🚨 اخبار ارز دیجیتال

FBI و اوکراین ۹ دامنه صرافی را به دلیل مشکوک بودن به پولشویی توقیف کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مقامات ادعا کردند که این صرافی به مجرمان سایبری اجازه می دهد تا اقدامات ضد پولشویی را دور بزنند.

دامنه‌های ۹ صرافی ارز دیجیتال که گفته می‌شود به مجرمان سایبری کمک می‌کنند، توسط اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) و مجری قانون اوکراین ضبط شده‌اند.

طبق یک بیانیه مطبوعاتی در اول ماه مه، دفتر میدانی FBI در دیترویت و پلیس ملی اوکراین منجر به بسته شدن و توقیف دامنه‌های ۹ سرویس صرافی ارزهای دیجیتال شدند، “یک اقدام هماهنگ شده توسط دادگاه”.

دامنه های توقیف شده شامل وب سایت های ۲۴xbtc.com، ۱۰۰btc.pro، pridechange.com، trust-exchange.org و bitcoin24.exchange بود. بنا بر گزارش‌ها، هر کدام یک سرویس مبادله ارز دیجیتال کاملاً ناشناس را به کاربران خود ارائه می‌کردند و بسیاری از قوانین و مقررات مورد نیاز یک صرافی مجاز ارز دیجیتال را دور زدند.

تلاش برای دسترسی به این وب سایت ها منجر به اعلام توقیف مقامات خواهد شد.

صفحه وب trust-exchange.org بعد از عمل. سس: trust-exchange.org

FBI خاطرنشان کرد که صرافی‌هایی که خدمات را به دو زبان انگلیسی و روسی ارائه می‌کنند، اقدامات ضد پولشویی «شل» را نشان می‌دهند و اطلاعات KYC حداقل یا «نه» را جمع‌آوری می‌کنند.

این دفتر ادعا کرد که این نوع صرافی های سرکش و بدون مجوز “به عنوان مراکز مهم در اکوسیستم جرایم سایبری عمل می کنند.”

به گفته این آژانس، بسیاری از این صرافی‌های ارزهای دیجیتال «در انجمن‌های آنلاین برای بحث درباره فعالیت‌های مجرمانه تبلیغ می‌شوند».

بسیاری از فعالیت‌های مجرمانه که در صرافی‌های آسیب‌دیده رخ می‌دهد، نه تنها شامل عوامل سایبری مسئول باج‌افزار، بلکه سایر کلاهبرداران و مجرمان سایبری نیز می‌شود.»

FBI در چند ماه گذشته درگیر تعدادی از مسائل مربوط به ارزهای دیجیتال بوده است.

مربوط: CFTC برنده رکورد ۳.۴ میلیارد دلار جریمه پرداخت در پرونده کلاهبرداری مرتبط با بیت کوین شد

در ۲۷ آوریل، اف‌بی‌آی به رایان سالمه، مدیر سابق FTX در ارتباط با نقش او به عنوان یکی از مشاوران ارشد سابق سام بنکمن-فرید، یورش برد.

در ۳ فوریه، FBI 86.5 اتر (ETH) و دو توکن غیرقابل تعویض (NFT) به ارزش بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار را از یک فیشر گزارش شده کشف و ضبط کرد. این توقیف نتیجه یک تحقیق طولانی توسط شرکت مستقل تحقیقاتی بلاک چین ZachXBT بود. قرار گرفتن در معرض بیماری فعالیت‌های توییتر در سپتامبر ۲۰۲۲.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات بیشتر در مورد مالیات رمزنگاری شدهنویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا