اخبار ارز دیجیتال

شرکت فن توکن Chiliz با وجود Crypto Winter، کارکنان خود را 70 درصد افزایش داد

به گفته مدیران اجرایی Chiliz و Socios، مقیاس پذیری یکی از دلایلی است که صنعت Fan Token با وجود بازار نزولی در حال رشد است.

شرکت فن توکن چیلیز علیرغم ادامه بازار نزولی به گسترش نیروی کار خود ادامه می دهد که نشان دهنده روند رو به رشد بخش فن توکن است.

در سال 2022، کل بازار ارزهای دیجیتال سقوط کرد و ارزش بازار از ابتدای سال 60 درصد کاهش یافت. برخی از شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، مانند Coinbase و Gemini، مجبور شده‌اند نیروی کار خود را 10 تا 20 درصد کاهش دهند تا بتوانند عملیات خود را حفظ کنند و به مشتریان خود خدمت کنند.

در حالی که بسیاری از کسب‌وکارهای رمزنگاری در طول زمستان کریپتو با چالش‌هایی مواجه هستند، به نظر می‌رسد صنعت Fan Token در حال نشان دادن انعطاف‌پذیری است.

الکساندر دریفوس، مدیر عامل Chiliz و Socios به کوین تلگراف گفت که Chiliz در سال جاری بیش از 70 درصد تعداد کارکنان خود را افزایش داده است زیرا به گسترش حضور جهانی خود در سال 2022 ادامه می دهد.

به گفته دریفوس، کارمندان Chiliz اکنون بیش از 300 کارمند تمام وقت دارند که در دفاتر جدیدی که امسال افتتاح می شوند، از جمله در میامی، سوئیس، لندن، میلان و سائوپائولو مشغول به کار هستند. این شرکت همچنین استعدادهای جدیدی را در دفاتر خود در مادرید، مالت، لیون و استانبول استخدام می کند.

دریفوس گفت: «ما تیم و حضور جهانی خود را به طرز فوق‌العاده‌ای رشد داده‌ایم. وی با اشاره به اینکه این شرکت در سال 2018 تأسیس شد، گفت: «ما در گذشته شرایط مشابهی در بازار داشتیم.

افزایش اشتغال چیلیز نشان دهنده روند رشد صنعت فن توکن در سال 2022 است. طبق داده‌های جمع‌آوری داده‌های صنعت CryptoSlam، فروش ماهانه جهانی فن توکن‌ها از اوایل سال ۲۰۲۲ تقریباً ۲۰۰ درصد افزایش یافته است و در سپتامبر به نزدیک به ۶.۴ میلیارد دلار رسیده است. در ژانویه، این حجم به 2.2 میلیارد دلار رسید.

حجم ماهانه فروش جهانی Fan Tokens از سال تا به امروز.منبع: Cryptoslam

داده‌های CryptoSlam نشان می‌دهد که فروش توکن‌های فن رو به افزایش است، اما عکس آن در مورد توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) صادق است. از 4.8 میلیارد دلار در ژانویه 2022 به 550 میلیون دلار در سپتامبر، فروش جهانی NFT در حجم ماهانه 88 درصد کاهش یافت و حجم آن از سال تا به امروز 98 درصد کاهش یافت.

به گفته دریفوس، مقیاس پذیری ممکن است یکی از دلایل احتمالی موفقیت صنعت توکن سرگرم کننده باشد. او گفت: «FanTokens تنها دارایی دیجیتالی است که می‌تواند مقیاس‌پذیری را برای میلیون‌ها کاربر امکان دسترسی به این جوامع را داشته باشد.

برخلاف NFT ها، توکن های فن دارایی های دیجیتالی قابل تعویض هستند. این بدان معنی است که آنها قابل تعویض هستند و هر توکن همیشه یک مقدار را دارد. دریفوس گفت:

“NFTها برای بسیاری از موارد استفاده با توانایی آنها در ایجاد جوامع در اطراف دارندگان توکن تجلیل می شوند. مشکل این است که حتی ضرب کردن هزاران NFT بسیار گران است.”

مدیرعامل اشاره کرد که فان توکن ها برای شکست دادن NFT ها نبوده و این دو نوع توکن مکمل یکدیگر هستند. دریفوس همچنین گفت که Chiliz یک استراتژی قوی در مورد NFT ها دارد زیرا نقش کلیدی در چشم انداز شرکت دارد.

“این در مورد شکست دادن NFT ها نیست. توکن های فن محصول هستند، NFT ها فناوری هستند، آنها بخشی جدایی ناپذیر از ارائه محصول ما هستند. این یکی از روش هایی است که به دارندگان توکن طرفداران پاداش می دهیم.”

علیرغم ایجاد برخی پیشرفت ها در صنعت NFT، Chiliz همچنان به Fan Tokens به عنوان تمرکز اصلی شرکت متعهد است.

مربوط: Crypto.com برخی از قراردادهای مشارکت ورزشی را در بحبوحه رکود بازار کاهش می دهد

توکن‌های فن نوعی از ارزهای دیجیتالی هستند که برای ارائه مزایای جامعه به طرفداران تیم‌های ورزشی، گروه‌های موسیقی و سایر گروه‌ها طراحی شده‌اند. Chiliz Platform and Fan Engagement Platform Socios شراکت های Fan Token را با ده ها سازمان ورزشی در سراسر جهان از جمله FC بارسلونا، یوونتوس و پاری سن ژرمن ایجاد کرده است.

در مارس 2022، Chiliz یک شبکه آزمایشی برای شبکه بلاک چین لایه 1 جدید خود، Chiliz Chain 2.0 (معروف به CC2) راه اندازی کرد. انتشار کامل CC2 برای سه ماهه چهارم 2022 برنامه ریزی شده است.

نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا