اخبار ارز دیجیتال

FCA به Revolut چراغ سبز می دهد، هیچ شرکت رمزنگاری بریتانیا در وضعیت موقت فعالیت نمی کند

Revolut آخرین «هدایت» از 12 شرکتی بود که در ابتدا ثبت نام موقت در FCA برای ادامه ارائه خدمات ارزهای دیجیتال در ماه مارس دریافت کردند.

اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) اپلیکیشن پرداخت مبتنی بر ارز دیجیتال Revolut را به فهرست شرکت‌هایی که مجاز به ارائه محصولات و خدمات رمزنگاری در این کشور هستند اضافه کرده است.

در به‌روزرسانی روز دوشنبه فهرست شرکت‌های ارزهای دیجیتال ثبت‌شده در بریتانیا، FCA اعلام کرد که Revolut از سال 2017 با مقررات بازنگری‌شده در مورد «پول‌شویی، تأمین مالی تروریسم و ​​جابه‌جایی وجوه» تبعیت می‌کند. این شرکت فین‌تک به 37 شرکت ملحق شد و با چراغ سبز برای ارائه خدمات رمزنگاری در کشور پس از تمدید فعالیت به عنوان یک شرکت ارز دیجیتال با ثبت نام موقت در ماه مارس، موافقت کرد.

شرکت‌هایی که محصولات و خدمات مرتبط با کریپتو را در بریتانیا ارائه می‌کنند پس از ثبت نام در FCA مجاز به فعالیت هستند، مقرراتی که از سال 2020 اجرایی شده است. الزامات تروریسم (CFT) به بسیاری از شرکت ها، از جمله Revolut، وضعیت ثبت موقت داده است، و به آنها اجازه می دهد در حالی که ظاهراً منتظر انطباق کامل هستند، فعالیت کنند.

در زمان صدور، هیچ شرکت رمزنگاری هنوز تحت وضعیت موقت FCA وجود نداشت. Revolut آخرین شرکت از 12 شرکتی بود که در ابتدا در ماه مارس ثبت نام موقت دریافت کردند.

فایننشال تایمز در 5 سپتامبر گزارش داد که شورای گزارشگری مالی بریتانیا نشان داده است که نقص هایی در حسابرسی Revolut پیدا کرده است، از جمله خطر “غیرقابل قبول” بالای “تحریف مادی.” من اینجا هستم. از 31 جولای، Revolut به عنوان یک شرکت فین‌تک 33 میلیارد دلاری پس از یک دور سرمایه‌گذاری 800 میلیون دلاری ارزیابی شد.

مربوط: FCA بر نقش محدودی که شرکت های ثبت نشده به فعالیت خود ادامه می دهند تاکید می کند.

پس از اینکه نخست وزیر لیز تراس جانشین بوریس جانسون شد و درگذشت ملکه الیزابت دوم، تغییرات سیاسی عمده ای در بریتانیا رخ داد. دولت در ۳۱ شهریور اعلام کرد که قانونگذاران لایحه جرایم اقتصادی و شفافیت شرکتی را ارائه کرده اند. هدف از این لایحه اجازه دادن به آژانس ملی جرم و جنایت این کشور برای «توقیف، مسدود کردن و بازیابی» دارایی های رمزنگاری شده است. اما ریچارد فولر، وزیر اقتصاد تراس، همچنین در مورد تبدیل بریتانیا به یک “مرکز جهانی بزرگ برای رمزنگاری” صحبت می کند.

نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا