دیجیتال «یک سری فعالیت‌هایی که معمولاً از هم جدا هستند» را در کنار هم قرار می‌دهد که منجر به «خطرات بسیار بد» می‌شود.

اظهارات رئیس جدید FCA ظاهراً با تلاش‌های نهاد نظارتی برای فراهم کردن محیطی مناسب برای صنعت ارزهای دیجیتال بریتانیا در تضاد است.

این آژانس در اوایل سال جاری به کوین تلگراف گفت که نظارت محدود به ثبت صرافی های رمزنگاری مبتنی بر محلی است، عمدتاً برای اهداف ضد پولشویی (AML) که در فهرست فهرست دارایی های رمزنگاری ثبت شده فهرست شده است.

وزارت خزانه داری بریتانیا در حال حاضر در حال تدوین قوانین نظارتی جدید برای صنعت ارزهای دیجیتال است. این می تواند شامل محدودیت در مقدار پولی باشد که یک شرکت خارجی می تواند به کشور بفروشد. این تا حد زیادی به دلیل سقوط FTX در نوامبر ۲۰۲۲ است.

FCA همچنین وظیفه نظارت بر عملیات کسب و کار ارزهای دیجیتال و تبلیغات را به عنوان بخشی از تغییرات نظارتی پیشنهادی خواهد داشت.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا