🚨 اخبار ارز دیجیتال

“خیلی آسان” – پونزی جعلی محقق رمزنگاری ۱۰۰۰۰۰ دلار در چند ساعت جمع آوری می کند

کاربر توییتر رمزارز FatManTerra توضیح داد که این طرح سرمایه گذاری جعلی برای آموزش به مردم در مورد سرمایه گذاری کورکورانه در طرح های ارزهای دیجیتال که توسط اینفلوئنسرها فریب خورده اند، استفاده شده است.

اینفلوئنسر رمزارز FatManTerra ادعا می‌کند که در یک طرح سرمایه‌گذاری که بعداً مشخص شد جعلی است، ۱۰۰ هزار دلار بیت‌کوین (BTC) از سرمایه‌گذاران کریپتو جمع‌آوری کرده است.

محققان رمزارز گفتند که آنها یک طرح سرمایه گذاری جعلی را به عنوان آزمایشی برای آموزش مردم درباره پیروی کورکورانه از توصیه های سرمایه گذاری تأثیرگذاران ایجاد کردند.

حساب توییتر نزدیک به ۱۰۱۱۰۰ دنبال کننده دارد و اکنون به عنوان یکی از حامیان سابق Terra شناخته می شود که پس از ورشکستگی ۴۰ میلیارد دلاری در ماه می، فعالانه با پروژه و بنیانگذار Do Kwon مخالفت کرد.

در یک توییت در ۵ سپتامبر، FatManTerra به دنبال کنندگان خود گفت که از یک صندوق ناشناس “به یک مزرعه BTC با بازده بالا دسترسی پیدا کرده است” و هر کسی که علاقه مند به شرکت در فرصت کشاورزی محصول است می تواند به او پیام دهد.

او نوشت: “من از کاری که می توانم انجام دهم بهترین استفاده را کرده ام، بنابراین فکر کردم که آن را به عهده بگیرم زیرا مقداری سهمیه باقی مانده است – اولویت با قربانیان UST خواهد بود. اگر علاقه مندید جزئیات را ارسال کنید. به من گوش دهید.”

این پست نظرات منفی زیادی دریافت کرد، واکنش از کسانی که آن را کلاهبرداری می نامند، FatMan گفت که توانسته است بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار در بیت کوین در عرض دو ساعت پس از ارسال اولیه خود در توییتر و Discord جمع آوری کند.

FatManTerra در توییتی در ۶ سپتامبر فاش کرد که این طرح سرمایه گذاری از همان ابتدا ساختگی بود و از کلمات ساده برای فریب دادن مردم با ارزهای دیجیتال با وعده بازگشت سرمایه بزرگ استفاده می کرد. او آن را به عنوان یک “کمپین آگاهی” توصیف کرد تا نشان دهد چقدر آسان است.

“من از کلمات کلیدی زیادی استفاده کردم و در همه پلتفرم‌ها بسیار متقاعدکننده عمل کردم، اما عمداً جزئیات سرمایه‌گذاری را مبهم نگه داشتم. حتی توضیح ندادم. سود حاصل از آن بود. اما مردم همچنان در حال سرمایه‌گذاری هستند.”

“من می خواهم یک پیام واضح و قوی برای همه در دنیای رمزارز ارسال کنم: هر کسی که سعی می کند به شما پول رایگان بدهد دروغ می گوید. این به سادگی وجود ندارد. وقتی اینفلوئنسر مورد علاقه شما به شما مربیگری معاملات پولی سریع می فروشد یا به شما یک پیشنهاد عالی می دهد. فرصت سرمایه گذاری، شما را فریب می دهد.”

FatManTerra ادعا کرد که تمام پول را پس داده است و تکرار کرد که “ناهار رایگان وجود ندارد.”

این ایده که اینفلوئنسرها در حال ترویج کلاهبرداری هستند اخیراً در اخبار مطرح شده است. یوتیوب بن آرمسترانگ (BitBoy Crypto) ماه گذشته علیه سازنده محتوا آتوزی به دلیل تبلیغ توکن های مشکوک برای بینندگانش شکایت کرد، اما از آن زمان این شکایت را رد کرد. .

مربوط: هنگامی که دو کوون سکوت خود را می شکند، واکنش جامعه را به دنبال دارد

FatManTerra همچنین گفت که پست صندوق جعلی او از حساب توییتر “Lady of Crypto” الهام گرفته شده است. مدافع به ۲۵۷۵۰۰ دنبال کننده خود در مورد طرح های سرمایه گذاری مشکوک بگویید.

۵ سپتامبر، Lady of Crypto باز کن یک لیست سفید از شرکت‌های تجاری با سرمایه جدید خود ایجاد کنید که تبلیغ می‌کنند که می‌توانند وجوه را از طرف کاربران معامله کنند و سود تقسیمی ۸۰/۲۰ دریافت کنند.نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا