اخبار ارز دیجیتال

منطقه یورو در بحبوحه بحران گاز و انرژی به تورم ۹.۱ درصدی رکورد زد

تورم منطقه یورو از ۸.۹ درصد در ماه جولای افزایش یافته است و بحران جاری در اوکراین این قاره را با افزایش قیمت انرژی، گاز و مواد غذایی مواجه کرده است.

آگوست نهمین ماه متوالی تورم مثبت در منطقه یورو با ۹.۱ درصد است. نرخ تورم رسمی در تیرماه به ۸.۹ درصد رسید. منطقه یورو متشکل از ۱۹ کشور از جمله آلمان، فرانسه و بلژیک است.

این به این دلیل است که اتحادیه اروپا (EU) با یک بحران عظیم انرژی و گاز مواجه است که عمدتاً در نتیجه درگیری‌های جاری در اوکراین است. قیمت کالاهای اساسی مانند غذا، گاز و برق اکنون در سراسر این قاره به شدت افزایش یافته است.

قیمت انرژی بیشترین افزایش قیمت را در ماه گذشته داشته و ۳۸.۳ درصد به صورت سالانه افزایش یافته است. از سوی دیگر، غذا، الکل و تنباکو سالانه بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت.

بر اساس گزارش سازمان ملی آمار (ONS)، بریتانیا، یکی از اعضای سابق اتحادیه اروپا نیز در ماه جولای به بالاترین نرخ تورم ۴۰ ساله خود یعنی ۱۰.۱ درصد رسید.

کشورهای منطقه یورو، استونی و هلند، هر دو افزایش قابل توجه ۲ درصدی تورم را از ماه جولای تجربه کردند.

مربوط: چگونه از ارزهای دیجیتال برای حفظ سرمایه در زمان تورم استفاده کنیم؟

فلوریان گراتز، وکیل مستقر در اتحادیه اروپا متخصص در فناوری بلاک چین، یکی از بنیانگذاران انجمن بلاک چین آلمان و عضو اتحادیه اروپا کریپتو ابتکار، به کوین تلگراف گفت:

اروپا با چالش‌های تاریخی مواجه است که تورم ثبات اقتصادی خانوارهای کم درآمد و متوسط ​​را از بین می‌برد.

گراتز همچنین معتقد است صنعت کریپتو به دولت‌های سراسر جهان هشدار می‌دهد که سیستم پولی و اقتصادی کنونی «در حد چالش نیست».

در میان آنهایی که قبلاً ارزهای رمزنگاری شده را پذیرفته بودند، ارزهای رمزپایه اغلب به عنوان پوششی در برابر تورم در نظر گرفته می شوند. با این حال، برای انجام این کار، جامعه ارزهای دیجیتال باید به پذیرش انبوه و اجرای صحیح ادامه دهد.

گلاتز گفت اتحادیه اروپا باید در اقتصاد دیجیتال مرتبط شود و ارزش پیشنهادی بهتری برای آینده اقتصادی مردم اتحادیه اروپا ارائه دهد.

ما به معاملات جدید برای شهروندان اتحادیه اروپا نیاز داریم که با مشارکت مالی، فرصت‌ها در بازارهای دیجیتال جدید و تمایل به تبدیل Web3 به انقلاب دیجیتال مورد انتظاری که در اروپا رخ داده است، تقویت شود.»

این امر پس از انتشار دستورالعمل‌های بانک مرکزی اروپا در مورد مجوز دارایی‌های دیجیتال مانند ارزهای دیجیتال در ۱۷ آگوست منتشر شد.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا