اخبار ارز دیجیتال

کارشناس توضیح می‌دهد که خروج سهام مایکل بری «Big Short» برای کریپتو چه معنایی دارد

متی گفت: “پیش بینی سقوط بازار سهام بسیار شبیه به پیش بینی زلزله است. ما می دانیم که اغلب اتفاق می افتد، اما نمی توانیم دقیقا بدانیم که چه زمانی یا چقدر شدید خواهد بود.” گرینسپن گفت.

مایکل بری، سرمایه گذار که به دلیل کوتاه کردن حباب مسکن در سال ۲۰۰۸ مشهور است، تقریباً تمام سهام پرتفوی خود را در سه ماهه دوم فروخت که می تواند منجر به هرج و مرج در بازارهای سهام و ارزهای دیجیتال شود.

بر اساس افشای ۱۳F که در ۱۵ آگوست در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ثبت شد، صندوق تامینی Bally، Scion Asset Management، حدود ۲۹۲ میلیون در دارایی های مختلف از اپل و متا گرفته تا غول دارویی بریستول-مایرز اسکوئیب سرمایه گذاری کرده است. ارزش سهام سمت های جزئی در شرکت های خصوصی زندان.

بیت کوین (BTC) و ارزهای دیجیتال به شدت با بازار سهام ارتباط دارند، به ویژه در زمینه رویدادهای کلان اقتصادی مانند افزایش نرخ فدرال رزرو و درگیری بین روسیه و اوکراین، که منجر به نزولی بری در مورد سهام شده است. علامت هشدار برای ارزهای دیجیتال بخش

با این حال، زمانی که کوین تلگراف از او پرسید که آیا اقدامات بری می تواند ابرهای تاریکی را بر بازارهای ارزهای دیجیتال ایجاد کند، متی گرینسپن، بنیانگذار و مدیرعامل کوانتوم اکونومیکس، سناریوی نزولی را پیش بینی کرده است.

گرینسپن گفت که پیش‌بینی زمان و میزان سقوط تقریباً غیرممکن است و نشان می‌دهد که همیشه چیزی نزولی در افق وجود دارد که می‌تواند باعث سقوط قیمت سهام و ارزهای دیجیتال شود.

«پیش‌بینی سقوط بازار سهام بسیار شبیه پیش‌بینی یک زلزله است.

او همچنین تاکید کرد که سرمایه‌گذاران نباید روی تمام FUD‌های آنلاین شناور بپرند و خاطرنشان کرد: «سرمایه‌گذاری یک بازی طولانی‌مدت است و معمولاً برای کسانی که در سایه می‌پرند کارساز نیست.»

در اوایل این ماه، بری به سرمایه گذاران هشدار داد که علیرغم افزایش اخیر ارزهای دیجیتال و سهام، “زمستان در راه است”. وی به افزایش ۴۰ میلیارد دلاری نرخ اعتبار مصرفی ایالات متحده در ماهانه اشاره کرد که در مقابل میانگین تاریخی ۲۸ میلیارد دلار در ماه است.

گریت دویک، تحلیلگر آلفا، اما دیدگاه متفاوتی در مورد گرین اسپن داشت و در مقاله ای در ۱۶ آگوست نوشت که نگرانی های بری در مورد عوامل کلان مانند اعتبار مصرف کننده، مسکن و شرایط تجاری نگرانی سرمایه گذاران است که باید به آن توجه کنند. که ممکن است کاری باشد که باید انجام دهید.

“من اشاره می کنم که مایکل بری یک خرس است، اما اکنون او یک خرس غول پیکر است. ما آن را در جایی که قبلا بود، یعنی خارج از بازار قرار دادیم.”

او افزود: “به نظر می رسد داده های کلان از فرضیه او حمایت می کند. ضعف همه جا وجود دارد. مصرف کنندگان در حال مبارزه هستند در حالی که شرایط مسکن و کسب و کار پیش بینی اشتغال ضعیف است. پیش بینی های سود بیش از حد سخاوتمندانه است و سود منفی بر ارزش گذاری سهام که قبلاً افزایش یافته است، تأثیر مهمی خواهد داشت.”

پیشگویی بری

پیش‌بینی‌های بری از زمانی که او به شهرت رسید و حباب مسکن در سال ۲۰۰۸ را کوتاه کرد، از نظر دقت متفاوت بود، اما برخی از تلاش‌های اخیر او در زمینه رمزنگاری عموماً به ثمر نشستند.

به عنوان مثال، در مارس ۲۰۲۱، بری بیت کوین (BTC) را به عنوان یک حباب سوداگرانه با خطرات بیشتر از فرصت ها توصیف کرد و پیش بینی کرد که سقوط قریب الوقوع است. این مصادف است با افزایش قیمت بیت کوین از ۵۹۰۰۰ دلار در ماه مارس به حدود ۳۴۰۰۰ دلار در پایان ماه می.

مربوط: مایکل بری از The Big Short در ETF Innovation Ark کتی وود هدف قرار می گیرد.

در ماه ژوئن، او حرکت قیمت سهام و کریپتو را «بزرگترین حباب سفته بازی در تاریخ» خواند. و در حالی که بیت کوین در ماه نوامبر به ATH جدید در حدود ۶۹۰۴۴ دلار افزایش یافت، نیازی به یادآوری میزان سقوط بازار از آن زمان تاکنون نیست.نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا