اخبار ارز دیجیتال

گزارش: سرقت، هک و کلاهبرداری نزدیک به ۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳

شرکت امنیت سایبری CertiK گزارش داد که تا اوت، بیش از ۹۹۷ میلیون دلار در حملات وام‌های فوری، کلاهبرداری خروج از کشور و سوء استفاده در سال ۲۰۲۳ از دست رفته است.

بر اساس گزارشی که توسط شرکت امنیتی بلاک چین CertiK به اشتراک گذاشته شده است، عوامل مخربی که فضای ارزهای دیجیتال را هدف قرار داده اند، تنها در ماه آگوست بیش از ۴۵ میلیون دلار دارایی دیجیتالی را از قربانیان استخراج کرده اند که مجموع از ابتدای سال را به ۹۹۷ میلیون دلار رسانده است. گفته می شود که او سرقت کرده است. دلار (سال تا به امروز). .

در این گزارش، CertiK برجسته شده است در آگوست ۲۰۲۳، قربانیان تقریباً ۲۶ میلیون دلار از تقلب در مهاجرت، ۶.۴ میلیون دلار از حملات وام های فوری و ۱۳.۵ میلیون دلار از سوء استفاده ها را از دست دادند. این شرکت امنیت سایبری اعتراف کرد که مجموع ضرر و زیان بیش از ۴۵ میلیون دلار بوده است.

رویداد بزرگ در ماه اوت منبع: CertiK

CertiK گفت که حوادث عمده ای که در این مبلغ ضرر نقش داشته است شامل حمله پروتکل Zunami، که منجر به ضرر ۲.۲ میلیون دلاری، حادثه سوء استفاده از پروتکل دقیقا، که منجر به ضرر ۷.۳ میلیون دلاری شد، و PEPE، که منجر به ضرر شد، می شود. ۱۳.۲ میلیون دلار وی خاطرنشان کرد که یک حادثه برداشت سکه رخ داده است.

طبق گفته CertiK، بیش از ۹۹۷ میلیون دلار تاکنون در سال ۲۰۲۳ به دلیل سوء استفاده، هک و کلاهبرداری از دست رفته است. این شامل تقریباً ۲۶۱ میلیون دلار ضرر ناشی از حملات وام‌های فوری، بیش از ۱۳۷ میلیون دلار ضرر ناشی از کلاهبرداری خروج و بیش از ۵۹۶ میلیون دلار ضرر ناشی از سوء استفاده‌ها است.

مربوط: CertiK تحقیقات در مورد مظنون کلاهبرداری را که یک میلیون دلار ارز رمزنگاری شده سرقت کرده بود، پس گرفت.

زیان در ماه اوت همچنان بزرگ بود، اما از نظر ارزش در مقایسه با زیان های متحمل شده در ماه قبل به طور قابل توجهی کمتر بود. در ژوئیه ۲۰۲۳، تقریباً ۴۸۶ میلیون دلار از مجموع ضررها توسط خروجی داده Web3 De.Fi ثبت شد که به تنهایی اکسپلویت های چند زنجیره ای در حدود ۲۳۱ میلیون دلار از مجموع ضررها نقش داشته است.

به دلیل عوامل مختلف، Multichain به طور رسمی در تاریخ ۱۴ جولای تعلیق فعالیت خود را اعلام کرد. این تیم کمبود بودجه عملیاتی و فقدان منابع جایگزین اطلاعات را به عنوان دلایل تعطیلی ذکر کرد. این تیم گفت که پس از بازداشت مدیر عامل توسط مقامات چینی، ارتباط خود را با مدیرعامل قطع کردند.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشمنویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا