اخبار ارز دیجیتال

FCA بر نقش محدودی که شرکت های ثبت نشده به فعالیت خود ادامه می دهند تاکید می کند.

Crypto.com جدیدترین شرکتی است که در اداره رفتار مالی بریتانیا ثبت شده است، اگرچه بسیاری از آنها بدون مجوز به فعالیت خود ادامه می دهند.

تعداد کسب‌وکارهای ثبت‌نشده مرتبط با ارزهای دیجیتال همچنان بیشتر از کسب‌وکارهای ثبت‌شده در اداره رفتار مالی بریتانیا است. Crypto.com جدیدترین شرکت ثبت شده در FCA از اکوسیستم ارزهای دیجیتال است که به لیست ۳۷ مجوز تایید شده برای ارائه خدمات در کشور می پیوندد.

هفت شرکت برای دریافت تاییدیه مقررات پولشویی در سال ۲۰۲۲ فرآیند ثبت نام را طی کرده‌اند، از جمله شرکت‌های eToro UK، DRW Global Markets LTD، Zodia Markets (UK) Limited، Uphold Europe Limited، Rubicon Digital UK Limited و Wintermute Trading LTD. Crypto.com هفتمین مورد است که تحت FORIS DAX UK Limited ثبت شده است.

FCA همچنین فهرستی از شرکت‌های مستقر در بریتانیا را تهیه کرده است که به انجام «فعالیت‌های دارایی رمزنگاری» بدون ثبت در FCA برای اهداف مبارزه با پولشویی (AML) ادامه می‌دهند. این لیست گسترده است و در درجه اول شامل شرکت هایی است که خدمات مختلف معاملات ارزهای دیجیتال و فارکس را ارائه می دهند.

در ژانویه ۲۰۲۰، مقررات جدیدی با تمرکز بر ارزهای دیجیتال وضع شد تا به FCA اجازه دهد بر شرکت‌های فعال در این فضا نظارت کند و AML را اجرا کند و مقررات مبارزه با تامین مالی تروریسم (MLR) تبدیل شد.

به شرکت‌ها فقط یک سال فرصت داده شد تا درخواست‌های خود را برای واجد شرایط بودن در رژیم ثبت نام موقت (TRR) ارسال کنند، اما عدم انجام این کار و ادامه فعالیت می‌تواند جرم تلقی شود.

مربوط: اجرا و پذیرش: اهداف اخیر مقررات کریپتو در بریتانیا به چه معناست؟

کوین تلگراف با FCA تماس گرفت تا دامنه نظارتی در سطح صنعت، روند طرح ثبت موقت و تعداد نهادهای ثبت نشده فعال در حال حاضر را فاش کند. این سازمان تاکید کرد که بر چشم انداز ارزهای دیجیتال نظارت نمی کند و از اختیارات حمایت از مصرف کننده برخوردار نیست.

آژانس همچنین خاطرنشان کرد که ثبت صرافی‌های ارزهای دیجیتال مستقر در بریتانیا برای اهداف مبارزه با پولشویی محدود شده است. من توضیح دادم که برای اجازه دادن به مجوز معاملات موقت در طول فرآیند ایجاد شده است.

در طول TRR، شرکت ها می توانند برای ثبت در FCA درخواست دهند و می توانند پس از قطع آوریل ۲۰۲۲ به این کار ادامه دهند. رگولاتورها همچنین تاکید کردند که شرکت ها تا زمانی که ثبت نام نکرده اند معامله نکنند. FCA ارزیابی همه شرکت ها را در طول TRR تکمیل کرده است مگر اینکه ادامه ثبت موقت ضروری تشخیص داده شود.

آخرین لیست FCA از شرکت های ثبت شده موقت تنها یک شرکت را تا ۱۷ آگوست فهرست کرده است. Revolut که خدمات بانکداری دیجیتالی ارائه می‌کند، تنها شرکت در این فهرست است که از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ به تدریج در شرکت‌ها کاهش یافته است.

یکی از سخنگویان FCA به کوین تلگراف گفت که معیارهای ثبت نام تعیین شده توسط FCA برای فراهم کردن محیطی امن برای سرمایه گذاران و در عین حال حمایت از نوآوری وعده داده شده توسط صنعت در نظر گرفته شده است.

“ثبت نام موفقیت آمیز متکی به شرکت هایی است که حداقل استانداردهای مورد انتظار را برای جلوگیری از پولشویی و تامین مالی تروریسم رعایت می کنند، و ما شاهد جنایات مالی بسیار زیادی بوده ایم که کسب و کارهای ارز دیجیتالی که به دنبال ثبت هستند، مزرعه برنج را از دست می دهند.”

FCA به پردازش درخواست های ثبت نام برای صرافی های ارز دیجیتال و ارائه دهندگان خدمات ادامه خواهد داد و به رعایت حداقل استانداردهای مهم برای اطمینان از ارائه سیستم های کافی برای شناسایی و جلوگیری از جریان وجوه مرتبط با فعالیت های مجرمانه ادامه خواهد داد.

“در نتیجه، ما شاهد شرکت‌هایی بودیم که به تازگی تنظیم شده‌اند، که بسیاری از آنها از استفاده از ارزهای دیجیتال یا فناوری زیربنایی آنها استفاده می‌کنند. ما با ایجاد اطمینان به سرمایه‌گذاران از نوآوران حمایت می‌کنیم.”

FCA اعتراف کرده است که قدرتی برای سرکوب اپراتورهای ثبت نشده در کشور ندارد، اما به نظارت بر این سازمان ها ادامه می دهد. این سخنگو بر این واقعیت تاکید کرد که پارلمان بریتانیا مرزهای نظارتی را کنترل می کند و در نهایت تصمیم می گیرد که مقامات چه چیزی را تنظیم کنند.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا