اخبار ارز دیجیتال

گزارش: سرقت، هک و کلاهبرداری نزدیک به 1 میلیارد دلار در سال 2023

دوره های اندرو تیت

شرکت امنیت سایبری CertiK گزارش داد که تا اوت، بیش از 997 میلیون دلار در حملات وام‌های فوری، کلاهبرداری خروج از کشور و سوء استفاده در سال 2023 از دست رفته است.

بر اساس گزارشی که توسط شرکت امنیتی بلاک چین CertiK به اشتراک گذاشته شده است، عوامل مخربی که فضای ارزهای دیجیتال را هدف قرار داده اند، تنها در ماه آگوست بیش از 45 میلیون دلار دارایی دیجیتالی را از قربانیان استخراج کرده اند که مجموع از ابتدای سال را به 997 میلیون دلار رسانده است. گفته می شود که او سرقت کرده است. دلار (سال تا به امروز). .

در این گزارش، CertiK برجسته شده است در آگوست 2023، قربانیان تقریباً 26 میلیون دلار از تقلب در مهاجرت، 6.4 میلیون دلار از حملات وام های فوری و 13.5 میلیون دلار از سوء استفاده ها را از دست دادند. این شرکت امنیت سایبری اعتراف کرد که مجموع ضرر و زیان بیش از 45 میلیون دلار بوده است.

رویداد بزرگ در ماه اوت منبع: CertiK

CertiK گفت که حوادث عمده ای که در این مبلغ ضرر نقش داشته است شامل حمله پروتکل Zunami، که منجر به ضرر 2.2 میلیون دلاری، حادثه سوء استفاده از پروتکل دقیقا، که منجر به ضرر 7.3 میلیون دلاری شد، و PEPE، که منجر به ضرر شد، می شود. 13.2 میلیون دلار وی خاطرنشان کرد که یک حادثه برداشت سکه رخ داده است.

طبق گفته CertiK، بیش از 997 میلیون دلار تاکنون در سال 2023 به دلیل سوء استفاده، هک و کلاهبرداری از دست رفته است. این شامل تقریباً 261 میلیون دلار ضرر ناشی از حملات وام‌های فوری، بیش از 137 میلیون دلار ضرر ناشی از کلاهبرداری خروج و بیش از 596 میلیون دلار ضرر ناشی از سوء استفاده‌ها است.

مربوط: CertiK تحقیقات در مورد مظنون کلاهبرداری را که یک میلیون دلار ارز رمزنگاری شده سرقت کرده بود، پس گرفت.

زیان در ماه اوت همچنان بزرگ بود، اما از نظر ارزش در مقایسه با زیان های متحمل شده در ماه قبل به طور قابل توجهی کمتر بود. در ژوئیه 2023، تقریباً 486 میلیون دلار از مجموع ضررها توسط خروجی داده Web3 De.Fi ثبت شد که به تنهایی اکسپلویت های چند زنجیره ای در حدود 231 میلیون دلار از مجموع ضررها نقش داشته است.

به دلیل عوامل مختلف، Multichain به طور رسمی در تاریخ 14 جولای تعلیق فعالیت خود را اعلام کرد. این تیم کمبود بودجه عملیاتی و فقدان منابع جایگزین اطلاعات را به عنوان دلایل تعطیلی ذکر کرد. این تیم گفت که پس از بازداشت مدیر عامل توسط مقامات چینی، ارتباط خود را با مدیرعامل قطع کردند.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشمنویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا